Gece Ve Hafta Sonu EFT Yapılır Mı

hafta sonu eft yapılır mı

Gece Ve Yapılır Mıcumartesi eft yapılır mı, yapılır mı, yapılır mı, hafta sonları eft yapılır mı sorularınızın cevaplarını yazımızdan öğrenebilirsiniz. EFT işlemi belirli saatler arasında yapılmaktadır. Ancak internetten EFT ile de mesai saatleri dışında EFT yapılabiliyor, peki para transferiniz karşı tarafın hesabına geçiyor mu yazımızdan cevabını bulabilirsiniz.

Havale ile EFT işleminin farkını bilmeyenler, hafta sonu EFT işlemi yaptığında bir sürprizle karşılaşmaktadır. Havale işlemi aynı bankalar arasında para transferi işlemi olduğundan, yapılan işlemler hemen bir dakika sonrasında işleme geçmektedir. Ancak, EFT işleminde farklı bankalar arasında para transferi yapılmaktadır. EFT işlemi günün her saatinde yapılabilmekte ancak, yapılan işlemler belirlenmiş olan saatlerde hesaba işlenmektedir. Bankalar genel olarak hafta içi 09.00 ile 17.00 saatleri arasında EFT işlemlerini gerçekleştirmektedir. Hafta sonu EFT yapılır mı? Sorusunu merak edenler içinde durumu açıklayalım.

Hafta sonu EFT yapılır mı?

Hafta sonu EFT işlemi yapılabilmektedir. Bankalar yapılan EFT işlemi için hafta sonu talimatı almakta ve haftanın ilk iş günü işleme geçirmektedir. Örneğin; Cumartesi yaptığınız bir EFT işlemi için talimat alınmakta ve resmi tatil ilan edilmediyse Pazartesi günü sabah 09.00 gibi işlem uygulanmaktadır. Hafta içinin resmi tatillere denk geldiği zamanlarda ise yapılmış olan EFT işlemleri resmi tatilin sonlandığı hafta içi ilk iş gününde hesaba geçmektedir. Acil para gönderim işlemlerinizde resmi tatil problemleriyle ya da hafta sonu problemiyle karşı karşıya gelirseniz eğer havale işlemi yapma yolunu tercih edebilirsiniz.

Havale işlemi için para göndereceğiniz kişinin hesabının bulunduğu bankada hesabınız yoksa eğer, bankaların kartsız işlem seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Birçok bankaya ATM’leri üzerinden kartsız olarak havale yapılabilmektedir. Bankalar bu işlem karşılığında düşük tutarlarda değişen işlem ücreti kesmektedir. Bu tutarlarda neredeyse EFT işlem ücreti ile aynıdır.

EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

Yaptığınız EFT işlemini hangi saatler arasında ve hangi günde yaptığınız zaman kaybetmemeniz ve işleminizin hızlı gerçekleşmesi için önemlidir. Yaptığınız EFT işlemini hafta içi mesai saatinden sonra yaptıysanız o zaman karşı tarafın hesabına para gönderiminiz bir sonraki iş gününde gerçekleşmiş olacaktır. Örneğin çarşamba günü saat 19.30′ da yaptığınız EFT, perşembe günü tatil değilse ve iş günü ise bankanın mesai saatinin başlamasıyla karşı tarafın hesabına geçmiş olacaktır.

Cumartesi Günü EFT Yapılır Mı?

Evet cumartesi günü EFT işlemi yapabilirsiniz, ancak karşı tarafında hesabına cumartesi günü para transferi gerçekleşmiş olmaz. EFT işleminin tamamlanması için mesai saatinin başlaması gerekmektedir. Bu durumda eğer pazartesi günü herhangi bir nedenden dolayı tatil değilse pazartesi günü banka mesai saatine başladığında EFT işleminiz onay alır ve tamamlanır.

Pazar Günü EFT Yapılır Mı?

Pazar günü EFT yapabilirsiniz, ancak emsai saatleri arasında EFT işlemi yapmadığınız için bir sonraki iş günü beklemeniz gerekiyor. Yani Pazartesi günü bankanın mesai saatleri başladığında EFT işleminiz gerçekleşmiş olur.

Gece EFT Yapılır Mı?

Gece EFT işlemi yapmak mümkündür. Ancak bu işlem tamamlanmış olmaz. Çünkü mesai saatleri içerisinde işlem yapmadınız. Bu durumd bir sonraki iş gününde mesai başladığında EFT işlemi tamamlanır ve para transferiniz gerçekleşir.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın