Haftasonu Yarı Zamanlı Yapabileceğiniz 5 İş Önerisi

Haftasonu Yarı Zamanlı (Part Time) Yapabileceğiniz 5 İş Önerisi: Kazancınız yetmiyor ve bu nedenle ek iş yapmak ihtiyacı duyabiliyorsunuz. Benzer şekilde cumartesi veya pazar günü  kendi işinizden artan zamanı paraya çevirmek istiyor olabilirsiniz. Peki cumartesi veya pazar günü yahut boş vaktimde hangi işi yapabilirim?

Dünyada ismini duyduğumuz ya da hiç duymadığımız bir çok iş bulunuyor. Elbette bu işlerin hepsi bir ihtiyaçtan ortaya çıktığı da aşikar. Sizin yapmanız gereken ihtiyaca yönelik bu iş bulmak ve çalışmak.

Bu yazımızda cumartesi ve pazar günü bir kaç saat çalışmayla para kazanabileceğiniz 5  iş önerisini listeledik. İşte haftasonu yapılabilecek iş önerilerimiz:

Haftasonu Yapılabilecek Yarı Zamanlı İş Önerileri

1- Broşür, El İlanı ve Kartvizit Dağıtımı

Broşür, el ilanı ve kartvizit dağıtımı reklamcılık sektörünün önemli bir parçasıdır. Bu sayede iş yerleri kendi reklamını yaparak müşteri çekmek istemektedir. Bu nedenle broşür dağıtımı işi oldukça yaygın yapılmaktadır. Herhangi bir beceri istemeyen bu iş ile bir kaç saat içinde günlük paranızı çıkarabileceğiniz gibi işinizi de bitirebilirsiniz. Broşür dağıtımı işini bulmak için gezindiğiniz yerde iş yerlerinin camlarına bakabilirsiniz. Genelde işyerleri bu şekilde ilan dağıtacak kişiler aramaktadır. Benzer şekilde reklam firmaları da broşür dağıtacak elaman arayabiliyor. Bu iş için internetteki ilanları da kontrol edebilirsiniz.

Borşür, el ilanı ve kartvizit dağıtımından ne kadar kazanabilirim diye soracak olursanız, bu ücret dağıtılacak broşürün miktarına göre değişebiliyor. Genellikle en az 50-100 TL arasında para kazanılabilmektedir.

2- Organizasyon Şirketlerinin Tanıtım Etkinliğinde Yer Alabilirsiniz

Firmalar fuarlarda ya da büyük marketlerde stant açarak ürünlerini tanıtıyor. Çoğu kez marketlerde sucuk dağıtan, şeker ikram eden, çay kahve veren kişilere rast gelmişsizdir. İşte bu kişiler aslında bir organizasyon firması tarafından sadece tanıtım amacıyla görevlendirilen kişidir. Bu kişi part time çalışmakta ve ürünlerin tanıtımını yapmaktadır. Sadece marketlerde değil büyük fuar organizasyonlarında firmaların stantlarında duran ilan dağıtan kişiler de bu şekilde iş yapmaktadır.

Part time tanıtım işi yapmak için yapmanız gereken reklam ajanslarına başvuru yapı bir CV bırakmanız. İş geldiğinden reklam ajansı sizi arayacak ve ücreti söyleyecek. Siz de kabul ederseniz bir kaç saat ürün tanıtımı yapı paranızı kazanmış olacaksınız.

Bu iş herhangi bir yetenek gerektirmediği için herkes yapabilir ve ek kazanç sağlayabilir. Bu işi yapanların 300-400 TL arasında değişen gelir elde etmektedir.

3- Düğün, Toplantı gibi Organizasyonlarda Garsonluk Yapmak

Düğün, toplantı, konferans, seminer gibi organizasyonlarda hizmet etmek amacıyla garson ihtiyacı olabiliyor. Özellikle yaz ayının gelmesiyle birlikte düğünlerde garson ihtiyacının oldukça arttığını söyleyebiliriz.

Part time garsonluğu nereden bulabilirim diye düşünebilirsiniz. Bu tür organizasyonların çok sayıda yapıldığı otellere kişiler iletişim bilgilerini bırakarak part time iş olduğunda kendilerini aramalarını istemektedir. Bu şekilde ihtiyaç olduğunda kişiler aranarak çağrılmakta ve bir kaç saat çalışmaktadır. Benzer şekilde organizasyon firmaları da organize ettiği işlerde bulunmak üzere garson, yük taşıyıcı kişilere ihtiyaç duyabilmektedir. Bu firmalar da kendilerine başvuran kişileri part time çalıştırmaktadır.

Organizasyonlarda bu şekilde görev almak isteyenler CV’lerini bulundukları yerdeki organizasyon firmalarına bırakabilecekleri gibi bizzat kendileri de gidip başvuru yapabilirler.

4- Pazarlamacılık

Bir firmanın ürününü pazarlayarak satılan mal üzerinden komisyon alabilirsiniz. Ülkemizde çok yaygın olarak yapılan bu iş sayesinde zengin olanların dahi çıktığını söyleyebiliriz. Makyaj ve kozmetik ürünlerinin pazarlanması en bilindik yöntem olsa da pazarlamacılık sektöründe hayale sığmayan hatta ürün başı %20 kazanç sağlayabildiğiniz sektörler de bulunuyor.

Pazarlamacılık işi için yapmanız gereken tek şey ürünü doğru bir strateji ile alıcıya anlatmanız. Elbette burada sahtekarlığa girmemelisiniz.

Pazarlamacılık işi için boş vaktinizi ayırmanız yeterli olacaktır. Hatta hafta sonları bir kaç saat bu işi yapsanız dahi güzel kazanç elde edebilirsiniz.

5- Ev Yemekleri Satan Lokantalara Yemek Yapabilirsiniz

Ev yemekleri her ilde revaçtadır. Özellikle bekar insanlar evde yemek yapmak yerine hazır ev yemeklerini tercih ediyor. Ayrıca bu yemekler diğer lokantaların yemeklerine göre de ekonomik oluyor. Hal böyle olunca oluşan talebi karşılamak için ev yemeği satan lokantalar dışarıdan ekstra yemek getirtebilmektedir. Bu şekilde ev yemekleri yapan lokantalara yemek yapıp satarak ek gelir elde edebilirsiniz. Hem de çok uzun saatler çalışmaya gerek kalmadan.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın