Garanti Kredi Notu Sorgulama Ve Kredi Risk Raporu

garanti kredi notu

Ve garanti bankası kredi notu sorgulama, garanti kredi notu öğrenme nasıl yapılır, kredi risk raporu nasıl alınır sorularınızın cevaplarını yazımızda bulabilirsiniz. Kredi risk raporu ile kredi ödemeleriniz hakkında bilgi alabilir ve kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Kredi risk raporunu nasıl alacağınızı yazımızda adım adım anlattık. İşte Garanti Kredi Notu Sorgulama Ve Kredi Risk Raporu hakkında bilmeniz gerekenler.

Garanti İnternet Bankacılığı Kredi Notu Sorgulama

Kredi notu, bilindiği üzere bankacılık ürünlerinden yararlanabilmek için bankalar tarafından çok büyük arz eden bir puanlama sistemidir. Kredi notuna bağlı olarak bankacılık ürünlerine başvuru yapan kişiler değerlendirilmekte ve risk grubu düşük müşteriler tercih edilmektedir. Garanti Bankası, gelişen teknolojik gelişmeleri bankacılık sistemlerine en iyi şekilde enjekte ederek sistemlerinde gelişme yoluna gidiyor. İnternet bankacılığını aktif şekilde kullandıran Garanti Bankası’nda yapılan düzenlemeler ile birlikte, artık Garanti Bankası müşterileri kredi notunu da internet bankacılığı üzerinden öğrenebilme fırsatına erişiyor.

 

Garanti Kredi Risk Raporu- Kredi Notu Öğrenme

Garanti internet şubesini kullanarak risk raporu alabilirsiniz. Risk Raporu son 6 aylık bir süre kapsamında size bilgi vermektedir. Risk raporu sizin kredi ile ilgili ödemeleriniz hakkında bilgi veren bir dökümandır. Siz kredi aldıktan sonra ödemelerinizi yapabildiniz mi, aldığınız kredinin ödeme tutarları sizin bütçenize uygun muydu gibi değerlendirmeleri yapabilirsiniz. Kredileriniz hakkında bilgi alabileceğiniz gibi kredi kartı borçlarınızın ödemeleri hakkında da Risk Raporu’ndan bilgi almanız mümkündür. 

Kredi Risk Raporu ile öğrenebileceğiniz bir diğer bilgi ise sizin bankalara ne kadar borcunuzun olduğudur. Aldığınız risk raporunda bankalara ne kadar borcunuz var, ödemelerinizi yapabiliyor musunuz, hangi dönemlerde ödemelerle ilgili sorun yaşamışsınız öğrenmeniz mümkündür.

Müşterinin isteğine göre Risk Raporu ile aşağıdaki bilgileri de görebilirsiniz.

  • Kredili mevduat hesabı
  • Kredi Notu
  • Kredi Kartı Toplam Limit bilgilerini de Risk raporu ile öğrenebilirsiniz.

Garanti Bankası müşterisiyseniz ve kredi başvurusu yapmayı düşünüyorsanız eğer, internet bankacılığı yoluyla kredi notunuzu öğrenebilir ve notunuzun bankaların gözünde ne anlam ifade ettiğini öğrendikten sonra başvuru da bulunabilirsiniz. Notunuz düşükse eğer, düzenli yapacağınız ödemelerle birlikte notunuzu yükseltebilirsiniz.

Garanti Kredi Risk Raporu Nasıl Alınır?

Garanti İnternet Bankacılığı ile kredi notunuzu öğrenmek için aşağıdaki adımları uygulayabilirsiniz.

  1. Garanti İnternet Şubesine giriş yapın. (Müşteri numaranız ve internet şubesi şifrenizi girmeniz gerekmektedir.)
  2. Açılan sayfada Raporlar menüsünü bulun.
  3. Raporlar menüsünde yer alan KKB Raporları birimini tıklayın.
  4. Garanti Bankası ile Kredi Notunuzu bu şekilde öğrenebilirsiniz.

Garanti Bankası internet bankacılığına giriş yapan kişiler, raporlar kısmında bulunan KKB raporları birimini kullanarak Garanti internet bankacılığı kredi notu sorgulama ekranından notunu öğrenebilmektedir. Aynı sistem üzerinde borç durumunuzu görebilir ve tüm bankacılık ürünlerinin durumunu görme fırsatı bulabilirsiniz.

Kredi Risk Raporu alarak bankaların size kredi vermek için ne düşünebileceğini önceden görme imkanınız vardır. Eğer ödemelerde sorun yaşayan bir müşteri iseniz kredi notunuz da düşük olacaktır ve kredi almanız zorlaşacaktır. Ancak kredi notunuz yüksekse, ödemelerinizi zamanında ve tutarında yapıyorsanız kredi almak için başvuru yaptığınızda yüksek ihtimalle kredinize onay verilecektir.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster