Garanti CepBank Nedir? Nasıl Kullanılır?

Garanti Cepbank para gönderme ve limiti, isterseniz para gönderme iptal seçeneğinin kullanımını yazımızda açıkladık. İsterseniz para gönderebilir isterseniz gönderilen parayı çekebilirsiniz. Gönderilen parayı Paramatik’ten çekmek için kart kullanmanıza gerek yoktur. Detaylar yazımızda.

Garanti CepBank Nedir?

Garanti Cepbank uygulaması Garanti İnternet ya da Garanti Cep’e giriş yapmaya gerek kalmadan, istediğiniz kişiye güvenli olarak para transferi imkanı sunan, GSM TL yüklemesi, kredi kartı borç ödemesi gibi işlemler yapabileceğiniz bir Garanti Bankası hizmetidir.

Garanti Cepbank Başvurusu

Garanti Cep Bank para transferi işlemi yapabilmek için öncelikle başvuru yapmanız gereklidir. Cepbank’ı kullanarak tek bir mesaj kullanarak şifreyle birlikte telefonunuzu kullanarak para gönderebilirsiniz. İPhone ve Android kullanıcıları cep telefonlarını kullanarak para transferi yapabilirler.

1-Garanti Cepbank başvuru işlemi için Garanti Bankası resmi internet sitesine girin.

2-Bireysel menüsü altında bulunan ŞubeSiz bağlantısına tıklayın.

3-Açılan sayfada sol menüde Cepbank Mobil Uygulaması bağlantısına tıklayın.

4-Açılan sayfada sağ bölümde BAŞVUR butonu ile karşılaşacaksınız,bu butona tıklayın.

5-Cepbank Hızlı Başvuru sayfasına yönlendirileceksiniz. Karşınıza çıkan form şöyle olacaktır;

6-Form adımlarında Kart ve Telefon Bilgileri, Güvenlik Bilgileri, Kullanım Bilgileri aşamaları bulunmaktadır. Form içerisinde sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru olarak doldurun.

Cepbank başvuru işleminizi bu adımları uygulayarak yapabilirsiniz.

Garanti Cepbank Nasıl Kullanılır?

Cepbank’ı kullanmak için başvuru yapmalısınız Başvuru işlemini internetşubesinden, Garanti Paramatikler’den ya da SMS ile yapabilirsiniz.

Garanti Cepbank uygulamasını telefonunuza indirdikten sonra kurulumunun yapılması gerekir. Kurulumdan sonra Cepbank’a giriş yapabilir ve işlem yapabilirsiniz.

CepBank işlemleri yaparken SMS göndermeniz gerekecektir. 3333 numarasına göndereceğiniz Cepbank işlemleri mesajları ücretsizdir. Ayrıca Cepbank uygulaması ile para gönderdiğiniz kişiye de SMS gidecektir ve bu SMS de ücretsizdir.

Garanti Cepbank Para Gönderme

Garanti Cep Bank mesajla para gönderme işlemi kolay ve hızlıdır. Mesajla Garanti Bankası Cep Bank para gönderme işlemini şu adımları uygulayarak yapabilirsiniz.

Para göndermek istediğiniz kişiye ait olan cep telefonu numarasını yazın ve sonrasında bir boşluk bırakın göndermek istediğiniz tutarı yazın ve bir boşluk bırakın CEPBANK şifrenizi yazın sonrasında kısa mesaj (SMS) olarak 3333 numarasına gönderin.

Örnek mesaj; 5xx1112233 50 1111

Garanti Cep Bank ile para gönderme işlemini bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz. Gönderilecek olan paranın tutarını yazarken 1 TL ve kartları olmasına dikkat edin ve istediğiniz tutarı mesaj içeriğine yazın ve gönderin.

Garanti Cepbank para gönderme limitini Garanti İnternet Şubesi’nden belirleyebilirsiniz.  CepBank Limit Tanımlama adımını kullanarak istediğiniz ve yapacağınız Cepbank işlemeleri için geçerli olacak günlük işlem limitinizi ne kadar olmasını istiyorsanız tutarı belirleyebilirsiniz. Günlük işlem limiti için belirlenen maksimum tutar 1000 TL olarak tanımlanabilmektedir.

Siz mesaj gönderme ve para gönderme işlemini yaptığınızda karşı tarafa bir mesaj gönderilecektir. Bu mesaj içerisinde sizin adınız soyadınız, gönderilen paranın hangi Garanti Paramatik’ten çekilebileceği ve şifre bilgisi gönderilecektir. Her işlem için ayrı bir şifre gönderimi yapılır.

Garanti ATM’den Cepbank Para Çekme

Para gönderme işlemi tamamlandığında, parayı gönderdiğiniz kişi en yakınında buluna Garanti Paramatik’e gidebilir ve parayı çekebilir. Garanti Cepbank kartsız para çekme işlemi için yapılması gerekenler şöyle;

1-Garanti Paramatik’e gidin ve Giriş tuşuna basın. Kart kullanmanıza gerek yoktur.

2-Ana menüde yer alan CEPBANK PARA ÇEKME seçeneğini seçin.

3-Parayı gönderen kişinin cep telefonu numarası, parayı çeken kişinin cep telefonu numarası, gönderilen tutar ve parayı çekecekolan kişiye gelen kısa mesajda buluna  şifreyi girin. Artık paranızı çekebilirsiniz.

Garanti Cepbank’tan para çekme işlemi bu kadar kolay bir işlemdir. Paraya ihtiyacınız olduğunda karşı taraf size bu şekilde para gönderebilir ve kart kullanmaya gerek kalmadan para çekebilirsiniz.

Garanti Cepbank Para Gönderme İptal

Gönderdiğiniz kişi henüz parayı çekmediyse para gönderme işlemini iptal edebilirsiniz. Bu işlem için İnternet Şubesi’ne girin ve Cepbank menüsüne girin ve iptal işlemini yapın.

Mesajla Garanti Cepbank para gönderme iptali yapabilirsiniz. Telefonunuzun mesaj bölümüne girin ve IPTAL yazın sonrasında size gönderilmiş olan referans numarasını yazın ve 3333 numarasına gönderin. Referans numarası size SMS’le gönderilmiştir.

Eğer gönderilen parayı karşı taraf ATM’den çekmişse işlemi iptal edemezsiniz.

CepBank Şifre Değiştirme

Cepbank şifrenizi istediğiniz zaman değiştirebilirsiniz. Şifre değişikliği için Garanti İnternet’e giriş yapmalısınız. Garanti İnternet’e girdikten sonra Cepbank menüsünü kullanmalısınız. Sonrasında şifrenizi değiştirmeniz mümkün olacaktır.

Cepbank ile işlem yaparken şifrenizi SMS ile göndermeniz gerekecektir. Eğer şifreniz yanlış olursa işleminiz yapılamayacaktır. Şifre 3 defa üst üste yanlış olarak girildiğinde, Cepbank’ınız Kapalı duruma gelecektir. Bu işlem güvenliğiniz için yapılmaktadır.

Kapalı durumda olan Garanti Cepbank nasıl açılır diye baktığımızda ise Garanti İnternet menülerinde bulunan Cepbank menüsünü kullanarak Cepbank durumunu Açık hale getirebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın