Garanti Bonus Kredi Kartı Borç Sorgulama Öğrenme

GARANTİ-BONUS-KART

Garanti Öğrenme: Garanti Bankası Bonus kredi kartınızdan yaptığınız alışverişlerinizin borç sorgulaması, öğrenme işlemi yaparak borcunuzun ne kadar olduğunu öğrenebilirsiniz. Bonus kredi kartınızı ihtiyaç durumunda harcamalarınızda kullanmış olabilirsiniz. Kredi kartınızı kullanmanızla birlikte ekstre kesim tarihi, son kullanma tarihi gibi bilgilere de sahip olursunuz. Garanti Bankası tarafından hesap kesiminin yapıldığı tarihten itibaren yaklaşık olarak 10 gün sonrası olacak şekilde belirlenen süre sizin son ödeme tarihinizi ifade etmektedir. Eğer bu tarih mesai saatleri dışındaki hafta sonuna denk gelirse değişiklik gösterme durumu bulunmaktadır. Hesap kesim tarihinizi Garanti Bankası’ndan değişiklik talebinde bulunarak değiştirebilirsiniz. Hesap kesim tarihinizi yıl içerisinde 2 defa değiştirmeniz mümkündür.

Garanti Bonus Kredi Kartı Borcu Nasıl Sorgulanır?

Garanti Bankası Bonus kredi kartına ait harcamalarınız sonucu oluşan borcunuzu Garanti Bankası’nın telefon bankacılığı, internet bankacılığı, sms (kısa mesaj) ile borç öğrenme seçeneklerinden biriyle borç bilginizi elde edebilirsiniz. Borçlarınızı zamanında ve tutarında ödemezseniz borçlarınızın üzerine faiz uygulaması yapılmaktadır. Bu nedenle ihtiyacınız hainde kredi kartınızı kullanmalı ve gelirinize göre hareket etmelisiniz. Her ne kadar kredi kartları taksit gibi seçeneklerden dolayı avantajlı gibi görünse de borçlar nedeniyle sizi zor duruma düşürübilir.

Bonus Kart İnternet Bankacılığı Borç Sorgulama

Garanti Bankası’nın resmi internet sitesine girdikten sonra banka tarafından size verilen kullanıcı adı ve şifrenizle sisteme giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra kredi kartı menüsünden Garanti Bonus kredi kartınızın borcunu internet bankacılığı aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirirken bankanın resmi internet sitesinde olmanıza dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bonus Kart SMS (Kısa Mesaj) İle Borç Sorgulama, Öğrenme

Garanti Bonus Kredi Kartı borcunuzun ne kadar olduğunu sms aracılığı ile kısa sürede ve hızlı bir biçimde öğrenebilirsiniz. “EKSTRE” yazdıktan sonra bir boşluk bırakıp Garanti Bankası Bonus kredi kartınızın son dört rakamını yazarak 3340 numarasına sms göndererek borç sorgulamanızı yapabilirsiniz. Bu mesajı gönderdikten sonra size kısa mesaj olarak ekstre borç bilgisi, borcunuzun son ödeme tarihi, minimum yapmanız gereken ödeme miktarı ve kartınıza ait kalan borç bilgileri cep telefonunuza gelecektir.

“BİLGİ” yazıp bir boşluk bırakarak Bonus kredi kartınızın son dört rakamını 3340 numarasına kısa mesaj olarak gönderebilirsiniz. Size kısa mesaj olarak kartınıza ait kullanılabilir limit bilginiz, kullanabileceğiniz bonus miktarınız,  dönem içerisinde gerçekleştirmiş olduğunuz harcamalarınız, gelecek kesim tarihinizin ne zaman olacağı bilgileri cep telefonunuza gelecektir.

Borç bilginizi öğrenmek için gönderdiğiniz mesaj sırasında sms operatörünüze istinaden ücrete tabi olmaktadır. Size gelen mesajların sms ücretleri Garanti Bankası tarafından karşılanacağı bilgisini de hatırlatmak isteriz.

Garanti Bonus Kart Telefon Bankacılığı Borç Sorgulama, Öğrenme

Garanti Bankası’nın 444 0 333  numaralı telefonundan sesli yanıt sistemi aracılığı ile kredi kartınızın borcunu sorgulatabilirsiniz. 444 0 333 numaralı telefondan sesli yanıt siteminde sizden istenen şifrenizi tuşlamanız gerekmektedir. Şifrenizi girdikten sonra Bonus kartınızın borcunu vakit kaybetmeden, sıra bekleme sorunu yaşamadan öğrenmiş olursunuz.

Garanti Bankası Anında Bilgi Servisi

Garanti Bankası müşterilerine Anında Bilgi Servisi ile kısa sürede kredi kartlarıyla ilgili bazı bilgileri de ulaştırıyor. 3340 Anında Bilgi Servisi’ni kullanarak kredi kartı borcunuzun son ödeme tarihini öğrenebilirsiniz, güncel ve ekstre borç bilginiz hakkında bilgi alabilirsiniz. Ayrıca kullanılabilir limit gibi bilgileri de elde edebilirsiniz. Bonus Card, Flexi Card, Miles&Smiles, Money Card ve AMerican Express Card larından birkaçını ya da birini kullanıyorsanız Garanti Bankası Anında Bilgi Servisi’nden faydalanabilirsiniz.

Garanti Bonus Eposta Borç Sorgulama, Öğrenme

Garanti Bankası’na ait kredi kartınızın borcunu email olarak almanız mümkündür. Epostanıza gelmesini talep etmek için sms aracılığını kullanabilir ya da 444 00 333 Alo Garanti hattını arayabilirsiniz. Ayrıca Garanti Bankası şubelerinden de bu talebinizi iletebilirsiniz.

Kredi kartınızın ekstre bilgisini eposta olarak almak için “ASIL” yazdıktan sonra email adresinizi ve doğum tarihinizi yazmanızın ardından “3340” numarasına mesaj olarak göndermeniz yeterli olacaktır.

Kredi kartı kullanımınızda borç problemi yaşamamak için ihtiyaç halinde kredi kartını kullanmak yararınıza bir tercih olacaktır. Gelirinize göre yapmadığınız büyük harcamalar ödeme günü geldiğinde sizi zor duruma sokacaktır. Ayrıca borçlarınızı ödememeniz halinde de borçlarınız üzerine faiz uygulaması başlayacaktır. Bu nedenle kredi kartın kullanımında dikkatli olmalı ve mümkün olduğunca ihtiyaç dışında kullanılmamalıdır.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın