Halkbank Paraf Kartın Bilmediğiniz 17 Özelliği

Halkbank Paraf Kartın Bilmediğiniz 17 Özelliği: Kredi kartları günlük hayatımızın bir parçası haline geldi. Özellikle kredi kartları ile taksitli alışveriş yapılabilmesi, kredi kartından taksitli nakit avans çekilebilmesi, harcamalar üzerinden para puan kazanılması ve bu puanların alışverişlerde kullanabilmesi gibi özellikler kredi kartlarını oldukça cazip hale getirdi. Ancak bir çoğumuz kredi kartlarıyla sadece taksitli alışveriş yapılabildiğini ve nakit avans çekilebildiğini düşünmektedir. Oysa kredi kartlarının kullanıcılarına sunduğu çok fazla özellik bulunuyor. Bu özellikler arasında ücretsiz otopark hizmetinden tutun da havalimanlarında ücretsiz lounge hizmetine varana kadar onlarca faydalı imkanlar yer alıyor.

Bu yazımızda Halkbank Paraf Kartın sağladığı avantajlar hakkında detaylı bilgiler vermeye çalışacağız.

Halkbank Paraf Kartın Bilinmeyen Özellikleri ve Avantajları

Paraf kart, Halkbank tarafından sunulan bir kredi kartıdır. Dolayısıyla paraf kart ile taksitli alışveriş yapabilir, nakit avans çekebilir, fatura ödemesi yapabilir ya da cep telefonu operatörlerine TL yükleyebilirsiniz. Üstelik bu işlemlerinizde paraf puan kazanabilir ve kazandığınız bu puanları dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz. Peki paraf kartın kredi kartı olmanın dışında sağladığı faydaları biliyor musunuz? Belki de paraf kartın bu özelliklerini ilk defa duyacak ve “paraf kredi kartımı bu özelliklerini bugüne kadar neden kullanamamışım” diyeceksiniz. İşte o detaylar.

1- Paraf Kart Her Şeyden Önce Bir Kredi Kartıdır

Paraf kart, temel olarak bir kredi kartıdır. Kredi kartı olması nedeniyle diğer kredi kartlarıyla yapabileceğiniz tüm işlemleri paraf kart ile de yapabilirsiniz. Bu anlamda;

  • Taksitli alışveriş yapabilirsiniz.
  • Kart üzerinden tek çekim yaptığınız alışverişlerinizi, müşteri hizmetlerini arayarak taksitlendirebilirsiniz.
  • 3D security özelliği sayesinde internetten güvenli bir şekilde alışveriş yapabilirsiniz.
  • Sanal kart oluşturabilirsiniz.
  • Harcamalarınız üzerinden paraf puan kazanabilir ve bu puanlarınızı da dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz.
  • Elektrik, su, doğalgaz, telefon, internet gibi kullanımı aboneliğe bağlı hizmetlerin faturalarını ödeyebilirsiniz.
  • Tüm cep telefonu operatörlerine TL yüklemesi yapabilirsiniz.

2-Paraf Karttan Taksitli Nakit Avans Kullanabilirsiniz

Paraf kart ile 15.000 TL’ye kadar nakit avans kullanabilirsiniz. Üstelik nakit avansınızı 3, 6, 9 ve 12 aylık vadelerden birini tercih ederek geri ödeyebilirsiniz. Ödeme yaptığınız süre içinde faiz oranı değişmeyeceği için faiz oranlarının artması sizi etkilemeyecektir. Ayrıca nakit avans çekerken herhangi bir evrak işlemiyle uğraşmayacağınız gibi masraf ödemek durumunda da kalmayacaksınız.

Paraf kart taksitli nakit avans imkanından yararlanabilmek için Halkbank ATM’lerinden birine gidebileceğiniz gibi Halkbank şubelerinden birine gidebilir, Halkbank internet bankacılığına giriş yapabilir ya da Halkbank müşteri hizmetlerinin 0850 222 0 400 numaralı hattını arayabilirsiniz. Hangi yola başvurursanız başvurun nakit avansınız anında elinizde olacaktır. Aşağıda 1000 TL çekilen nakit avansın vadelere göre geri ödeme planı gösterilmiştir.

1000 TL İçin Örnek Ödeme Planı

Taksit Sayısı Faiz Oranı Taksit Tutarı Toplam Taksit Tutarı Faiz (KKDF ve BSMV Hariç)
3 1,81% 347,92 TL 1.043,76 TL 36,49 TL
6 1,81% 179,56 TL 1.077,36 TL 64,50 TL
9 1,81% 123,52 TL 1.111,68 TL 93,12 TL
12 1,81%  95,56  TL 1.146,72TL 122,36 TL

3- Parafüstü İle Ayda 25 TL İndirim Kazanma İmkanı

Paraf kartınızla paraf üyesi marketlerden yapacağınız tek seferde 100 TL ve üzeri alışverişlerinizde, tek seferde en fazla 9,99 TL ve bir ay içinde maksimum 25 TL paraf indirim kazanabilirsiniz. Paraf kartın parafüstü özelliğinden faydalanabilmeniz için SMS ile kampanyaya katılmanız zorunludur.

Parafüstü kampanyasına katılmak için cep telefonunuzun mesaj kısmına PARA yazıp boşluk bırakarak kartınızın son 6 hanesini 3404’e göndermeniz gerekmektedir. Mesaj göndermek dışında başkaca bir işleme gerek yoktur.

4- Restoran İndiriminden Yararlanma İmkanı Sunulmaktadır

Paraf Gold ya da Platinium kart sahipleri, cumartesi günleri geçerli olmak üzere, yurt içinde ve yurt dışında bulunan tüm restoran harcamalarından 20 TL’ye varan indirim fırsatı elde etmektedir. Bunun yanında Paraf Gold kredi kartı sahipleri restoran harcamalarının %10’u, paraf platinium sahipleri ise restoran harcamalarının %25’i kadar indirim hakkına sahip olmaktadır.

Rstoran indirimi kampanyasından yalnızca Paraf Gold ve Paraf Platinium kart sahipleri yararlanabilmektedir.

Restoran indirim kampanyasından yararlanmak için cep telefonunuzun mesaj kısmına HESAP yazıp boşluk bırakarak kartınızın son 6 hanesini 3404’e göndermeniz gerekmektedir. Mesaj göndermek dışında başkaca bir işleme gerek yoktur.

5- Paraf Kart İle İSPARK Otopark Hizmetinden Ücretsiz Yararlanırsınız

Tek seferde paraf kart ile 150 TL ve üzeri alışveriş yapan paraf kart sahiplerine İSPARK otopark hizmeti ücretsiz. Paraf kart ile alışveriş yapan paraf kart sahipleri İSPARK’a ait yol üstü otoparklarda 2 saat, açık ve katlı otoparklarda ise 3 saat süreyle otopark hizmetinden ücretsiz yararlanabiliyor.

Ücretsiz otopark hizmetinden yararlanmak için cep telefonunuzun mesaj kısmına aralarında boşluk olacak şekilde PARK, kartınızın son 6 hanesi ve aracınızın plakasını yazarak 3404’e göndermeniz gerekmektedir. Mesaj göndermek dışında başkaca bir işleme gerek yoktur.

6- Paraf Kart İle Tek Seferde Yaptığınız Harcamaları 12 Taksite Kadar Bölme İmkanı

Paraf kart sahipleri ya da ek kart sahipleri tek seferde yaptıkları alışverişlerini dilerlerse 12 taksite kadar böldürebiliyor. Bunun için yapılması gereken harcamayı yaptıktan sonra en yakın Halkbank şubesine gitmek ya da Halkbank müşteri hizmetlerini aramak yahut Halkbank internet şubesine giriş yapmaktan ibarettir.

Paraf kart ile tek seferde yaptığınız harcamalarınızı taksitlendirirken, taksitlendirilen miktar üzerinden %1,30 faiz alınmaktadır. Başka herhangi bir masraf alınmamaktadır. Bu anlamda 1000 TL’lik paraf kart borcunuzu taksitlendirmeniz halinde ödeyeceğiniz taksit ve faiz şöyledir.

Taksit Sayısı Faiz Oranı Taksit Tutarı Toplam Geri Ödeme
(Vergiler Hariç)
Ücret
6 1,30% 175,88 TL 1.055,30 TL Ücret/Komisyon alınmamaktadır
9 1,30% 119,96 TL 1.079,61 TL Ücret/Komisyon alınmamaktadır
12 1,30% 92,02 TL 1.104,28 TL Ücret/Komisyon alınmamaktadır

7- Paraf Kart İle HGS’ye Otomatik Yükleme Yapabilirsiniz

Hızlı geçiş sistemini (HGS) sıklıkla kullananaların en büyük sıkıntısı HGS kartlarına sürekli yükleme yapmaları ve kimi zaman da yükleme yapmayı unuttukları için ceza yemeleridir. Paraf kart sahipleri otomatik yükleme talimatı vererek HGS kartlarını önce kullanıyor ve ekstre döneminde de kredi kartına ödeme yapıyor. Böylece hem HGS yükleme derdiyle uğraşmıyor hem de HGS’ye yüklee yapılırken talep edilebilen faiz ve komisyondan da kurtulmuş oluyor.

8- Paraf Kart İle Altın Yatırımı Yapabilirsiniz

Paraf kartınızla altın yatırımı  yapabilirsiniz. Bunun için Paraf kartınız üzerinden Birikimli Altın Mevduat Hesabı açıyorsunuz. Daha sonra paraf kartınıza otomatik ödeme talimatı vererek ayda bir ya da 3 ayda bir olacak asgari 1 gr altın alarak bu hesabınıza yatırılmasını isteyebilirsiniz. Böylece Halkbank talimatınıza göre, sizin adınıza ayda bir ya da üç ayda bir altın alarak hesabınıza koyacaktır. Hem de hiç bir komisyon ödemenize gerek kalmadan bu işlemi gerçekleştirirsiniz.

Paraf kart üzerinden alınan altının parasını kart borcu olarak ekstre döneminde ödüyorsunuz.

Unutulmamalıdır ki alacağınız altın en az 1 gr olmalıdır.

9- Paraf Kart İle Vadeli Mevduat Yatırımı Yapabilirsiniz

Paraf kart sahipleri, kartları üzerinden vadeli mevduat yatırımı da yapabiliyor. Bunun için öncelikle Birikimli Mevduat Hesabı açıyorsunuz ve paraf kartınıza otomatik ödeme talimatı veriyorsunuz. Bu talimatla birlikte ayda bir ya da 3 ayda bir olmak üzere bu hesaba en az 50 TL ya da döviz yatırılması sağlanıyor. Hem de herhangi bir komisyon ödemiyorsunuz.

Bu şekilde yatırım yaparken kredi kartınızdan aslında borç alarak yatırım yapmış oluyorsunuz. Kredi kartınızdan bu hesaba aktarılan parayı da ekstre döneminde kart borcu olarak ödüyorsunuz.

Vadeli mevduat hesabına yatırılan parayı en az 3 yıl en fazla 10 yıl boyunca vadeli mevduat hesabında tutabiliyorsunuz.

10- Paraf Kart İle Fon Yatırımı Yapabilirsiniz

Paraf kart sahipleri, öncelikle Halkbank şubelerinden birine giderek Yatırım Hesabı açtırıyor. Daha sonra otomatik fon alım talimatı yani Parafon Talimatı vererek düzenli olarak fon alımı yapabilmektedir. Parafon talimatı için asgari 100 TL ödeme talimatı verilmelidir.

Parafon talimatı üzerine fon alımı yapıldıktan sonra ekstre döneminde yatırıma giden bu parayı paraf kart borcu olarak kredi kartınıza yatırıyorsunuz.

11- Paraf Kart Sahipleri Ücretsiz Lounge Hizmetinden Yararlanabiliyor

Paraf kart sahiplerinin aylık harcamaları belirli bir miktarın üzerinde olması halinde Atatürk Havalimanı iç ve dış hatlar ile Esenboğa Havalimanı iç ve dış hatlarda ücretsiz lounge hizmetinden yararlanıyor. Böylece uçağın kalkış saatine kadar sınırsız yiyecek-içecek ikramı, evinizdeki rahatlığı sağlayan konfor, duş imkanı ve bakım setleri, kablosuz internet bağlantısı, laptop kullanımı, iPad 2 kullanımı, TV izleme imkanı, TV’ye bağlı kişiye özel masaj koltukları, kişisel kulaklıklı müzik sistemi, günlük gazete ve güncel dergiler veUçuş bilgi takibi gibi onlarca hizmetten yararlanabiliyor.

Atatürk Havalimanı paraf kart lounge hizmeti ve şartları hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

Esenboğa Havalimanı paraf kart lounge hizmeti ve şartları hakkında detaylı bilgi için buraya tıklayabilirsiniz.

12- Ankara Esenboğa Havalimanı Otoparkında %50 İndirim İmkanı

Paraf Platinum, Parafly ve Parafly Platinum kart sahipleri Ankara Esenboğa Havalimanı iç ve dış hatlar terminali TAV çok katlı otoparklarından %50 indirimli olarak yararlanmaktadır. Ancak bu indirimden yararlanabilmek için ödemelerin paraf kartınızla ve Paraf POS cihazından yapılması şarttır.

13- Shuttle Hizmeti İle Konfor İçinde Havalimanı Transferi Hizmetinden Yararlanabiliyorsunuz

Paraf Platinum, Parafly ve Parafly Platinum kart sahipleri havalimanı transferlerini kendi araçlarının rahatlığında gerçekleştirebiliyor. Paraf kart transfer hizmeti ile bulunduğunuz adresten havalimanına veya havalimanından gitmek istediğiniz adrese şoförlü araç ile en konforlu şekilde ulaşabiliyorsunuz.

Paraf kart transfer hizmetinden yararlanabilmek için yapmanız gereken Halkbank müşteri hizmetlerininin 0850 222 0 400 numaralı telefonunu arayarak sırasıyla 1-6 numaralarını tuşlamaktan ibarettir.

Transfer hizmetinin bedeli müşteri tarafından karşılanmaktadır.

Paraf kart transfer hizmeti Adana, İzmir, İstanbul, Antalya, Bodrum, Dalaman, Ankara, Denizli, Hatay, Kayseri, Batman, Diyarbakır, Konya, Kıbrıs, Nevşehir ve Trabzon illerinde %10 – %20 oranları arasında indirimli olarak sunulmaktadır. Transfer hizmeti İstanbul, Ankara ve İzmir illerinde VIP araçlarla, diğer illerde normal araçlarla sağlanabilmektedir.

14- Paraf Kart Asistans Hizmetinden Yararlanabiliyorsunuz

İnsanın başına her türlü iş gelebiliyor. Aracınızla yolda kalabilirsiniz, evinizin anahtarına ulaşamayabilirsiniz, evinizdeki su borusu patlayabilir ya da tıbbi bir konuda yardım almak isteyebilirsiniz. Paraf kart sahipleri başlarına gelen her türlü sıkıntıda rahat olmalarını temin etmek için bir çok konuda yardım hizmeti sunmaktadır. Bu anlamda paraf kart sahipleri Teknik Yardım, Tıbbi Yardım, Ev Yardımı, Eğitim Danışmanlığı, IT Destek, Hukuki Yardım, Hobi Kulüpleri ve daha bir çok konuda 7 gün 24 saat boyunca 444 0 400 veya 0850 222 0 400 numaralı hattı arayarak Asistans ve Concierge hizmetinden yararlanabiliyor.

Paraf kart asistans hizmetinin sunduğu ayrıcalıklara bir kaç örnek verelim. Mesela bilgisayarınız mı bozuldu, bilgisayarınızdan bir program mı kaldıracaksınız ya da diyete mi başladınız ve diyetle ilgili bilgi mi alacaksınız yahut hukuki bir sorununuz mu var? Hiç dert etmiyorsunuz ve Paraf Kart Asistan hizmetini arayıp gerekli bilgileri alıyorsunuz.

Paraf kart asistans hizmetinden Paraf Platin, Parafly, Parafly Platin ve Paraf Business kart sahipleri yararlanabilmektedir.

15-  Paraf Kart Concierge Hizmetinden Yararlanabiliyorsunuz

Özellikle bilmediğiniz tanımadığınız bir yere gittiğinizde ne yapacağınız konusunda danışmanlık hizmetine ihtiyaç duyarsınız. Nereye gidilebilir, nerede eğlenilebilir, kurye hizmeti nasıl alınır, kuru temizleme, ulaşım, cep telefonu gibi ihtiyaçlarınızın nasıl karşılanabileceğini öğrenmek isteyebilirsiniz.

Paraf Platin, Parafly, Parafly Platin ve Paraf Business kart sahipleri paraf kartın concierge hizmeti sayesinde bulundukları bölgede sosyal ve kültürel aktivitelerden tutun organizasyon hizmetlerine, ulaşım rezervasyon hizmetlerinden kurye hizmetlerine varana kadar her türlü hizmetten anında yararlanabiliyor.

Bu hizmetten yararlanabilmek için 7 gün 24 saat boyunca 444 0 400’ü aramanız yeterlidir.

16- Paraf Kart Yurtdışı Seyahat Sigortası İmkanı Sunmaktadır

Paraf Platin ve paraf gold kart sahipleri yurt dışı seyahatlari sırasında kaza, bagaj kaybı, acil tıbbi müdahaleler, hastalık gibi tıbbi gereksinimler, hukuki yardım gerektiren durumlar, seyahatin gecikmesi ya da iptali, uçuş biletinin kaybolması ya da iptali gibi seyahatinizi zora sokacak ve mağduriyet yaratacak tüm sorunların ortadan kaldırılması ve ortaya çıkan zararınızı karşılamak amacıyla ücretsiz seyahat sigortası imkanı sunmaktadır.

Paraf kart seyahat sigortasından yararlanmak isteyen Paraf Platin ve paraf gold kart sahipleri seyahat öncesinde “seyahatsaglik@halksigorta.org” adresine mail göndererek ya da 0850 222 0 400 numaralı Halkbank müşteri hizmetlerini arayarak kimlik numarası, seyahat tarih aralığı, seyahat edilecek ülke bilgisi ve kart numarasını ileterek talepte bulunulması gerekmektedir.

Seyahat sigortası hakkında detaylı bilgi edinmek ve neleri seyahat sigortası kapsamında kaldığını öğrenmek için Halkbank müşteri hizmetlerini arayabilir ya da paraf kart resmi internet sitesine giriş yapabilirsiniz.

17- Paraf Günüm İle Kendinize Özel Kampanya Yaratın

Paraf kart sahipleri kendilerinin belirledikleri bir günde ister %5 indirim, ister artı 4 taksit, ister 2 ay erteleme, isterseniz 5 kat ParafPara kazanma imkanı elde ediyor. Paraf günüm sayesinde her ayda bir defa ve o ay içinde belirleyeceğiniz günde bu imkandan yararlanabiliyorsunuz. Böylece ister indirimli harcama yapabiliyorsunuz, isterseniz takistlerinizi uzatabiliyorsunuz ya da ödemelerinizi erteleyebiliyorsunuz.

Parafgünümden yararlanmak için cep telefonunuzun mesaj kısmına yararlanmak istediğiniz kampanya kodunu yazıp boşluk bırakarak kartınızın son 6 hanesini ve tekrar boşluk bırakarak belirleyeceğiniz günü yazarak 3404’e göndermeniz gerekmektedir. Mesaj göndermek dışında başkaca bir işleme gerek yoktur.

Paraf kart kampanya kodu nedir şeklinde bir soru aklınıza gelebilir. paraf kart kampanya kodları şunlardır. İndirim için “İ”; Ekstra parafpara için “P”; Artı taksit için “T”; Erteleme için “T”dir.  Dolayısıyla paraf günümden yararlanmak için göndereceğiniz mesajın başına bu kodlardan istediğinizi tırnak işareti koymadak yazıyorsunuz. Devamında kart numaranızı ve yararlanmak istediğiniz tarihi belirtip SMS olarak gönderiyorsunuz. Örneğin Nisan ayında olduğumuzu düşünelim ve bu ayın 4’ünde artı taksit kampanyasından yararlanmak istiyorum. Kod, kart numarası ve gün olacak şekilde mesajı şöyle gönderiyoruz:  T 123456 4

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın