Halkbank Bank24 Kart SMS İle Şifre Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Halkbank Bank24 Kart SMS İle Şifre Alma İşlemi Nasıl Yapılır: Halkbank Bank24 bankamatik kartını teslim aldıktan sonra kartı kullanabilmek için şifre alınması gerekiyor. Eskiden bankamatik kartları ya da kredi kartları müşterilerine teslim edilirken kapalı zarf içerisinde şifre de verilmekteydi. Ancak bu durum bir takım güvenlik sorunları taşıması nedeniyle son yıllarda teknolojinin de gelişmesine bağlı olarak bankamatik ve kredi kartları için SMS ile şifre alma, internet bankacılığı üzerinden şifre alma, müşteri hizmetlerini arayarak şifre alma ve şube aracılığıyla şifre alma imkanı getirilmiştir.

Bu yazımızda Halkbank’ın sunduğu “Bank 24 Kart”ın şifresini SMS yoluyla nasıl alabileceğinizi anlatmaya çalışacağız. Ama öncelikle Halkbank Bank 24 Kart nedir ve özellikleri nelerdir sorusuna cevap vererek kartı tanıyalım.

Halkbank Bank24 Kart Nedir ve Halkbank Bank24 Kartın Özellikleri Nelerdir?

Halkbank Bank24 Kart, para çekme, para yatırma, internet bankacılığına giriş yapma, fatura ödeme, fon alıp satma, havale ve EFT yapma gibi tüm bankacılık işlemlerini yapabileceğiniz, gerek yurt içinde gerekse yurt dışında Visa, MasterCard ve Troy logosu olan tüm ATM ve POS’larda kullanabileceğiniz bankamatik kartıdır. Bu kart Halkbank tarafından sunulmaktadır.

Halkbank 24 ile hemen hemen tüm bankacılık işlemlerini yapabilirsiniz. Bu anlamda Halkbank Bank24 Kart’ın özellikleri şöyledir: ;

  • Kartınızla ATM’lerden para yatırabilir ve para çekebilirsiniz.
  • Kartınızla ATM’lerden ya da internet bankacılığından hesap bakiyenizi görebilir ve hesap ekstrenizin örneğini alabilirsiniz.
  • Kartınızla kredi kartı borcunuzu ve faturalarınızı ödeyebilirsiniz.
  • Kartınızla Halkbank hesapları arasında havale veya virman ile başka bankalar arasında EFT işlemi yapabilirsiniz.
  • Kartınızla yatırım fonu alış ve satış işlemleri yapabilirsiniz.
  • Kartınızla Halkbank şubelerinden alabileceğiniz kredili mevduat hesabının limit dahilinde nakit çekme işlemi yapabilirsiniz.
  • Kartınızla 3800’ü aşkın Halkbank ATM’sinden, ortak ATM’lerden ve Visa yahut MasterCard sistemine dahil olan tüm banka ATM’lerinden nakit çekme işlemi yapabilirsiniz. Ancak Halkbank ATM’leri dışında kalan ATM’lerden işlem yapmak için belirli bir komisyon ödendiğini unutmamalısınız.
  • Gerek yurt içinde gerekse yurt dışında yahut internette Visa veya MasterCard logosu bulunan her yerden size özel şifrenizle güvenli alışveriş yapabilirsiniz.

Halkbank Bank24 Kart SMS İle Şifre Alma İşlemi Nasıl Yapılır?

Halkbank Bank24 Kart SMS ile şifre alma işlemi çok kolaydır. Bunun için öncelikle cep telefonunuzun mesaj bölümüne geliyorsunuz. Mesaj bölümüne büyük harflerle SIFRE yazıp bir boşluk bırakıyorsunuz. Daha sonra Halkbank Bank24 Kartınızın son 6 hanesini yazıyorsunuz. Yine bir boşluk bırakıyorsunuz ve anne kızlık soyadının ilk 2 harfini yazıyorsunuz. Bu mesajı 3404’e gönderiyorsunuz. Şifreniz anında cep telefonunuza mesaj olarak geliyor. Örnek mesajı şu şekilde gösterebiliriz:

Halkbank Bank24 Kart SMS ile şifre alma işleminden sadece Turkcell, Türk Telekom ve Vodafone kullanıcıları yararlanabilir. Dolayısıyla Bimcell, PTTcell gibi operatörleri kullananlar bu işlemden yararlanamamaktadır.

Halkbank Bank24 Kart Müşteri Hizmetlerini Arayarak Şifre Alma 

Halkbank müşteri hizmetlerini arayarak da kartınız için şifre alma işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için Halkbank’ın 0850 222 0 400 numaralı Halkbank Dialog hattını arayarak karşınıza çıkan sesli mesajdan şifre alma menüsünü seçmeniz yeterlidir.

Halkbank Bank24 Kart İnternet Bankacılığına Girişi Yaparak Şifre Alma

İnternet bankacılığı kullanıcısı iseniz şifre almak için internet bankacılığına giriş yapıyorsunuz ve karşınıza çıkan işlem menüsünden Kredi Kartlarım / Şifre Üretme seçeneğine tıklıyorsunuz. Anında şifreniz karşınıza çıkıyor.

Halkbank Bank24 Kart Şubeye Giderek Şifre Alma

Halkbank Bank24 Kart şifresini size en yakın Halkbank şubesine giderek de alabilirsiniz. Şubeye gittiğinizde sıra almanız gerekmektedir. Bunun için şubedeki görevli size yardımcı olacaktır. Sonrasında gişe memuruna şifre almak istediğinizi bildirdiğinizde gişe memur şifre işleminizi gerçekleştirecektir.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster