Halkbank Dosya Masrafsız İhtiyaç Kredisi Türleri ve Özellikleri

Halkbank Dosya Masrafsız İhtiyaç Kredisi Türleri ve Özellikleri: Halkbank masrafsız ihtiyaç kredisi ile bir çok kişi ek maliyet yüklenmek zorunda kalmadan uygun koşulda kredi alma olanağına kavuşmaktadır. Gerçekten son yıllarda bankalar arasında artan rekabet bankaları müşterilerine en uygun krediyi sunma yarışına sevk etmiştir. Bunun sonucu olarak bankalar, çeşitli kampanyalar düzenleyerek müşterilerine en avantajlı kredi imkanı sunmaya çalışmaktadır. En avantajlı kredi sunma yarışında Halkbank, masrafsız anında kredi seçeneği ile ön plana çıkmaya başladığını söyleyebiliriz.

Bu yazımızda Halkbank tüketici kredileri kapsamında sunmuş olduğu ihtiyaç kredisi türlerinden masrafsız ihtiyaç kredilerini inceleyeceğiz.

Masrafsız İhtiyaç Kredisi Nedir?

Bankalar kredi başvurusunun olumlu sonuçlanmasını takiben kredi tahsis sürecinde müşteriden kredi tahsis ücreti, Banka ve Sigorta Muameleleri Vergisi (BSMV), hayat ve ferdi kaza sigortası ve dosya masrafı adı altında çeşitli ücretler talep etmektedir. İşte masrafsız ihtiyaç kredisi denildiğinde, kredi üzerinde maliyet oluşturan bu ücretlerden bir kısmının ya da tamamının alınmadığı kredi anlaşılmaktadır.

Halkbank Masrafsız Kredi Türleri ve Özellikleri

Halkbank masrafsız ihtiyaç kredisi denildiğinde aslında 19 farklı türde krediden bahsedilmektedir. Bu kredilerin her biri değişik olanaklar sunmaktadır. Bu anlamda Halkbank ihtiyaç kredisi türleri hakkında bilgi edinmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Halkbank’ın sunmuş olduğu ihtiyaç kredilerinin bazılarından masraf alınmakla birlikte bazılarından ise kredi tahsis ücreti veya sigorta masrafı alınmamaktadır. Şimdi Halkbank’ın masrafsız olarak sunduğu ihtiyaç kredisi türlerine yakından bakalım:

1- Halkbank İmar Barışı Destek Kredisi

İmar barışından yararlanmak üzere e-devlet üzerinden ya da Çevre Şehircilik Bakanlığı İl Müdürlüklerine başvuru yapan kişiler bu krediden yararlanabilmektedir. Kredi için kredi tahsis ücreti alınmamaktadır. Bununla birlikte yıllık 31,21 TL sigorta masrafı alındığını söyleyelim. İmar barışı destek kredisinin faiz oranı ve diğer özellikleri şöyledir:

Kredi miktarı (en fazla) 30.000 TL
Vade 60 ay
Faiz oranı (%) 1,33
Kredi tahsis ücreti + BSMV Yok
Sigorta 31,21 TL

2- Halkbank Vefa Masrafsız ve Sigortasız İhtiyaç Kredisi

Halkbank’ın ülkemiz için canlarını feda eden şehitlerimizin yakınlarına ve bu uğurda gazi olanlara sunmuş olduğu özel bir kredidir. Krediden sadece şehitlerimizin birinci derece yakınları ve gazilerimizin kendileri yararlanabilmektedir. Kredi için kredi tahsis ücreti ve sigorta alınmamaktadır.

Halkbank masrafsız ve sigortasız ihtiyaç kredisinin özellikleri şöyledir:

Kredi miktarı (en fazla) 10.000 TL
Vade 36 ay
Faiz oranı (%) 2,31
Kredi tahsis ücreti + BSMV Yok
Sigorta Yok

3- Halkbank Masrafsız Enerji Destek Kredisi

Enerji vermliliği sağlayacak ürün alacak olan kişilere özel sunulan bir kredidir. Bu anlamda A+, A++, A+++ tasarruflu beyaz eşya alanlar, doğalgaz kullanımı için ürün alanlar, yalıtım işleri, mantolama, verimli aydınlatma sistemleri ya da güneş enerjisi sistemleri kuranlar ve araç LPG dönüşümü yaptıranlar bu kredidedn yararlanabilmektedir.

Enerji destek kredisi için kredi tahsis ücreti alınmamaktadır. Bu bağlamda kredinin genel özellikleri şu şekildedir:

Kredi miktarı (en fazla) 50.000 TL
Vade 36 ay
Faiz oranı (%) 2,31
Kredi tahsis ücreti + BSMV Yok
Sigorta 155,61 TL

4- Halkbank Masrafsız Dost İhtiyaç Kredisi

Düşük limitli ihtiyaç kredileri kapsamında değerlendirilebilecek olan Halkbank dost ihtiyaç kredisinden yararlanabilmek için özel bir şart aranmamaktadır. Herkes bu krediden yararlanabilir. Bu ihtiyaç kredisi için de kredi tahsis ücreti istenmemektedir.

Halkbank dost ihtiyaç kredisinin genel özellikleri şöyledir:

Kredi miktarı (en fazla) 10.000 TL
Vade  48 ay
Faiz oranı (%) 2,70
Kredi tahsis ücreti + BSMV Yok
Sigorta 30 TL

5- Halkbank Masrafsız ve Sigortasız Açık Hesap Kredisi

Halkbank’ın bankamatik kartı kullanıcılarına sunmuş olduğu kredi olanağıdır. Bu krediden yararlanabilmek için Halkbank bankamatik kartı hesabınıza kredili mevduat hesabının tanımlanmış olması gerekiyor. Eğer böyle bir hesap tanımlanmış ise herhangi bir masraf ödemeden kredili mevduat hesabı limiti miktarı kadar kredi kullanabilirsiniz. Herhangi bir formaliteye gerek olmadan bu krediden yararlanılabildiği için bu kredi masrafsız anında kredi olarak adlandırılmaktadır.

Halkbank açık hesap kredisinin genel özellikleri şöyledir:

Kredi miktarı (en fazla) Karta tanımlı kredili mevduat hesabı limiti kadar
Vade 12 ay
Faiz oranı (%) Her 100 TL için günlük 7 kuruş alınmaktadır.
Kredi tahsis ücreti + BSMV Yok
Sigorta Yok

Halkbank Masrafsız İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Halkbank masrafsız ihtiyaç kredisi başvurusu için size en yakın Halkbank şubesine gitmeniz gerekmektedir. SMS ile, internetten ya da müşteri hizmetlerini arayarak kredi başvuru imkanı bulunmamaktadır.

Halkbank Masrafsız İhtiyaç Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Belgeler Nelerdir?

Halkbank dosya masrafı ödemeden alabileceğiniz kredilere başvuru için gerekli belgeler şunlardır:

  • TC kimlik numaranızı gösteren nüfus cüzdanı
  • Kredi başvuru formu
  • Bankanın gerekli görmesi halinde gelir belgesi ve son 3 aya ait adınıza düzenlenmiş ve ödenmiş fatura
  • Bankanın gerekli görmesi halinde kefil.

İmar barışı destek kredisi başvuru için ayrıca imar barışı kapsamında kalan yere ait yapı kayıt belgesi de istenmektedir.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster