Gelir Belgesiz Kredi Almanın Yolları Nelerdir

Ekran Alqıntısı

Tüketiciler için pek çok banka uygun ve vade olanakları ile imkanı sunmaktadır. Bankalar tüketiciye verirken bazı belgeler istemektedir. Bu belgelerden birini de oluşturmaktadır. Eğer olomadan kredi almak istiyorsanız bir kefil ile kredi çekmeniz mümökün olmaktadır. Ancak kredilere kefil bulmak her zaman kolay olmayabilir. İnsanların birbirlerine olan güvenlerinin azalması nedeniyle kefil bulmak da zorlaşmaktadır. Bankalar genellikle kredileri tüketicilere vermek için gerçekleştirdikleri incelemelerinde belgeler,i de kontrolden geçirirler. Bazı bankalar olmadan ya da kefil bulma şartı aranmaksızın müşterilerine kredi vermektedir. almak için aranan bazı şartlara da uymak gerekir.
Gelir belgesiz kredi çekme bankaların tercih etmedikleri bir kredi verme türüdür. Kefil ve gelir belgesinin olmaması bankaların bu tutumunda etkili olmaktadır. Bankalar gelir belgesi olmadan kredi verme durumunda ise verilen kredinin faiz oranını yüksek belirlemektedirler. Bu nedenle gelir belgesi olmadan kredi almak isteyen müşteriler bu durumu göz önünde bulundurmalıdır.Kefil ve gelir belgesinin olmaması bankanın bu durumu risk olarak değerlendirmesine sebep olmaktadır. İlgili bankanın şartlarına uygunluk taşıyorsanız banka tarafından size olumlu bir dönüş yapılacaktır. Bu aşamadan sonra sizden kredininizi alabilmeniz için belirli evrakları hazırlamanızı isteyeceklerdir. Bu evraklar; kimlik belgesi, adresinize veya adınıza fatıralandırılmış bir adet fatura ve diğer istenen evraklar olabilir. Bankalar yaptıkları araştırmalar sonucunda sizin almak istediğiniz kredi miktarını size verip veremeyecekleri konusunda sizi bu konuda bilgilendireceklerdir. Eğer ihtiyacınız olan kredi tutatrından daha az bir miktar banka tarafından karşılanıyorsa size telefon aracılığı ile dönüş yaparak size banka tarafından verilebilecek olan kredi tutarı konusunda sizi bilgilendiriyorlar. Siz bu miktarı kabul ederseniz istenilen evrakları bankanın çalışma saatleri içerisinde bankayanın ilgili şubesine ulaştırarak kredinizi bankadan alabilirsiniz. Bankalar kredi vermek için uzun araştırmalar yapabilirler. Ancak düzeli ödeme yapan bir müşterinin kredi alması kolaylabilmektedir.
Gelir belgesiz kredi almak istediğiniz banka sizin bazı özelliklerinizi araştırmaktadır. Eğer bu bankadan daha önce kredi aldıysanız banka tarafından ödemelerinizi düzenlibir biçimde gerçelştirip gerçekleştirmedğiniz incelenir. Eğer ödemelerinizi düzenli olarak bankaya yatırdıysanız gelir belgesiz kredi çekmek için daha olumlu bir konuma geçebilirsiniz. Daha önce ilgili bankadan kredi almadıysanız bankalar farklı konularda araştırma yapar. Bu araştırma konularından biri de kredi kartı kullanma biçiminizdir. Ancak kredi kartı kullanmamış olsanız da kredi çekmek istediğiniz bankadan kredi çekmemiş de olsanız kredi başvurusuna elbette başvurabilirsiniz. Düzenli bir şekilde yaptığınız ödemeler asgari tutar dahi olsa bu durum kredi almanızda size avantaj sağlayacaktır. Eğer daha önceden kredi kulllanmış ya da kredi kartı kullanımına sahipseniz ödemelerini düzenli biçimde gerçekleştiren kişilerin kredi notu daha yüksek olacaktır. Bu durum da kredi almalarında şanslarını artırıcı bir faktör olacaktır. Müşteri olarak bu kouşullaırı uygun biçimde sağlarsanız krediyi de çekebilirsiniz. Baız bankaların sms ve ya internetten müşterilerinin T.C. kimlik numaralarını alarak ilk kredi başvurularını alma şeklinde uygulamaları bulunmaktadır.Bu noktada müşteri olarak sizinde dikkatli olmanız ve araştırma yapmanız faydalı olacaktır. Bankalar gerekli araştırmayı yapıp istenilen koşulları sağlayan müşterilerine kredi imkanı sunmaktadırlar.

Gelir Belgesiz Kredi için bankalara göre değişiklikler olsa da genellikle aşağıda yer alan belgeler istenmektedir:
Nüfus cüzdanınızın aslı veya noter tasdikli sureti,
Adres Kayıt Sistemi’nde adres bilginiz güncel olarak bulunuyorsa; sabit telefon,su, elektrik, doğalgaz, , cep telefonu hattı faturalarından biri kullanılabilir. Bu belgeler son üç ay içerisinde düzenlenmiş olmalıdır.

Gelir Belgesiz Kredi alabilmek için size avantaj sağlayabilecek durumlar:

  • Hiç borcunuzun olmaması gelir belgesiz kredi almanıza yardımcı olur.
  • Kredi sicilinizin iyi durumda olması sizin için avantaj bir durumdur.
  • Üzerinizde taşınmaz bulunması yine gelir belgesiz kredi alabilme ihtimalinizi yükselten bir diğer durumdur.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın