Halkbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama Ve Faiz Oranları

62140413-halkbankkredihk

Halkbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama Ve Faiz Oranları: Halkbank kapsamında evlilik, tatil, tadilat gibi masraflar için vermektedir. Bu kredinin hesaplanması ve faiz oranları dönemsel olarak farklılık gösterebilmektedir. Halkbank’ın müşterilerine sunduğu tüketici kredisi ile maksimum 36 aya kadar taksitlendirilebilen ihtiyaç kredisi verilmektedir.

Halkbank İhtiyaç Kredileri ve Faiz Oranları

Halkbank Kredimini İhtiyaç Kredisi

Halkbank Kredimini İhtiyaç Kredisi için uygulanan faiz oranı %1.43’tür.

Halkbank İhtiyaç Kredisi Masrafsız

Halkbank İhtiyaç Kredisi Masrafsız kredi için 12,24 ya da 36 ay vade seçeneklerinden biri için uygulanan faiz oranı %1.49’dur.

Halkbank İhtiyaç Kredisi

Halkbank İhtiyaç Kredisi için 12,24 ya da 36 ay vade seçeneklerinden biri için uygulanan faiz oranı %1.43’tür.

Halkbank Mortgage Dışı Bireysel Destek Kredisi

Halkbank Mortgage Dışı Bireysel Destek Kredisi için 12, 24 ya da 36 ay vade seçeneklerinden biri için uygulanan faiz oranı %1.35’tir.

Halkbank KKTC İhtiyaç Kredisi

Halkbank KKTC İhtiyaç Kredisi için 12, 24 ya da 36 ay vade seçeneklerinden biri için uygulanan faiz oranı 1.29’dur.

Halkbank İhtiyaç Kredisi Hesaplama

Halkbank İhtiyaç Kredisi 10.000 TL 24 Ay

Halkbank’tan İhtiyaç kredisi 24 ay vade seçeneği ile 10.000 TL alınabilir. Bu kredi için uygulanan faiz oranı %1.43’tür. 10.000 TL kredi çektiğinizde 24 ay vade boyunca bankaya ödeyeceğiniz toplam tutar 12.346 TL olmaktadır. Toplam tutarın 1.913 TL’si faizdir, 383 TL’si ise vergilerdir.

Halkbank İhtiyaç Kredisi 20.000 TL 36 Ay

Halkbank İhtiyaç kredisi kapsamında 20.000 TL krediyi 36 ay taksitle müşterilerine vermektedir. Bu kredi için uygulana faiz oranı 1.43’tür. Halkbank’tan 20.000 TL krediyi 36 ay vade ile ödemek üzere aldığınızda bankaya vade boyunca ödeyeceğiniz toplam tutar 27.110 TL olmaktadır. Toplam tutarın 5.842 TL’sini faiz oluşturmaktadır, 1.168 TL’sini ise vergiler oluşturmaktadır.

Halkbank İhtiyaç Kredisi Başvuru Belgeleri

Halkbank’tan almak istediğiniz ihtiyaç kredisi için bankanın istediği belgeleri ve şartları sağlamanız gerekmektedir. Halkbank İhtiyaç Kredisi için istenen belgeler aşağıdaki gibidir:

  • Nüfus cüzdanınız, ehliyetiniz ya da pasaportunuz gerekmektedir.
  • Gelir belgenizi kredi başvuru için hazırlamanız gerekmektedir.
  • Maaşlı çalışan müşterilerin maaş bordrosunu hazırlaması gerekmektedir.
  • Emekli müşteriler için SGK emekli belgesini hazırlamalıdır.
  • Serbest meslek mensuplarının hazırlaması gereken belgeler ise güncel vergi levhası, ticaret sicil gazetesi ve güncel işletme hesap özetidir.
  • Ek gelir belgesi, istenen belgelerdendir.
  • Faiz geliri olan müşteriler için ilgili hesaba ait olan hesap cüzdanı gerekmektedir.
  • Kira geliri olan müşteriler, kira geliri alınan ilgili gayrimenkulün tapusunu ve kira sözleşmesini belgelemelidirler.

Kredi alındığında banka alınan ihtiyacınız kadar kredinin üzerine faiz uygulaması yapmaktadır. Bu nedenle ihtiyacınız olan krediden daha fazlasını bankaya ödemek zorundasınız. Bunun yerine paranızı biriktirerek ihtiyacınızı birkaç ay sonra alırsanız hem faiz ödemeyerek hem de kredi masraflarını ödemeyerek bu parayı kar edebilirsiniz. Ayrıca ödenmeyen, ödeme zamanı geciktirilen krediler için gecikme faizi uygulanmaktadır. Bu ödemeniz gereken paranın artması anlamına gelmektedir. Dolayısı ile bu durum kredi notunuzu da olumsuz etkilemektedir. Bunun yerine ilerideki ihtiyaçlarınız için şimdiden para biriktirebilir, şu an almayı düşündüğünüz ihtiyaçlarınız ya da harcamalarınız için paranı biriktirmeyi tercih edebilirsiniz. Böylece faiz ödemek, aylarca borçlu kalma, gecikme faizi gibi şeylerle uğraşmanıza gerek kalmadan ve daha fazla para ödemeden istediğinize sahip olabilirsiniz. Sonuç olarak krediyi ödeyeceğiniz düzenli gelirinizi biriktirerek ihtiyaçlarınızı bu şekilde karşılamak doğru olan seçenektir.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın