Garanti Konut Kredisi Faiz Oranları ve Başvuru

 

g

Faiz Oranları ve Başvuru: morgıç kredi hesaplama garanti bankası, garanti bankası konut kredisi faiz oranları, garanti konut kredisi faiz oranları hesaplama işlemlerinin nasıl yapıldığını, başvuru için hangi belgeler gerektiğini ve Garanti konut kredisinde hangi krediye ne kadar faiz uygulnıyor yazımızda cevaplarını bulabilirsiniz. Garanti Konut Kredisi Faiz Oranları ve Başvuru: Garanti Bankası uygun faiz oranları ve uzun vade seçenekleri ile mortgage kredisi vermektedir. Garanti Bankası da sunmuş olduğu konut kredilerinde farklı çeşitlerde kredi fırsatları sunmaktadır. Kendi tercihlerinize göre belirleyeceğiniz vade sayıları ve taksit miktarlarıyla alabileceğiniz krediler bulunmaktadır. İster aylık sabit taksit tutar olan kredileri, isterseniz de değişken taksit miktarlarıyla ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Garanti Bankası tarafından sunulan kredi çeşitleri arasında Gurbetçiler için Mortgage kredisi, Ara ödemeli mortgage kredisi, Maaş günü ödemeli mortgage kredisi ve özel ödemeli mortgage kredisi gibi birçok kredi çeşidi bulunmaktadır. Kredi çeşitleri için faiz oranları farklılık gösterebildiğinden, en uygun faiz oranları ve maliyetle kredi alma fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

Garanti Bankası ile konut kredisi başvurusu yapmak isteyeler şubeler dışında internet üzerinden de başvurusunu yapabilmektedir. Garanti konut kredileri ve başvuru işlemlerini Garanti Bankası internet sitesi üzerinde gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme seçeneğinizi belirleyerek yaptığınız başvurular, değerlendirilmekte ve kredisi onay alan kişilerin kredi alabilmektedir. Kredisi onaylanan kişiler, gerekli belgeleri hazırlayıp Garanti Bankası şubelerinden kredisini çekebilmektedir.

Garanti Konut Kredisi Başvuru

Garanti Bankası Konut Kredisi başvuru işlemi için hazırlamanız gereken evraklar aşağıdaki gibidir. Bu evrakları hazırladıktan sonra Garanti Bankası’ndan konut kredisi almak mümkündür.

  • Üzerinde vatandaşlık numaranızın yer aldığı Nüfus cüzdanı
  • Ücretli çalışan kişilerden bordro ya da gelir yazısı istenmektedir.
  • Emekliyseniz konut kredisi başvurusu için emekli belgenizi getirebilirsiniz.
  • Şahıs şirketi sahibi olan kişiler kredi başvurusu için firma belgelerini evraklara eklemelidir.
  • Kira geliriniz varsa konut kredisi başvurunuz için kira belgelerini hazırlayabilirsiniz.
  • Çiftçiyseniz ve konut kredisi başvurusu yapacaksanız çifti belgenizi gösterebilirsiniz.

Garanti Konut Kredisi Şartları

Garanti Bankası konut kredisinde krediye uygunluk şartları aranmaktadır. Ayrıca konu kredisi için başvuru yapan kişinin SGK kaydı bulunmuyorsa ya da SGK kaydı doğrulanamıyorsa gelir belgesinin bankaya gösterilmesi gerekiyor.

Ücretli çalışan kişilerden Garanti konut kredisi başvurusu için kefil istenmektedir.

Serbest meslek sahibi olan kredi çekmek isteyen kişilerden kefil istenmektedir.

Garanti Konut Kredileri Ve Faiz Oranları

Garanti Bankası farklı vade seçenkeleri ile ve farklı faiz oranlarıyla konut kredisi veriyor. Vade seçnekleri 12 aydan 120 aya kadar olabiliyor. Kredinin türüne göre faiz oranları farklılık gösterebiliyor. Garanti konut kredileri ve faiz oranlarına bakalım.

Garanti Kiracıya Mortgage

Garanti Değişken Faizli Mortgage aya kadar konut kredisi vadelendirilebiliyor. Bu konut kredisi için hangi vade seçeneğini seçerseniz seçin uygulanan faiz oranı %1.18 oluyor.

Garanti Değişken Faizli Mortgage

Garanti Değişken Faizli Mortgage kredisinde 120 aya varan vade seçeneği bulunuyor. Ancak uygulanan faiz oranı konut kredisinin vade süresine göre değişiyor. Örneğin 24 vade içi %0.66 faiz oranı uygulanmaktadır. Ama 120 ay vade için faiz oranı artıyor ve %0.69 faiz oranı uygulanıyor.

Garanti Evini Değiştirene Mortgage

Garanti Evini Değiştirene Mortgage Konut  kredisinde 12 aydan 120 aya kadar vade seçeneği bulunuyor. Bu kredi için vade süresi boyunca faiz oranı değişmiyor. Uygulanan faiz oranı %1.29 oluyor.

Garanti Konut Kredisi Hesaplama 

Garanti Bankası resmi internet sitesi üzerinde kredi hesaplaması bulunmaktadır. Ev kredisi için 150.000 TL kredi almak isteyen bir kişi 60 ay vade talep etmektedir. Bu kredi talebi için taksit tutarı 3.493,35 TL’dir. Garanti Bankası konut kredisi için %1,17 faiz uygulamaktadır. Kredi için 750,00 TL tahsis ücreti, 750,00 TL’de ekspertiz ücreti alınmaktadır. Kredinin taşınmaz rehin ücreti 160,00 TL olurken, toplam masraf ise 1.660,00 TL’dir. Kredinin toplam geri ödeme tutarı ise 209.600,93 TL’dir. Garanti Bankası internet sitesi üzerinde güncel konut kredisi örneğini sizler için hesaplayıp paylaştık. Site üzerinden kredi tutarını ve vade sayısını yazarak, kredinin maliyetini ve aylık taksit miktarlarını öğrenebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın