Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar ve Başvuru

Ekran Alıntısı

Veren Bankalar ve Başvuru: Gelir belgesiz kredi almak isteyenler ve başvuru için ne yapacaklarını araştıranlar için kredi veren bankalar, şartları, kimler gelir belgesiz kredi alır işte yanıtlar.Kişiler ihtiyaçlarını karşılamak için bankalardan kredi çekmeyi tercih ediyorlar. Bankalar da müşterilerin ihtiyaçlarına göre çeşitli kredi ürünlerini farklı faiz oranları ve vade seçenekleriyle müşterilerine sunuyor. Bankalar kredi başvurularında genellikle müşterilerinden gelir belgesi getirmesini istiyorlar. Ancak her müşteri gerek işi nedeniyle gerek başka sebeplerden gelir belgesini bankaya sunamıyor. İşte bu nedenle bazı bankalar müşterilerine gelir belgesiz kredi veriyor. Bu kredi için gerekli evrakları hazırladıktan sonra gelir belgesini de belgelere eklemeniz gerekmiyor.

Bankalar kredinin türüne göre kredi başvurusu için öncelikle nüfus cüzdanı ve gelir belgesini istemektedir. Krediyi alan müşterinin krediyi ödeyip ödeyemeyeceği ya da aylık ne kadar kredi taksiti ödemesi yapabileceği gelir belgesi ile belirlenmektedir.

Kimler Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Yapabilir?

Bankanın maaşlı müşterisi iseniz kredi başvurusu sırasında gelir belgesini hazırlamanız gerekmiyor. Banka aylık düzenli olarak hesabınıza geçen maaşınız nedeniyle ödeme konusunda bankaya sorun çıkarmayacağınız için gelir belgesi istememektedir.

İhtiyaç kredisi veren ve başvuru yapılan bankalar kredi notunu risk seviyesinden daha yukarıda bulunduran, bankacılık işlemlerinin nasıl ve ne şekilde düzenli olarak yapılabileceğini anlamış, faturalarının ödenmesi için otomatik ödeme talimatı veren, para transferi işlemlerini gerçekleştiren müşteriler için gelir belgesi kredi kullanımına izin vermektedir.

Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Nasıl ve Nereden Yapılır?

Gelir belgesiz kredi başvurusu için öncelikle hangi bankadan kredi almak istiyorsunuz bunu seçmelisiniz. Seçtikten sonra isterseniz gelir belgesiz kredi için sms , isterseniz bankanın  şubesine giderek, isterseniz bankanın resmi internet sitesine girerek gelir belgesiz kredi başvurunuzu yapabilirsiniz.

Almayı planladınız kredi için yani ihtiyaç, taşıt, eğitim, evlilik gibi kredilerden hangisini almayı düşünüyorsanız öncelikle bu krediye karar verip bankaların faiz oranlarını araştırmalısınız. En düşük faiz ile gelir belgesiz kredi veren hangisiyle onu tercih edebilirsiniz. Sonrasında bankanın bu kredi için istediği evrakları hazırlayıp kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Tabi siz gelir belgesiz kredi başvurusu yaptığınız ,için gelir belgesini eklemeniz gerekmiyor. Ancak her banka gelir belgesiz kredi vermiyor. Bu nedenle banka tercihinizi yaparken bu duruma dikkat etmelisiniz.

Gelir Belgesiz İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Gelir Belgesi olmadan da kredi veren bankalar bulunmaktadır. Gelir belgesi olmadan ihtiyaç kredisi alınabiliyor. İşte gelir belgesi olmadan kredi alınabilecek bankalar aşağıdaki gibi listelenebilir.

Garanti Gelir Belgesiz Kredi Başvuru

Garanti gelir belgesiz kredi için %1,65 faiz oranı ile ihtiyaç kredisi vermektedir.  Bir işte çalışmıyor olan ya da çalıştığı yerde sigortasız olarak çalışan kişiler bu kredi için başvuru yapabilir.

Denizbank Gelir Belgesiz

Denizbank gelir belgesiz kredi için uygulanan faiz oranı %1.48 olmaktadır. SSK’sı olmayanlara gelir belgesiz kredi vermektedir. Şu anda bir işte görev yapmayan, çalışmayan kişiler bu kredi için başvuruda bulunabiliyor.

Finansbank Enpara Gelir Belgesiz Kredi Başvuru

Finansbank Enpara ile gelir belgesiz kredi almak mümkündür. Enpara ile internet aracılığı ile gelir belgesiz kredi başvurusu yapılabilir.  Enpara şubesiz bankacılık işlemidir. SSK’sı olmayan, işsiz olan kişiler Enpara ile gelir belgesiz kredi başurusu yapabiliyor.

İş Bankası Gelir Belgesiz Kredi Başvuru

İş Bankası da gelir belgesiz kredi veren bankalardan. Kimlik belgeniz ile İş Bankası şubesine giderek gelir belgesiz kredi başvurusu yapabilirsiniz. Bu kredi için uygulanan faiz oranı %1,52 olmaktadır.

 Gelir Belgesiz Kredi Başvuru

Gelir belgesiz kredi için Akbank başvuruları kabul eden bankalardan. Akbank gelir belgesiz kredi için bankanın şubelerinden ya da sms ile kredi başvurusu yapılabiliyor. Akbank gelir belgesiz kredi için %1,35 faiz oranı uyguluyor. Sigortası olmayan ya da bir işte çalışmayan kişilerin başvuruları da kabul ediliyor.

2 Responses

Tüm yorumları göster
  1. Aslı
    24 Haziran 2016
  2. guler
    29 Haziran 2016

Bir cevap yazın