Garanti Bankası’nın Ortakları Kimler?

garanti-bankasi-sahibi

Garanti Bankası Ortakları Kimler? : Garanti Bankası’nın sahibi kim kimin diye baktığımızda ortaklarının olduğunu görüyoruz. Garanti Bankası ortaklık yapısı tablosuna baktığınızda ortaklarından birinin İspanyol olduğu görülmektedir. Garanti Bankası kiminle ortak ve ortaklarının hisse oranlarına bakalım.

Garanti Bankası’nın Sahibi Kim?

Garanti Bankası 1946 yılında kurulmuş ve kuruluş yeri Ankara’dır.  Garanti Bankası kurucuları ise Nedim İrengün ve Halil Naci Mıhçıoğlu’dur. 30 Eylül 2016 tarihinde ise Türkiye’nin en büyük ikinci özel bankası Garanti Bankası oldu. Garanti Bankası konsolide aktif büyüklüğü ile şu anki konumundadır.

Garanti Bankası ticari, KOBİ, kurumsal hizmetlerinin yanı sıra özel, ödeme sistemleri bireysel bankacılık ve yatırım bankacılığı hizmeti vermeye devam etmektedir. Garanti Bankası bankacılık sektörünün tüm iş kollarında yer almaktadır. Garanti Bankaıs emeklilik, sigorta, filo gibi sektörlerde de görülmektedir.

Garanti Bankası’nın yurt dışında da şube ve temsilciliği bulunmaktadır. Kıbrısta, Lüksemburg’da, Malta’da Garanti’yi görebilirsiniz.

Garanti Bankası’nu kuruluşundan sonra günümüzde Garanti Bankası’nı ortakları kim diye baktığımızda tek bir kişiye ait olmadığını görüyoruz. Garanti Bankası hisseleri kimin bakalım;

-Garanti Bankası %10 Doğuş Grubu,

-%39,9 İspanyol Finans Devi BBVA

-%50,09 diğer ortaklar olmak üzere hisse dağılımı ile hizmet vermeye devam eden bir bankadır.

Garanti Bankası’nın İspanyol ortağı olan BBVA hakkında bilgi vermek gerekirse İspanya’nın en büyük ikinci bankası olduğunu söyleyebiliriz. BBVA dünya çağında hizmet veriyor ve 31 ülkede hizmet vermeye devam ediyor. Ayrıca Meksika’nın da en büyük bankalarından biri olan BBVA, Meksika’da 3 en büyük banka.

Doğuş Grubu ise 1951 yılında kurulmuştur. Doğuş Grubu’nun 150’den fazla şirketi bulunmaktadır. 30 binin üzerinde çalışanı ile hizmet vermeye devam etmektedir.

hakkında bilgi almak için aşağıdaki tabloya bakabilirsiniz.

Garanti Bankası Genel Müdürlük

Garanti Bankası’nın genel müdürlüğü İstanbul’da bulunuyor. Garanti Bankası genel müdürlük iletişim bilgileri ise şöyle;

T. GARANTİ BANKASI A.Ş.
Nispetiye Mah. Aytar Cad. No:2
34340 Levent Beşiktaş İstanbul

Tel:+90 212 318 18 18
Faks: +90 212 318 18 88

Garanti Bankası yalnızca şubeden değil, internet şubesi ve mobil bankacılık ile de bankacılık işlemlerinizi kolaylıkla ve hızla gerçekleştirmenize imkan veriyor. Müşterilerine sunduğu çeşitli avantajlar, fırsatlar ve Türkiye’nin pek çok yerinde bulunan şubeleri, ATM’leri ile Garanti Bankası’ndan işlem yapabilirsiniz.

Garanti Bankası Paragaranti ile hisse senedi, yartırım fonu, döviz gibi işlemlerinizi intrenet üzerinden yapabileceğiniz bir Garanti Bankası hizmetidir. Paragaranti ile yatırım yapabilirsiniz.

Paragaranti Nedir Ve Ne İçin Kullanılır yazımızdan daha fazla bilgi alabilirsiniz.

ALO Garanti de Garanti Bankası’ndan hizmet alabileceğiniz bir seçenektir. Bankacılık işlemleriniz hakkında bilgi alabileceğiniz gibi başvuru işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. ALO Garanti telefon numarası ise 444 0 333’dir.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın