Garanti Bankası Swift Kodu ve Ücreti

garanti-swift

Garanti Swift yani döviz transferi, para transferi işlemidir. Garanti swift nasıl yapılır sorusuna öncelikle swift kodunu öğrenerek başlamalısınız. Garanti swift ücreti hakkında yazımızdan bilgi alabilirsiniz. Garanti swift işlemi, döviz transferi yapmak için gereken bilgileri de yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Garanti Swift Kodu

Garanti Swift Kodu : “TGBATRIS”

Garanti Bankası Swift Kodu incelemesini şu şekilde yapabiliriz.

Banka Kodu : TGBA

Ülke Kodu : TR

Ülke Kodu : IS (Yerel Kod)

Garanti Bankası aracılığı ile Swift işlemi yapılacaksa swift kodunun kullanılması gereklidir. Yurtdışından Türkiye’ye ve Türkiye’de bulunan Garanti Bankası’na para gönderilecekse swift kodu ile para gönderimini tamamlayabilirsiniz.

garanti-swift-kodu

Garanti Bankasından Yurtdışına Para Gönderme

Garanti Bankası’ndan yurtdışındaki bir hesaba para göndermek için gereken bilgiler şöyledir;

-Müşterinin adı ve soyadı,

-Bankaya ait swift kodu bilgisi,

-Gönderilecek olan dövizin cinsi,

-Hesap numarası ya da iban numarası bilgisi,

Bu bilgiler para gönderilecek olan kişinin bilgilerdir. Yani paranın gönderileceği kişinin adı soyadı, dövizin cinsi gibi bilgileri parayı gönderecek olan kişiye vermelidir.

Swift işlemi yapıldıktan sonra 2 gün – 3 gün içerisinde gönderilen para hesaba aktarılmış olacaktır.

Gönderilen swift transfer tutarı üzerinden parayı göndermiş olduğunuz banka masraf/komisyon nedeniyle kesinti yapması mümkündür, kesinti olabilir.

Garanti Bankası’na Yurtdışından Döviz Gönderme

Döviz gönderimini yapacak olan kişiye aşağıdaki bilgiler verildikten sonra swift yapılabilir. Garanti swift masrafı almaktadır.

-Hesap sahibine ait ad ve soyad bilgisi,

-Banka ve şubesinin swift kodu,

-Hesap numarası bilgisi veya iban numarası bilgisi

Yurt dışından hesabına döviz transferi yapabilirsiniz. Bu işlem için Garanti Bankası swift kodu, ad soyad, hesap numarası bilgilerini size para gönderimi yapacak olan kişiye iletmeniz yeterli olacaktır.

Garanti Swift Ücreti

Yapacağınız swift işlemi için Garanti Swift masrafı alınmaktadır. Garanti swift ücretleri aşağıdaki gibidir. Garanti swift ücreti ne kadar açıklayalım.

garanti-swift-ucreti

Garanti Bankası swift işlem ücreti hakkında daha detaylı bilgi almak için Garanti Bankası Ürün ve Hizmet Ücretleri sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Garanti Bankası Swift Kodu TGBATRIS olarak kullanılmaktadır. Uluslararası yapılan para transferi işlemlerinde swift kodu kullanılır. Şube ve hesap numarası bilgilerinin kullanılması ile swift yani para transferi başarılı olarak gerçekleştirilebilir.

Garanti Bankası TGBATRIS olan swift kodu 8 hanelidir. Bu swift kodunun sonuna 3 x eklenmesi sonucunda hesabınıza gönderilecek olan havalenin hesabınıza havale edilmesi için, bankaya ad soyad ve hesap bilgileriniz de olacak şekilde yollamanız yeterli olacaktır. TGBATRISXXX şeklinde düşünülebilir. Bu şekilde standart swift kodu olan 11 hane standardı sağlanmış olacaktır.

 

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın