Geri Ödemesiz Kredi Başvurusu ve Şartları

geri ödemesiz kredi başvurusu kosgeb

Geri Ödemesiz ve Şartları: kosgeb başvurusu, devlet geri ödemesiz kredi başvurusu ve şartları hakkında yazımızdan bilgi alabilirsiniz. Hibe olarak verilen geri ödemesiz kredi başvurusunu nasıl gerçekleştireceğinizi yazımızdan öğrenebilirsiniz. İşte Geri Ödemesiz Kredi Başvurusu ve Şartlar.

Geri Ödemesiz Kredi Nereden Alınır?

Bankalardan alınan kredilerde bankalar kredi tutarları için belirlediği faiz tutarlarını uygulayarak belirli vade seçenekleriyle geri ödeme planı çizer. Kredi kullanıcıları da bu plana uymak zorunda kalarak ödemelerini aylık olarak gerçekleştirmek zorundadır. Özellikle, iş yeri açmak isteyen kişiler bu kredilerden yoğun olarak faydalanmakta fakat işlerin yolunda gitmemesi sonucunda büyük bir zararın altına girmektedir. Borçlarını ödemeyen kişiler, hem işinde başarısız olmakta hem de kredisini geri ödeyememektedir. Kredi konusunda devlet de destek sunarak geri ödemesiz olarak kredi desteği sunmaktadır. Geri ödemesiz olarak verilen krediler hibe olarak verilmekte ve geri ödemesi yapılmamaktadır.

Geri ödemesiz krediler KOSGEB tarafından verilmektedir. Geri ödemesiz kredi başvurusu yapmak için KOSGEB tarafından verilen şartlara uyum sağlanması gerekmekte ve ayrıca bir iş planı oluşturulması gerekmektedir. Devlet destekli krediden yararlanabilmek için KOSGEB tarafından verilen eğitim programına katılım sağlanması ve gerekli olan sertifikanın bu eğitim sonunda alınması zorunludur. Eğitim saati 70 saatten 32 saate indirilmiştir, bu süre sonunda sertifika alınmaktadır.

KOSGEB tarafından 50 bin TL’ye kadar kredi tutarı hibe olarak verilmekte ve geri ödeme istenmemektedir. Ayrıca KOSGEB tarafından 100 bin TL’ye kadarda faizsiz kredi desteği verilmektedir. Girişimciler bu uygulamayla yüksek sermayeli yatırımları için gereken sermayeyi bankalara yüksek faizler ödeyerek almaktan kurtulmakta ve KOSGEB’in bu uygulamasıyla yatırımları için gerekli sermayeyi tedarik etmektedir.

KOSGEB Geri Ödemesiz Kredi Şartları

Geri ödemesiz kredi alabilmek için 18 yaşını doldurmuş bir birey olmanız gerekiyor. Ayrıca KOSGEB’den kredi alabilmek için kişinin bir işte çalışmaması yani işsiz olması gerekiyor. Geri ödemesiz kredi alabilmek için başvuru yapmak istiyorsanız öncelikle İşkur’a kayıtlı olmanı da gerekiyor.

Değerlendirmeler sonucunda başvurunuz onay verilirse, projeniz kabul olursa ve gereken şartları sağlarsanız geri ödemesiz olarak kredi kullanabilirsiniz.

KOSGEB Geri Ödemesiz Hibe Kredi Başvurusu

KOSGEB’den hibe kredi alabilmek yani geri ödemesiz kredi  başvurusu yapmak için aşağıda sıralanan adımları uygularak kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

  1. KOSGEB veri tabanına kaydınızı oluşturmalısınız.
  2. KOSGEB kobi beyannamesi ve bilgi dokümanı almak
  3. İş planı projesi hazırlamak
  4. KOSGEB birimlerine giderek başvruu işleminizi gerçekleştirmek

Bu adımları uygularak geri ödemesiz kredi başvurunuzu gerçekleştirebilir e onay aldığınızda da krediyi kullanmaya başlayabilirsiniz.

KOSGEB Kredisi Alınır? Detaylı bilgi için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

 

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın