Halkbank SMS Bankacılığı İle Yapabileceğiniz Tüm İşlemler

Halkbank SMS bankacılığı sayesinde sms ile ihtiyaç kredisi başvurusu, sms ile şifre alma ya da sms ile bilgilendirme mesajı alma gibi bir çok bankacılık işlemini kolaylıkla yapabilirsiniz. Halkbank’ın sunduğu bu hizmet sayesinde banka şubesine gitmeden işlemlerinizi bir dakikadan kısa bir süre içinde anında yapabilirsiniz.

Bu yazımızda Halkbank SMS bankacılığı ve SMS İle yapabilecğiniz işlemlerin neler olduğu hakkında bilgi vereceğiz.

Halkbank SMS İle Bankacılık Nedir?

SMS bankacılığı, bankaların sunduğu baz bankacılık işlemlerini şubeye gitmeye gerek kalmadan cep telefonunuzdan göndereceğiniz kısa mesaj ile yapabileceğiniz bankacılık uygulamasıdır. SMS bankacılığı ile kredi kartı başvurusundan kredi başvurusuna, ödeme bilgilendirme işleminden bakiye bilgilerini öğrenmeye varana kadar onlarca işlemi 1 dakikadan kısa bir süre içinde yapabilirsiniz.

Halkbank SMS İle Bankacılığı İle Hangi İşlemleri Yapabilirsiniz?

Halkbank SMS bankacılığı ile yapılabilecek onlarca işlem bulunmaktadır. Bu işlemlerin detaylarını aşağıda anlatacağız. Ancak kısaca SMS ile yapılabilecek bankacılık işlemlerini şu şekilde sıralayabiliriz:

 • 7 gün 24 saat olmak üzere Halkbank’taki hesaplarınız hakkında bilgi edinebilirsiniz.
 • SMS ile bakiye öğrenebilirsiniz.
 • Hesap hareketlerini sorgulayabilirsiniz.
 • SMS ile kredi ya da kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.
 • Döviz kuru sorgulayabilir ya da yatırımlarınız için fon fiyat bilgisi alabilirsiniz.

Şimdi Halkbank SMS Bankacılığı ile yapabileceğiniz tüm işlemleri ayrıntılı olarak inceleyelim.

Halkbank SMS Bankacılığı İle Yapabileceğiniz Tüm İşlemler

Halkbank SMS Bankacılığı ile yapabileceğiniz bir çok bankacılık işlemi mevcuttur. Bu işlemler arasında yaygın olarak sms ile kredi başvurusu ya da sms ile şifre alma işlemi kullanılmaktaysa da bunların dışında işlemlerinizi kolaylaştıracak bir çok sms bankacılığı işlemi mevcuttur. İşte SMS ile yapabileceğiniz o işlemler:

1- Halkbank SMS İle Kredi ve Kredi Kartı Başvuruları

Halkbank SMS İle İhtiyaç Kredisi Başvurusu ve SMS Numarası

Halkbank’ın sunduğu ihtiyaç kredilerine başvuru yapmak için cep telefonunuzdan bir mesaj göndermeniz yeterlidir. Başvuru yapabileceğiniz ihtiyaç kredileri türleri ve SMS no şu şekildedir:

 • SMS ile Halkbank hızlı kredi başvurusu: KREDİ yazıp aralarında boşluk olacak şekilde T.C. kimlik no, aylık net gelir bilginiz ve talep edilen tutarı yazarak 3452’ye kısa mesaj olarak gönderiyorsunuz.
 • SMS ile Halkbank ihtiyaç kredisi başvurusu: İHTİYAÇ yazıp aralarında boşluk olacak şekilde T.C. kimlik no, aylık net gelir bilginiz ve talep edilen tutarı yazarak 3452’ye kısa mesaj olarak gönderiyorsunuz.
 • SMS ile Halkbank mutlu emekli ihtiyaç kredisi başvurusu: EMEKLİ yazıp aralarında boşluk olacak şekilde T.C. kimlik no, aylık net gelir bilginiz ve talep edilen tutarı yazarak 3452’ye kısa mesaj olarak gönderiyorsunuz.
 • SMS ile Halkbank maaşını Halkbank’tan alanlara özel ihtiyaç kredisi başvurusu: B24 yazıp aralarında boşluk olacak şekilde T.C. kimlik no, aylık net gelir bilginiz ve talep edilen tutarı yazarak 3452’ye kısa mesaj olarak gönderiyorsunuz.
 • SMS ile Halkbank kamu çalışanlarına özel ihtiyaç kredisi başvurusu: KAMU yazıp aralarında boşluk olacak şekilde T.C. kimlik no, aylık net gelir bilginiz ve talep edilen tutarı yazarak 3452’ye kısa mesaj olarak gönderiyorsunuz.
 • SMS ile Halkbank özel sektör çalışanları için ihtiyaç kredisi başvurusu: ÖZEL yazıp aralarında boşluk olacak şekilde T.C. kimlik no, aylık net gelir bilginiz ve talep edilen tutarı yazarak 3452’ye kısa mesaj olarak gönderiyorsunuz.
 • SMS ile Halkbank emekli mini ihtiyaç kredisi başvurusu: MINI yazıp aralarında boşluk olacak şekilde T.C. kimlik no, aylık net gelir bilginiz ve talep edilen tutarı yazarak 3452’ye kısa mesaj olarak gönderiyorsunuz.

Halkbank SMS İle Taşıt Kredisi Başvurusu

Halkbank SMS ile taşıt kredisi başvurusu için cep telefonunuzun mesaj bölümüne TASIT yazıp boşluk bırakın ve yine aralarında boşluk olacak şekilde sırasıyla T.C. kimlik no, aylık net gelir bilginiz ve talep edilen tutarı yazıp 3452’ye kısa mesaj olarak gönderiyorsunuz.

Halkbank SMS İle Kredi Kartı Başvurusu 

Halkbank SMS ile Paraf ya da Parafly kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz. Bu anlamda;

 • SMS ile Paraf kredi kartı başvurusu: PARAF yazıp boşluk bırakın ve aralarında boşluk olacak şekilde T.C. kimlik no ve aylık net gelirinizi yazarak 3452’ye kısa mesaj gönderin.
 • SMS ile Parafly kredi kartı başvurusu: PARAFLY yazıp boşluk bırakın ve aralarında boşluk olacak şekilde T.C. kimlik no ve aylık net gelirinizi yazarak 3452’ye kısa mesaj gönderin.

Halkbank SMS İle Açık Hesap ve Maaş Avansı Başvurusu 

Maaş ödemelerini Halkbank’tan alanlar ya da kredili mevduat hesabı açtırmak isteyenler açık hesap veya maaş avansı başvurularını SMS ile yapabilmektedir. Bu bağlamda;

 • SMS ile Halkbank açık hesap başvurusu için ACIKHESAP yazıp boşluk bırakın ve aralarında boşluk olacak şekilde T.C. kimlik no ve aylık net gelirinizi yazarak 3452’ye kısa mesaj gönderin.
 • SMS ile Halkbank maaş avansı başvurusu için MAASAVANSI yazıp boşluk bırakın ve aralarında boşluk olacak şekilde T.C. kimlik no ve aylık net gelirinizi yazarak 3452’ye kısa mesaj gönderin.

2- Halkbank SMS ile Kredi Kartı Şifresi Alma

Paraf, Parafly ya da Halkbank’ın diğer banka kartlarını edinmeniz durumunda kendiniz şifre oluşturmak durumundasınız. Bu şifre oluşturma işlemini SMS ile yapabilirsiniz. Bu bağlamda;

Halkbank SMS ile kart şifresi almak için SIFRE yazıp boşluk bırakın ve yine aralarında boşluk olacak şekilde sırayla kart numarasının son 6 hanesini ve annenizin evlenmeden önceki kızlık soyadının ilk iki karakterini yazın. Bu mesajı 3404’e gönderin.

Halkbank Bank24 kart SMS ile şifre alma işlemi hakkında bilgi edinmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

3- Halkbank SMS ile Bakiye, Limit ya da Ekstre Sorgulama

Halkbank’ın sorgulamalı SMS hizmeti adı altında sunduğu bu hizmet sayesinde bir SMS ile hesap bakiyesinden kredi kartı bakiyesine, kredi kartı ekstresinden kredi kartı limitine varana kadar pek çok konuda sorgulama yapılabilmektedir.

Bu sorgulama işleminden yararlanabilmek için öncelikle Halkbank şubesine giderek veya Halkbank internet şubesine giriş yaparak yahut 0850 222 0 400 numaralı çağrı merkezini arayarak sorgu işlemleri için talimat vermeniz gerekmektedir. Bu talimatı verdikten sonra bir mesaj ile bakiye, limit, ekstre ya da ne kadar parafparam olduğunu öğrenebilirsiniz.

Talimat verdikten sonra SMS ile yapabileceğiniz sorgulamalar şöyledir:

 • SMS ile hesap bakiyesi öğrenme: BAKIYE yazıp 3401’e kısa mesaj olarak gönderin.
 • SMS ile kredi kartı harcama limiti (bakiyesi) öğrenme: KKBAKIYE yazıp 3401’e kısa mesaj olarak gönderin.
 • SMS ile kredi kartı ekstresi alma: EKSTRE yazıp 3401’e kısa mesaj olarak gönderin.
 • SMS ile kredi kartı limitini öğrenme: KKLIMIT yazıp 3401’e kısa mesaj olarak gönderin.
 • SMS ile biriken parafpara miktarını öğrenme: PARAFPARA yazıp 3401’e kısa mesaj olarak gönderin.
4- Halkbank SMS İle Kur, Fon, Repo ve Yardım Bilgileri Öğrenme

Bu hizmet,  Halkbank müşterisi olmayanların da yararlanabileceği bir bankacılık hizmetidir. Bu bankacılık hizmeti sayesinde bir mesaj ile döviz kuru, repo oranları, fon fiyatları ve SMS komutları hakkında yaşanacak sorunlarla ilgili yardımları öğrenebilirsiniz. Bu bağlamda;

 • Döviz kuru bilgileri öğrenmek için KUR yazıp 3401’e mesaj atabilirsiniz.
 •  Fon fiyatlarını öğrenmek için FON yazıp 3401’e mesaj atabilirsiniz.
 • Repo oranlarını öğrenmek için REPO yazıp 3401’e mesaj atabilirsiniz.
 • SMS komutlarını öğrenmek için YARDIM yazıp 3401’e mesaj atabilirsiniz.
5- Halkbank’ın Hesaplarınızla İlgili Bilgilendirme Mesajı Alabileceğiniz SMS Hizmeti

Halkbank müşterileri verecekleri bildirim mesajı talimatıyla başka herhangi bir işlem yapmalarına gerek olmaksızın hesap hareketleri, ödemeler, para transferleri, kredi kartından nakit avans çekimi ve yatırım işlemleri hakkında anında bilgilendirilirler. Örneğin hesaba para yatırılması ya da para çekilmesi halinde mesaj ile bu işlem hesap sahibine bildirilir. Benzer şekilde EFT veya havale yapılması veya hesaba para girişi olması halinde Halkbank tarafından bilgilendirme mesajı gelmektedir.

Halkbank bilgilendirme servisinden yararlanmak için Halkbank şubesine giderek veya internet bankacılığına giriş yaparak yahut Halkbank müşteri hizmetlerini arayarak hesaplarınız üzerinde bir işlem yapıldığında bilgilendirme mesajı almak istediğinizi belirtmeniz gerekmektedir. Yani bu konuda talimat vermeniz zorunludur.

Talimat vermeniz halinde Halkbank hesabınız üzerinde bir hareketlilik olduğunda bunu anında size mesaj olarak bildirecektir. Örneüin hesabınıza bir çek ödemesi yapıldı ya da hesabınızdan para gönderildi.Bu işlemler anında size mesaj olarak iletilecektir.

Halkbank’ın hangi konularda size bilgilendirme mesajı gönderebileceğine ilişkin listeyi buraya tıklayarak görebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Halkbank dosya masrafsız anında ihtiyaç kredisi ve kredi türleri hakkında bilgi edinmek ve başvuru yapmak için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın