Garanti Kredi Kartı Nasıl Aktifleştirilir?

Garanti kredi kartı başvuru sonucu olumlu sonuçlanıp kartınız size ulaştığında Garanti kart şifresi alma aşmasına geçebilirsiniz. Kredi kartı şifre alma işlemini yapmadan kartınızı kullanmaya başlayamazsınız. Kartınızı aldıktan sonra hangi yollardan şifrenizi oluşturabileceğinizi yazımızdan öğrenebilirsiniz.

Garanti Bankası’ndan almak için başvuru işlemini internet bankacılığından, şubeden, mobil bankacılıktan gerçekleştirebilirsiniz. Kredi kartı başvurunuz en fazla 1 hafta içerisinde olumsuz ya da olumlu olarak sonuçlanacaktır. Başvurunuzun sonucunu öğrenmek için Garanti müşteri hizmetleri ile iletişime geçebilir ya da Başvuru Takibi hizmetinden faydalanabilirsiniz. Garanti Bankası resmi internet sitesinde yer alan Başvuru Takibi kısmına sizden istenen bilgileri  girdikten sonra başvuru sonucunuı öğrenebilirsiniz.

Kredi kartı başvurunuzu yaptıktan sonra onay verildiğinde kredi kartınız hazırlanacaktır. Kredi kartınız size başvurunuzu takip eden 2 hafta içerisinde üretilerek ulaştırılacaktır. Hazırlanan kartınız başvuru sırasında verdiğiniz adrese gönderilecektir. Kurye tarafından kartınız size ulaştırılır.

Kartınızı kuryeden teslim aldığınıza dair bilgi Garanti Bankası’na iletilecektir. Kartınızı aldığınızda hemen kullanamazsınız. Güvenliğiniz için kartınız kullanıma kapalı olarak size iletilecektir. Siz kartınızı aldığınızda otomatik olarak kullanıma açılır ancak kullanmak için şifre oluşturmanız gereklidir.

Garanti kart şifresi alma için Garanti İnternet’i kullanabilir, Alo Garanti’yi tercih edebilir ya da Bonus Flash’ı kullanabilirsiniz. Garanti Bonus kredi kartı aktifleştirme ya da diğer Garanti bankası kredi kartları için bu aktifleştirme adımlarını uygulayabilirsiniz.

Alo Garanti kart şifresi alma için kullanabilecek bir seçenektir. 444 0 333 Alo Garanti’yi aradıktan sonra Kart Şifresi Almak İstiyorum diyerek şifrenizi alabilir ve kartınızı oluşturduğunuz şifre ile hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Bonus Flash ile kart şifresi almak isterseniz Yeni Kart Şifresi Al butonuna basarak işleminizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz. Şifrenizi oluşturduktan sonra alışverişlerinizi şifrenizle tamamlayabilirsiniz.

Garanti kredi kartı aktivasyonu şifre oluşturma işlemi sırasında şifrenizin doğum tarihi ya da kolay tahmin edilebilecek rakamlardan oluşmamasına dikkat etmelisiniz. Şifrenizi sizin kolaylıkla hatırlayabileceğiniz şifre oluşturma kurallarına uygun olarak üretebilirsiniz.

Şifremi Unuttum/ Şifremi Değiştirmek İstiyorum

Garanti kredi kartı aktifleştirme için şifrenizi oluşturduktan sonra kartınızla yaptığınız alışverişlerinizde bu şifreyi kullanmanız gerekecektir. Ancak şifrenizi unuttuysanız ya da değiştirmek istiyorsanız Garanti Bankası’nın telefon bankacılığı hizmetini kullanabilirsiniz.

1-444 0 333 Alo Garanti’yi aradıktan sonra şifre/parola adımlarını takip ederek şifre işlemlerinizi yapabilirsiniz.

2-Garanti Bankası müşterisi olarak müşteri numaranızı, kredi kartı ya da ATM kart numaranızı, kartınızın şifresini ve Son kullanma tarihini işlem adımlarını uygularken tuşlayın.

3-Girdiğiniz bilgiler sistem tarafından kontrol edilecektir. Kontrolün ardından sesli yanıt sistemi ile yeni şifreniz oluşturulacaktır.

4-Sesli yanıt sistemi ile oluşturulan şifreyi hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın