Garanti Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır, Sonucu Nasıl Öğrenilir

sube_1

Nasıl Yapılır, Sonucu Nasıl Öğrenilir: Garanti Bankası‘ndan hangi yollardan yapılır ve kredi sonucu nasıl öğrenilir yazımın devamında yer almaktadır. Garanti Bankası müşterilerine farklı kredi ürünlerini farklı vade seçenekleriyle sunmaktadır. Garanti Bankası’ndan konut, ihtiyaç, evlilik, tatil, eğitim, ev, araç, iş yeri gibi pek çok ihtiyaç için kredi alınabilmektedir. Garanti Bankası’nın kredilerine ister sms isterseniz internet üzerinden isterseniz bankanın şubelerine giderek başvuruda bulunabilirsiniz. Garanti Bankası kredilerine başvurabilmek için bankanın istediği belgeleri ve şartları sağlıyor olmanız gerekmektedir.

Garanti Kredi Başvuru Gerekli Belgeler

 • Nüfus cüzdanınızı başvuru için bulundurmalısınız.
 • Ücretli bir çalışan iseniz bordronuz Bordro yerine gelir yazısını da ekleyebilirsiniz.
 • Emekli bir müşteri iseniz emekli belgeniz gerekmektedir.
 • Eğer şahıs şirketi sahibiyseniz firmanızın belgelerini eklemelisiniz.
 • Sermaye şirketinin bir ortağı iseniz ekleyeceğiniz belge firma belgeleridir.
 • Kira geliriniz varsa kira belgelerini hazırlamalısınız.
 • Bir çiftçi iseniz ekleyeceğiniz belge çiftçi belgesidir.
 • Faiz geliriniz varsa bulundurmanız gereken belge hesap cüzdanıdır.

Garanti Bankası Kredi Başvurusunu Nasıl Yapabilirim?

Garanti Bankası kredisi almak için çeşitli yollar bulunmaktadır. Garanti Bankası kredisine başvurabileceğiniz yöntemler aşağıdaki gibidir.

 • Garanti E-kredi Başvurusu
 • İnternet üzerinden Garanti kredi başvurusu
 • Garanti SMS ile Kredi Başvurusu
 • ATM’den Garanti Kredi Başvurusu
 • ALO Garanti’den Kredi Başvurusu

E-Kredi İle Garanti Kredi Başvurusu

Garanti Bankası’na kredi başvurusunda bulunmak için e-imza kullanmanız mümkündür. Garanti Bankası’nın başvuru sayfasına girerek kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Başvurunuzu TC Kimlik numaranız ve cep telefonunuzu kullanarak yapabilirsiniz. Başvurunuza banka tarafından onay ya da ret cevabı verilecektir. Bu cevap cep telefonunuza iletilmektedir.

5 Dakikada Garanti SMS İle Kredi Başvurusu

Garanti Bankası’nın müşterilerine verdiği kredilere başvurma işlemi sms ile yapılabilir. TC Kimlik numaranızı, ne kadar kredi tutarı almak istediğinizi, krediniz için vade sürenizi ve aylık olarak belgelenebilir olan net gelir belgenizin bilgisini TL olarak aralarında bir boşluk bırakarak yazdıktan sonra 3390 numarasına mesaj gönderebilirsiniz. Kredinizin onay ya da ret cevabı telefonunuza iletilecektir. Örneğin 12345678900 12000 12 3000 şeklinde mesaj içeriği sizin bilgilerinize göre hazırlandıktan sonra 3390 ‘a gönderilebilir.

Paramatik, ATM’den Garanti Kredi Başvurusu

Garanti Bankası kredilerine atm cihazlarını kullanarak başvuruda bulunabilirsiniz. Garanti müşterisi olmayabilirsiniz. O zaman yapmanız gereken paramatik klavyesinde yer alan giriş tuşuna basmalısınız.  Gelen ekrandan kartsız işlem seçeneğini seçmelisiniz. Bireysel Destek Kredisi Başvurusunu seçtikten sonra kredi başvuru işleminizi yapabilirsiniz.

Garanti Bankası müşterisi olarak kredi başvurunda bulunacaksanız kartınızı takıp şifrenizi girdikten sonra Diğer İşlemler seçeneğini tuşlamalısınız. Ardından Bireysel Destek Kredisi Başvurusu ile kredinizin başvuru işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Bankası İnternetten Kredi Başvurusu

Garanti Bankasının internet şubesine girerek kredi başvurusu yapılmaktadır. İnternet üzerinden başvuru yapmak için Garanti internette kredi başvuru internet sayfasına girmelisiniz. TC Kimlik numaranızı kullanarak ya da müşteri numaranızı girerek kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

ALO Garanti Kredi Başvurusu

Alo Garanti ile kredi başvurusunda bulunmak için 444 0 335 numarasını yani Garanti Danışma Hattı’nı aramanız gerekmektedir. Bu numarayı aradıktan sonra kredi başvurusu için talebinizi iletmelisiniz. Bu şekilde başvuru işleminizi başlatabilirsiniz.

Garanti Sorgulama, Öğrenme

Garanti Bankası’ndan kredi almak için yaptığınız başvurunun sonucunu 444 0 333 numarasını arayarak Alo Garanti ile öğrenebilirsiniz. Ayrıca isterseniz Garanti Bankası’nın internet şubesinden ya da Cepten 3390** ile öğrenebilirsiniz. Ayrıca Garanti Bankası’nın şubelerine giderek de kredinizin sonucunu öğrenebilirsiniz.

Garanti Bankası’ndan krediyi almak ve sorgulamak için bu yolları kullanabilirsiniz. Ancak kredi almadan önce çok iyi düşünmeniz gerekiyor. Çünkü krediyi aldıktan sonra onu faiziyle birlikte bankaya daha fazla tutarda ödemek zorundasınız. Bunun yerine paranızı biriktirerek almak istediğiniz ürüne birkaç ay bekleyerek de ulaşabilirsiniz. Ödenmeyen krediler için gecikme faizi uygulanmaktadır. Sonuçta krediyi de aylık olarak ödemek zorundasınız. Bunun yerine paranızı biriktirin ve borçsuz, faizsiz bir biçimde ihtiyaçlarınızı karşılayın. Bu size faizi ve diğer kredi masraflarını ödemediğiniz için bu paraları kar etmenizi sağlayacaktır. Bankaya da ihtiyacınız olan paradan daha fazlasını da ödememiş olacaksınız. Eğer yine de kredi almak istiyorsanız bu sizin tercihiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın