Genç Çiftçilere Devlet Destekli 30 Bin TL Hibe

30 bin tl hibe

Genç Çiftçilere : Devlet destekli 30.000 TL Hibe ile çiftçilikle uğraşan gençlere destek veriliyor. Şartları sağladığınız ve projeniz kabul olduğunda 30 Bin TL krediyi alarak nüfusu 20 binden az olan yerleşim yerlerinde çiftçilikle ilgilenebilirsiniz. Hangi üretim projeleri destekleniyor, hangi şartları sağlamak gerekiyor yazımızda sorularınıza cevap bulabilirsiniz.

Çiftçilere Devlet Destekli 30.000 Hibe Şartları

Devlet çiftçilik faaliyetlerini her konuda destekleyerek, çiftçilere önemli katkılarda bulunmaktadır. Çiftçilere devlet destekli 30.000 hibe kredi uygulamasıyla birlikte, 20.000 nüfusun altında yaşayan çiftçilere 30.000 TL hibe kredi verilmektedir. Bu uygulama için başvuruda bulunmak isteyenlerin şu şartları sağlaması gerekmektedir;

– T.C. vatandaşı olunmalı

-18 ile 40 yaş aralığında olmak

-Okuma yazma bilmek

-Başvuru tarihinde çalışan kişi konumunda olmamak

-Başvuru tarihinden sonra eğitim hayatının devam ediyor olmaması

-KDV, basit ve gerçek usulde başvuru tarihinden sonra vergi mükellefi olmama

-Aynı proje uygulaması kapsamında Bakanlık tarafından yapılan diğer hibe programlarından yararlanıyor olmamak aranan şartlar arasındadır.

Hangi Üretim Projeleri Desteklenmektedir?

Bu uygulama kapsamında belirli üretim projeleri desteklenmektedir. Bu üretim projeleri şunlardır;

-Süs bitkisi yetiştiriciliği projeleri

-Kültür mantarı üretimi projeleri

-Küçükbaş ve büyükbaş hayvan yetiştiriciliği projeleri

-Meyve tesisi üretimi projeleri

-Kontrollü örtü altı yetiştiriciliği projeleri

-Kanatlı ve ipek böceği yetiştiriciliği

-Bitkisel ve hayvansal üretim konulu projeler

-Arıcılık

-Seracılık

-Meyvecilik

Devlet Destekli Çiftçilik Kredisine Nasıl Başvurulur?

Devlet destekli olarak bu projenin yanı sıra KOSGEB destekli olarak genç girişimcilere 50 bin TL’ye kadar hibe 100.000 TL’ye kadar da faizsiz kredi verilmektedir. Bu hibe krediler içinde başvurularınızı yaparak, devlet katkılarından faydalanabilirsiniz. Çiftçilere devlet destekli 30.000 hibe kredi başvuru işlemleri Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine yapılmaktadır. Başvurusu onaylanan kişiler, bu krediyi alarak çiftçilik faaliyetlerinde kullanmaktadır.

30 Bin TL Hibe Nerede Kullanılabilir?

30 bin TL hibeyi aldığınız zaman bu hibeyi Türkiye’nin 81 ili içerisinde nüfusu 20 binden daha az olan yerleşim yerleri için kullanabilirsiniz.

30.000 TL Hibe Hangi Bankadan Alınır?

30 bin TL hibe için gerekli şartları sağladığınızda size verilecek olan ödeneği Ziraat Bankası şubesine giderek alabileceksiniz. Projeye başvurunuzun olumlu sonuçlanması halinde bu hibeyi kullanabilirsiniz.

Proje başvurunuz belirlenen usul ve esaslar çerçevesinde değerlerndirilir, kabul edilmesi halinde genç çiftçilere 30.000 TL hibe başvurusu için ön ödeme yapılabilir.

30 bin TL Hibe Kaç Defa Alınır?

30 Bin TL Hibe kredi genç çiftçilere verilmektedir ve bu hibeyi 1 defa alabilirsiniz. Bir kez yararlanabileceğiniz bu hibeyi değerlendirmek gerekiyor.

Aynı proje konusunda bir başka kurumdan yani Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı’ nın sunduğu hibe desteğinden faydalanıyorsanız o zaman Çiftçilere 30.000 TL hibe desteğinden faydalanamazsınız.

One Response

Tüm yorumları göster
  1. rıza
    31 Temmuz 2016

Bir cevap yazın