Garanti Kredi Kartı Borcu Yapılandırma

Garanti-Bonus-Kredi-Kartı

Garanti Bankası müşterilerinin kredi kartı borcunu yapılandırırken öncelikle son üç aylık dönemde yaptığı ödemeleri incelemektedir. Bu incelemelerle birlikte müşteri sicili de düzgün ise borcu yapılandırma işlemini gerçekleştirmektedir.

Eğer Garanti Bankası’nın kredi kartlarını kullanıyorsanız ödemlerinizi zamanında ve tutarında, geciktirmeden ödüyorsanız ve müşteri sicilinizde bir sorun yoksa yapılandırma işleminden faydalanabilirsiniz. Kredi kartı borcu nedeniyle kara listeye girme durumu yaşanabilir.

Kara listeye kredi kartı borcu nedeniyle girmek istemiyorsanız Garanti Bankası’na ait kredi kartınızın bu borcunu yapılandırarak 9 taksit seçeneğine kadar ödemelerinizin uzatabilirsiniz.  Bu hizmetten yararlanabilmeniz için, minimum birkaç dönemlik gecikme yaşamış olmanız gerekiyor. Bu durumu atlattıktan sonra kredi kartı borcu yapılandırmasını talep edebilirsiniz.

Garanti Bankası’ndan Kredi Kartı Borcu Yapılandırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Kredi Kartınızın borçlarını yapılandırmak için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Garanti Bankası’nın müşteri hizmetleri numarası Alo Garanti 444 0 333 numarasıdır. Bu numarayı aradığınız zaman sistem tarafından yönlendirileceksiniz. Sistem sizden yapmak istediğiniz işlemi birkaç kelime ile anlatmamızı isteyecektir.

Bu kısmı geçtikten sonra Garanti Bankası’nın Bonus Kart Risk Birimi ile görüşmek istediğinizi ifade etmelisiniz. Daha sonra sizde kredi kartı numaranızı girmenizi isteyeceklerdir. Bu işlemi de gerçekleştirdiğiniz zaman sistem tarafından ilgili müşteri hizmetlerine yönlendirilirsiniz.

Garanti Bankası müşteri temsilcisine, kredi kartınızla ilgili ödemelerinizde birkaç dönemlik borcunuzu ödeyemediğinizi ve bu nedenle Garanti Kredi Kartı Borcu Yapılandırma işlemi başlatmak istediğinizi belirtmelisiniz. Müşteri temsilcisi size bu konuyla igili olan birimin iletişim numarasını verecektir.

Müşteri hizmetlerinden verilen telefon numarası 0212 410 90 00 ‘ dır. İşlemle ilgili olan birimi aramanızın ardından yetki kişilere Garanti Bankası Bonus Karta ait borcunuzu taksitlendirmek istediğinizi ifade etmelisiniz. Bu konuşmalarınızı yaptıktan sonra Garanti Bankası tarafından kredi kartınız için bir ödeme planı hazırlanır. Sizde bu ödeme planına göre kredi kartına olan borçlarınızı ödemeye başlarsınız.

Yapılandırma İçin Hangi Belgeler Gerekiyor?

Yapılandırma için bir belge getirmeniz istenmemektedir. Yalnızca kredi kartınızı bulundurmanız yapılandırma işlemi için yeterlidir.

Garanti Kredi Kartı Borcu yapılandırma seçeneği aslında iyi bir durum olduğu için tercih edilecek bir seçenek değildir. Yani kredi kartı borcunuz yüzünden zor bir durumda kaldığınız zaman size yardımcı olabilecek bir seçenektir.

Bu seçenek ödeme güçlü çektiğiniz zaman yasal takibe girmemek için tercih edeceğiniz bir seçenektir. Ayrıca bir de kredi kartı borcunuzun üzerine faiz ödemek zorunda kalırsınız.

Yani kredi kartı borcu nedeniyle yasal takibe girmemeniz için yapılandırma işlemi yapabilirsiniz. Çünkü bu durumlar kredi notunu ve skorunu negatif etkiler. Kredi sicil notunuzun negatif olması da bankacılık işlemlerinizde engeller oluşturabilir.

Garanti Kredi kartıyla ilgili düşüncelerinizi ve sorularını yorum olarak yazabilirsiniz.

One Response

Tüm yorumları göster
  1. Uygun Kredi
    21 Temmuz 2016

Bir cevap yazın