Garanti Mortgage Konut Kredisi Başvuru Ve Hesaplama

enkredi

Konut Kredisi Başvuru Ve Hesaplama: en uygun mortgage konut kredisi, garanti mortgage kredi hesaplama, garanti ev kredisi faiz oranları hesaplamayla ilgili aylık ödeme tutarı, faiz oranı, kredi masrafları gibi bilgilerin konut kredisi için ne kadar tutarda alındığını ve öğrenebilirsiniz.

Garanti Bankası uygun faiz oranları ve uzun vade seçenekleri ile mortgage kredisi vermektedir. Garanti Bankası da sunmuş olduğu konut kredilerinde farklı çeşitlerde kredi fırsatları sunmaktadır. Kendi tercihlerinize göre belirleyeceğiniz vade sayıları ve taksit miktarlarıyla alabileceğiniz krediler bulunmaktadır. İster aylık sabit taksit tutar olan kredileri, isterseniz de değişken taksit miktarlarıyla ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Garanti Bankası tarafından sunulan kredi çeşitleri arasında Gurbetçiler için Mortgage kredisi, Ara ödemeli mortgage kredisi, Maaş günü ödemeli mortgage kredisi ve özel ödemeli mortgage kredisi gibi birçok kredi çeşidi bulunmaktadır. Kredi çeşitleri için faiz oranları farklılık gösterebildiğinden, en uygun faiz oranları ve maliyetle kredi alma fırsatlarını değerlendirebilirsiniz.

Garanti Bankası ile konut kredisi başvurusu yapmak isteyeler şubeler dışında internet üzerinden de başvurusunu yapabilmektedir. Garanti konut kredileri ve başvuru işlemlerini Garanti Bankası internet sitesi üzerinde gerçekleştirebilirsiniz. Ödeme seçeneğinizi belirleyerek yaptığınız başvurular, değerlendirilmekte ve kredisi onay alan kişilerin kredi alabilmektedir. Kredisi onaylanan kişiler, gerekli belgeleri hazırlayıp Garanti Bankası şubelerinden kredisini çekebilmektedir.

Garanti Mortgage Kredi Başvurusu (İnternet Üzerinden)

Garanti Bankası’nın kredilerine çeşitli yollardan başvurulabilir. İnternet üzerinden yapacağınız başvurular kısa süre gerçekleştirilmekte ve sizi fazla uğraştırmamaktadır. Garanti Mortgage kredi başvurunu nasıl yapacağınızı adımlar halinde aşağıda görebilirsiniz.

 • Garanti formu sayfasına giriniz. https://www.garanti.com.tr/basvuru/ssl/mortgage#calcContent=UID418cdeb adresnin tarayıcınıza kopyala yapıştır işlemi yaptıktan sonra form ulaşabilirsiniz.
 • Garanti Mortgage Başvuru Formu sayfasında sizden istenen bilgiler
  -TC Kimlik Numarası
  -Ad
  -Soyad
  -Cep Telefonu Numarası
  -İşlem Doğrulama Karakterleri
 • Başvuru Formunda sizden istenen bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde alanlara girdikten sonra “Devam” butonuna tıklayın.
 • Garanti Mortgage konut kredisi başvurunuz tamamlanmış olacaktır.

Garanti Konut Kredisi başvuru işlemi bankanın şubelerinden de yapılabilir. Bankaya giderek ilgili banka personeli ile konut kredisi başvurunuzu yapabilir, ne kadar kredi istediğinizi ve aylık ödemelerinizin ne kadar olacağını öğrenebilirsiniz.

Garanti Mortgage Konut Kredisi Gerekli Evraklar

Garanti Mortgage Konut kredisi almak için bankaya sunmanız gereken bazı evraklar bulunmaktadır. Bu belgeler aşağıdaki gibi listelenebilir:

-Başvuru Formu

-Nüfus Cüzdanı Aslı

-Serbest çalışan kişiler için kredi başvurusunda vergi levhası

-Son üç yıla ait olan Bilançoyu gösteren belge ve gelir tablosu kredi başvurusunda istenen belgelerdir.

Garanti Örneği

Garanti Bankası resmi internet sitesi üzerinde kredi hesaplaması bulunmaktadır. Ev kredisi için 150.000 TL kredi almak isteyen bir kişi 60 ay vade talep etmektedir. Bu kredi talebi için taksit tutarı 3.493,35 TL’dir. Garanti Bankası konut kredisi için %1,17 faiz uygulamaktadır. Kredi için 750,00 TL tahsis ücreti, 750,00 TL’de ekspertiz ücreti alınmaktadır. Kredinin taşınmaz rehin ücreti 160,00 TL olurken, toplam masraf ise 1.660,00 TL’dir. Kredinin toplam geri ödeme tutarı ise 209.600,93 TL’dir. Garanti Bankası internet sitesi üzerinde güncel konut kredisi örneğini sizler için hesaplayıp paylaştık. Site üzerinden kredi tutarını ve vade sayısını yazarak, kredinin maliyetini ve aylık taksit miktarlarını öğrenebilirsiniz.

Mortgage Kredisi Hesaplama

Garanti Artan Taksitli Mortgage Kredisi için herhangi bir Garanti şubesine giderek başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Garanti Mortgage TL ve Dövize Endeksli Mortgage ise seçebileceğiniz, ödemelerinizi yapabileceğiniz en fazla vade süresi 240 olarak belirlenmiştir. Alacağınız kredinin limiti almayı planladığınız konut için verilen ekspertiz değerinin %75 oranı kadar olmaktadır.

200.000 TL Garanti Mortgage Konut Kredisi Hesaplama

Garanti Mortgage Konut Kredisi’nden 100.000 TL için 120 ay vade süresini seçerek ödeme yapacaksanız, kredinin ayrıntıları aşağıdaki gibi olacaktır.

Bu kredi için uygulanan faiz oranı%1,15’tir.

Kredinin vade süresi boyunca aylık olarak ödeyeceğiniz tutar 3,081,32 TL’dir.

Kredi için tahsis ücreti 1.000 TL’dir.

Ekspertiz ücreti olarak 750 TL alınmaktadır.

Kredinin vade süresi boyunca aylık ödemelerinizi düzenli bir şekilde yaptığınızda toplamda geri ödeyeceğiniz tutar 369.759,20 TL’dir.

100.000 TL Garanti Mortgage Konut Kredisi

Garanti Mortgage Konut Kredisi’nden 100.000 TL kredi alıp 120 ay vade ile ödeyebiliyorsunuz. Bu kredi için kredinin ayrıntıları şöyle:

Aylık olarak bankaya ödeyeceğiniz tutar 1.540,66 TL olmaktadır.

Vade süresi 120 aydır.

Bu krediye uygulanna faiz oranı %1,15’tir.

Kredi tahsis ücreti kapsamında 500 Tl alınacaktır.

Ekspertiz ücreti 750 TL’dir.

Garanti Mortgage telefon numarası 444 3846 ‘dır.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın