Garanti İhtiyaç Kredisi Hesaplama Ve Faiz Oranları

Garanti_Kurumsal_Tr

Garanti İhtiyaç Kredisi ve Faiz Oranları: Garanti Bankası ihtiyaç, iş yeri, konut, evlilik araç gibi pek çok türde kredi veriyor ve faiz oranları krediye göre farklılık gösteriyor. Garanti Bankası’ndan alınabilecek olan ihtiyaç kredisi için vade süresi kredinin türüne göre değişkenlik gösteriyor, 36 aya varan taksit seçenekleri olabiliyor. Ayrıca bankanın şubelerine giderek sizin için ödeme planı hazırlatabilirsiniz. Garanti Bankası kredi süresi boyunca sizin adınıza hayat sigortası yamaktadır.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Garanti Bankası’ndan Garanti Mortgage, Garanti Oto Kredi ve Bireysel İhtiyaç Kredisi alınabilmektedir.  Garanti Bankası ihtiyaç kredisinin hesaplanmasında faiz oranları ve aylık kredi için ödenecek tutarın hesaplanması vade seçeneğine, tutara göre farklılık gösterebilmektedir. Garanti Bankası’nın resmi internet sitesinden ihtiyaç kredisi için hesaplama yapabilirsiniz. Ayrıca sizin için yazımızın devamındaki hesaplanmış kredi tutarlarına ve aylık ödemelere de göz atabilirsiniz.

Garanti Bankası 10.000 TL 36 Ay Vadeli İhtiyaç Kredisi (Bahar Kredisi)

Garanti Bankası 10.000 TL bireysel ihtiyaç kredisi için 36 ay vade seçeneği sunmaktadır. Bu kredi için faiz oranı %1.49’dur. Garanti Bankası 10.000 TL Kredi ve 36 ay vade için vade süresince ödeyeceğiniz toplam tutar 13.716 TL’dir. Bu toplam tutarın 3.055 TL’sini faiz, 611 TL’sini ise vergiler oluşturmaktadır.

Yapılacak olan hayat sigortası kesintisi kişinin yaşına ve aldığı kredi tutarına göre farklılık göstermektedir. Sorgu kriterlerine göre ödenmesi gereken masraf 50 TL’dir. Sorgu kriterlerinize göre yaşı 35 olan bir müşteri için ödenmesi gereken sigortanın bedeli yaklaşık olarak belirtmek gerekirse 225 TL olmaktadır.

Garanti Bankası 5.000 TL 24 Ay İhtiyaç Kredisi (Bahar Kredisi)

Garanti Bankası 5.000 TL ihtiyaç kredisini 24 ay süresinde ödemek üzere vermektedir. Bu kredi için uygulanacak olan faiz oranı %1.67’dir. 5.000 TL kredi ve 24 ay vade boyunca toplamda bankaya ödeyeceğiniz tutar 6.379 TL’dir. Toplam tutarın 1.128 TL’si faiz, 226 TL’si ise vergiler için oluşan masraftır. Kredi için hayat sigortası yapılmaktadır. Sigortanın kapsamına bakacak olursak hayat sigortası için yapılacak olan kesinti kişinin yaşına ve kredinin tutarına göre farklılık göstermektedir. Sorgu kriterlerinize göre yaşı 35 olan bir birey için müşterinin ödemesi gereken sigortanın bedeli yaklaşık olarak belirtilirse 75 TL olmaktadır.

Burada belirtilen kredilerin ödeme planlarında sigorta ve masraflar için oluşan giderler ödeme planı içerisinde yer almamaktadır. Kredi kullanımı sırasında bu giderler tahsil edilecektir.

Garanti Bankası İhtiyaç Kredileri

Garanti Bankası Bireysel Finansman Kredisi

Garanti Bankası Bireysel Finansman Kredisi 12, 24, ve 36 ay vade seçeneklerinden biri için uygulanan faiz oranı %1.34’tür.

Garanti Bankası Dijital Kredi

Garanti Bankası Dijital Kredi 12, 24, ve 36 ay vade seçeneklerinden biri için uygulanan faiz oranı %1.65’tir.

Garanti Bankası Eğitim ve Özel Okul Kredileri

Garanti Bankası Eğitim ve Özel Okul Kredileri 12, 24, ve 36 ay vade seçeneklerinden biri için uygulanan faiz oranı %1.48’dir.

Garanti Bankası Kış Kredisi

Garanti Bankası Kış Kredisi 12, 24, ve 36 ay vade seçeneklerinden biri için uygulanan faiz oranı %1.49’dur.

Garanti Bankası pek çok masraf için ihtiyaç kredisi vermektedir. Ancak ihtiyacınız olan krediyi aldıktan sonra faiz nedeniyle bankaya geri ödemek zorundasınız. Eğer paranızı biriktirerek ihtiyaçlarınızı karşılamayı seçerseniz kredinin faizini ve diğer masrafları ödemeyeceğiniz için kar etmiş olursunuz. İhtiyaçlarınızı birkaç ay erteleyerek ya da ilerideki ihtiyaçlarınız için bugünden paranızı biriktirerek fazladan para ödemeden anında istediğinize kavuşabilirsiniz. Üstelik aylarca borçlu kalmanıza da gerek kalmayacak ve gecikme faizi, kredi notu gibi durumlarla da ilgilenmeyeceksiniz. Bu nedenle ihtiyaçlarınızı biraz ertelemek, faizsiz ödemeler seçmek ve para biriktirmek sizin için en iyisi olacaktır.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın