Garanti Taşıt Kredisi Faiz Oranları Ve Başvuru

garanti taşıt kredisi

Ve Başvuru : Garanti’den 0 km ya da 2.el taşıt kredisi alabilirsiniz. Faiz oranları hakkında bilgi aldıktan sonra hesaplama işleminizi yapabilir ve başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Taşıt kredisi için kefil şartı taşıta göre farklılık göstermektedir. Garanti Bankası Taşıt Kredisi hakkında detaylı bilgiyi yazımızda bulabilirsiniz.

Garanti Bankası

Garanti Bankası isteyene 0 km araç almak için, isteyene 2. el araç araç almak için taşıt kredisi veriyor. Garanti Bankası’ndan taşıt kredisi almak istiyorsanız başvuru için Garanti Bankası şubesine gitmeniz gerekiyor. Taşıt kredisi başvurusu için sizden istenen belgeler ise şunlar:

  • Nüfus cüzdanınızın aslı başvuru için gereklidir.
  • Garanti Bankası’ndan alacağınız Taşıt Kredisi Başvuru Formu’nu doldurduktan sonra başvuru işleminiz için teslim etmelisiniz.
  • Serbest çalışanlar için istenen belge vergi levhası, son üç yıla ait olan  bilanço ve gelir tablosu başvuru işlemi için gereklidir.

Garanti Taşıt Kredisi

Garanti Bankası 48 ay vadeli taşıt kredisi veriyor. Garanti Bankası’ndan hem 0 km hem de 2. el araç almak için taşıt kredisi kullanabilirsiniz. Kredi başvurunuzu yaptıktan sonra size uygun olan kredi ödeme planı hakkında bankanın şubesiyle görüşebilirsiniz. Garanti Bankası Taşıt Kredisi’nin özelliklerine bakalım.

-48 aya kadar vade seçeneği bulunmaktadır.

-“0” km taşıt almak için kredi çekecekseniz kredi başvurusunda kefil gösterme şartı aranmamaktadır. Ancak şube gerekli gördüğünde kefil talep edebilir.

-2. el taşıt almak isteyenler için 10 yaşa kadar taşıt kredisi alınabilir. Ancak banka kefil talep etmektedir.

-Bankaya teminat olarak satın aldığınız aracı rehin etmeniz yeterli olmaktadır.

– Bireysel müşteri olarak ya da KOBİ gerçek kişi müşterisi olarak taşıt kredisi başvurusu yapmak istiyorsanız kredilendirilme oranı şöyledir; nihai fatura değeri aracın 50.000 TL ya da daha az ise alabileceğiniz kredi tutarı taşıtın değerinin %70 oranı olmaktadır.

Eğer almayı planladığınız aracın değeri 50.000 TL’den fazla ise taşıt bedelinin 50.000 TL’ye kadar olan kısmı için %70 oranında , 50.000 TL’den fazla olan kısmı için ise %50 oranında uygulama yapılmaktadır.

Garanti Taşıt Kredisi Faiz Oranları

Garanti Bankası’ndan Bireysel Krediler kapsamında Taşıt Kredisi kullanacaksanız kredinin vadesi 48 aya kadar ne olursa olsun taşıt kredisi faiz oranı %1,44 olmaktadır. Kredinizi 6, 12, 18, 24, 36 ya da 48 ay vadeli kullanabilirsiniz.

garanti taşıt kredisi faiz oranı

Garanti Taşıt kredisi örnek Maliyet Tablosuna bakıldığında 20.000 TL taşıt kredisini 36 ay vade ile aldığınızda 300 TL masraf oluşmaktadır. Bu durumda bankaya aylık ödemeniz gereken taksit tutarı 750,79 TL’dir.

garanti taşıt kredisi hesaplama

Ayrıntılı ve güncel bilgi için Garanti Bankası şubesine gidebilirsiniz. Kredi başvuru işleminizi de Garanti Bankası şubesinden gerçekleştirebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın