Halkbank Sıfır Faizli Esnaf Kredileri – Tümü

enkredi

Halkbank Sıfır Faizli Esnaf Kredileri – Tümüesnafa sıfır faizli kredi şartları, halkbank sıfır faizli kredi, esnafa sıfır faizli kredi uygulaması başladı. Halkbankası’ndan alacağınız esnaf kredileri için esnaf ve sanaatkarlar olarak gerekli şartları sağladığınızda faiz ödemesi yapmazsınız.

Esnaf Kredi Kooperatifleri esnaf ve sanatkârlara özel olarak en cazip şartlarda kredi desteği sunmaktadır. Kredi verilme sürecinde ise Halk Bankası ile çalışılmaktadır. Halkbank esnaf ve sanatkârlara faizsiz krediler hizmetinden yararlanan esnaf ve sanatkârlar faizsiz kredi alarak çalışmalarında kullanmaktadır. Krediler 60 aya varan vadelerle verilmektedir. Aylık, üç aylık ve altı aylık ödeme periyotlarıyla ödeme gerçekleştirilmektedir. Halkbank esnaf ve sanatkârlara faizsiz krediler için başvuru işleminde gereken belgeler ise nüfus cüzdanı, Esnaf oda kayıt belgesi, vergi levhası ve Esnaf sicil tasdiknamesidir.

Halkbank Sıfır Faizli Esnaf Kredileri

Halkbank’tan esanflar için imkanı bulunmaktadır.Bu kapsamda banka 4 dalda kredi vermektedir.

Bunlardan 1. si kaybolma riski bulunan meslekler için verilen faizsiz kredidir. Yani el dokuma işleri, bakır işletmeciliği gibi mesleklerle uğraşan kişilere verilen kredidir.

2. ise ustalık belgesi bulunan ancak iş yerini yeni açan esnaflar için verilen kredidir. Bu kredi için de sıfır faiz uygulanmaktadır. Tabi en az 3 yıllık ustalık belgesine sahip olma şartı aranmaktadır. Son 1 yıl içerisinde de kendi iş yerinizi kurduğunuzu belgeleyerek kredi başvurunuzu Halkbank’ asına yapabilirsiniz.

3. Halkbankası’nın kredi verdiği seçenek ise 30.000 TL faizsiz kredidir. Makine, demirbaş ya da ekipman gibi hammadde ve döner sermaye gibi alımlar için kredi almak isteyen kişilere verilen kredidir. İş yerinize almak istediğiniz malzemelerle ilgili olrak krediyi alma amacınızı bankaya taahhüt etmek zorundasınız.

4. olarak Halkbankası genç girişiciler için esnaf ve sanatkar kredisi vermektedir. Bu genç girişimciler için ise 100.000 TL’ye kadar alabilecekleri bu kredi sıfır faiz uygulaması yapılır.

Kimler Halkbankası Esnaf ve Sanatkar Kredisi Alabilir?

Esnaf ve sanatkârlara verilen kredi fırsatından yararlanabilmek için belli başlı işlerle uğraşmak gerekmektedir. Bu işler arasında;

-sedef kakma

-bastonculuk

-kaşıkçılık

-dokuma işleri

-bakır işletmeciliği

-yazmacılık

-keçecilik,

-oltu taşı işi

-çarıkçılık

-oyacılık

Yemencilik gibi işlerle aktif olmak gerekmektedir. Bu sayılan alanlarda minimum 3 yıl ustalık belgesi sahibi olmak ve son bir yıl içerisinde de kendi adınıza işletmenizin olması şartlar arasında bulunmaktadır.

Makine, demirbaş ve ekipman alımı, işyeri dizaynı gibi ihtiyaçlar için esnaf ve sanatkarlara 30.000 TL’ye kadar faiz indirimi yapılmaktadır. Bu nedenle başvuru sahipleri, başvuru yaparken kredinin kullanım amacını yazılı olarak belirtmelidir.

Halkbank esnaf ve sanatkârlara faizsiz krediler fırsatının yanı sıra Kosgeb destekli olarak verilen faizsiz kredi fırsatından yararlanılabilmektedir. Ancak hazine destekli alanlar, KOSGEB hibe desteğinden yararlanamamaktadır.

Halkbank 30.000 TL faizsiz kredi almak isteyen kişilerin Hazine Destekli esnaf kredisi bulunmamalıdır. Ayrıca KOSGEB’de hibe desteği alan kişiler de Halkbank’ın bu faizsiz kredisinden yararlanamazlar.

 

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın