Garanti Bonus Kredi Kartı İptal Ettirme Nasıl Yapılır

garanti bonus kredi kartı iptali

Garanti Bonus Kredi Kartı İptal Ettirme Nasıl Yapılır : Garanti Bonus kredi kartı kullanıyorsanız garanti bankası kart kapatma işlemi ve  iptali nasıl yapılır hakkında yazımızdan bilgi alabilirsiniz. Kayıp olan Bonus kredi kartınızla ilgili olarak da iptal ettirme işlemi için Garanti Müşteri Hizmetleri’ni arayabilirsiniz. Bonus Kredi Kartını artık kullanmıyorsanız ya da kullanmayacaksanız kartı iptal ettirirken dikkat etmeniz gerekenleri de yazımızda bulabileceksiniz.İşte Garanti Bonus Kredi Kartı İptal Ettirme Nasıl Yapılır ve dikkat etmeniz gerekenler.

Ülkemizin en köklü bankalarından olan Garanti Bankası, müşterilerine özel olarak sunduğu kredi ve kredi kartı gibi ürünleriyle sektörde yüksek bir müşteri kitlesine sahiptir. Ülkemizin en büyük 3. bankası olan Garanti Bankası, marka değeriyle en sektörde fark yaratmaktadır. Garanti Bankası’nda verilen kredilere büyük talep olurken, kredi kartında ise bonus kartıyla hizmet vermektedir. Bonus kredi kartıyla taksitli alışverişler yapılabilmekte, otomatik ödeme talimatları verilebilmekte ve nakit çekim yapılabilmektedir. Ülke çapında 1000’den fazla şubesi bulunan bankanın, Paramatik adındaki ATM’lerini kullanarak tüm bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi kartı kullanmak için düzenli bir gelire sahip olmak ve gelir – gider dengesini sağlamak gerekiyor. Harcamalarınızı kredi kartı ile de yapsanız hesap ekstresi geldiği zaman bu borcu ödemeniz gerekiyor. Eğer bu borçlar sizi sıkıntıya sokuyor ve harcamalarınızla gelirinizin dengesini ayarlayamıyorsanız veya başka nedenlerden dolayı kredi kartınızı kullanmak istemiyorsanız iptal ettirebilirsiniz. Eğer kredi kartınız Garanti Bankası’nın kredi kartıysa ve kullanmak istemiyorsanız Garanti Bonus Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir? sorunuzun cevabı bir sonraki başlıkta.

Garanti Bonus Kredi Kartı Nasıl İptal Edilir?

Garanti Bankası’nda kredi kartı kullanan kişilerin iptal işlemi yapmak istediğinde öncelikle kredi kartının tüm borcunu ödemesi gerekmektedir. Garanti için banka tarafından müşterilere iki seçenek sunulmaktadır. Kart iptali için ilk tercih olarak size en yakın Garanti Bankası şubesine giderek dilekçe doldurmanız gerekmektedir. Verilen dilekçe ile birlikte form işleme alınmakta ve incelendikten sonra banka tarafından geri bildirim yapılmaktadır.

Garanti müşteri hizmetlerinden kart iptali yapmak mümkündür. Bonus kredi kartınızın iptali için Garanti telefon bankacılığını arayrak müşteri temsilcileri ile görüşebilirsiniz. Banka şubeleri dışında 444 0 333 ya da 0850 222 0 333 numaralı telefonu arayıp, sesli yanıt sistemini kullandıktan sonra müşteri temsilcisine bağlanıp kredi kartı iptali talebinizi bildirebilirsiniz. Müşteri temsilcileri telefon bankacılığıyla kartın iptal işlemini gerçekleştirmektedir. Kart iptali konusunda en sağlıklı iptal yöntemi olarak ise şubeleri gösterebiliriz. Telefon bankacılığıyla yapılan iptal işlemlerinde bazı dönemlerde neredeyse tüm bankalarda bazı iptal sorunları yaşanabilmektedir.

Kredi Kartı İptali İçin Dikkat Edilecekler

Garanti Bonus kredi kartınızın iptal işlemini gerçekleştirdikten sonra banka ile iletişime geçerek kredi kartınızın iptal edildiğinde emin olmalısınız. Eğer kredi kartına borcunuz varsa tamamen ödeyerek bitirin. Ayrıca kredi kartınızın içerisinde kredi kartınızı kullansanız da kullanmasanız da, unuttuğunuz ya da hatırlamadığınız kredi kartı borcunuz olmamalıdır. Çünkü siz bu borcu ödemediğiniz zaman ufak bir borç bile olsa üzerinde faiz uygulanacaktır. Eğer siz bu borcu ödemezseniz üzerinden aylar hatta yıllar geçerse bu borç katlanarak artar ve sonra karşınıza daha büyük bir borç olarak çıkar. Bu nedenle kredi kartınızı iptal ettirirken borcunuzun tamamen bitirildiğini kontrol edin ve kredi kartınızı iptal ettirin.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın