Halkbank IBAN No Sorgulama Öğrenme

halkbank-logo-1024x769

Halkbank No Sorgulama Öğrenme: Halkbank hesap IBAN No sorgulama, hesaplama, öğrenme işlemini IBAN hesaplama aracı kullanarak gerçekleştirebilirsiniz. IBAN numarası bankacılık işlemlerinde hız be kolaylık sağlamak için kullanılan bir numaradır. Hesabınıza ait IBAN numarasını öğrenerek bankacılık işlemlerinizde kullanabilirsiniz.

Halkbank’asındaki hesap IBAN Numarası öğrenme işlemini gerçekleştirmek için bankanın resmi internet sitesine girmelisiniz.

Halkbank IBAN Numarası Öğrenme, Sorgulama Nasıl Yapılır?

Halkbank‘ın resmi internet sitesine girin. Bu resmi site aracılığı ile IBAN Kontrol- İBAN Hesaplama sayfasına ulaşarak Halkbank IBAN numarası öğrenme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Adım adım Halkbank IBAN numarası öğrenme aşağıdaki gibidir.

  1. Halkbank resmi internet sitesine girin.
  2. Sitenin ana sayfasında yer alan “Bireysel” bağlantısına tıklayın.
  3. Bireysel bağlantısına tıkladıktan sonra açılan sayfada IBAN bağlantısı bulunmaktadır.
  4. IBAN menüsü altında yer alan IBAN Kontrol bağlantısına tıklayın.
  5. Açılan sayfada size sorulan şube, hesap no gibi bilgileri doğru be eksiksiz bir şekilde girin.

IBAN menüsü altında iki farklı seçenek bulunmaktadır. Bu seçenekleren biri IBAN No Kontrol diğeri ise IBAN Hesaplama‘dır.

IBAN No Kontol Etme seçeneği IBAN Numarası kullanarak hesap bilgileri öğrenmek için kullanılmaktadır. Halkbankası2na iait herhangi bir hesabın IBAN numarasını sisteme girerek IBAN No Kontrol Etme Seçneği ile bu IBAN numarasına sahip olan hesap numarasını görüntüleyebilirsiniz. Halkbankası IBAN No Kontrol Etme Aracını hesapla butonuna basarak kullanabilirsiniz.

Halkbank IBAN Hesaplama: Halkbankası IBAN Hesaplama aracı ile Halkbank’ta bulunan hesabın IBAN numarasını öğrenmek amacıyla kullanılmaktadır. Halkbakası IBAN Hesaplama için sisteme girmeniz gereken iki bilgi bulunmaktadır. Bu bilgiler;

  • Şube bilgisi
  • Hesap No bilgisidir.

Halkbankası Şube: Hangi hesabın IBAN numarasını öğrenmek istiyorsanız  o Halkbank hesabının bağlı olduğu şubeyi sistemden seçmelisiniz. Halkbank IBAN Hesaplama aracında listeden şubenizi seçebilirsiniz.

Hesap No: Hangi hesabın IBAN numarasını öğrenmek istiyorsanız o hesabın hesap numarasını sisteme girmeniz gerekiyor. Yani Halkbankası hesap numaranızdır.

Halkbank IBAN numarası öğrenme sayfasında uygun adımları takip edip, sonrasında sisden istenen bilgileri doğru bir şekilde girdikten sonra “Hesapla” butonuna basmanız yeterli olacaktır. Halkbank IBAN numaranızı karşınızda görebilirsiniz.

Halkbank IBAN Numarası Ne İçin Kullanılır?

Halkbank IBAN numarası ile yapacağınız para transferi işlemlerinde gecikme ya da yanlış hesaba para göndermeyi önlemek amacıyla kullanılmaktadır. IBAN numarası belirli bir standarda göre oluşmaktadır. Para transferi yaparken IBAN numarasını kullanırsanız yanlış hesaba p

One Response

Tüm yorumları göster
  1. scelal
    29 Haziran 2016

Bir cevap yazın