Hangi ATM’LER Döviz Bozuyor?

hangi-atm-doviz-bozuyor

Hangi ATM’LER Döviz Bozuyor? : ATM’den döviz bozdurma işlemi yapılabiliyor. bankamatik ya da bankamatikler var. Ziraat ATM’den döviz bozdurma ya da İş Bankası ATM’den döviz bozdurma yapılabilir. İşte döviz bozan ATM’ler ve bankalar.

Eski modeldeki ATM cihazlarından sınırlı işlem yapılabiliyorken, gelişen ve yenilenen ATM cihazlarından bir çok işlem yapılabiliyor. ATM’den para çekme, para yatırma, havale gibi bir çok işlem yapılabilirken bankanın müşterisi olmasanız bile o ATM’den işlem yapmanıza bazı ATM’ler imkan veriyor.

ATM’den döviz bozdurma da artık ATM cihazlarından gerçekleştirilebilen işlemler arasında. ATM cihazlarında bulunan bu özellik ile sahip olduğunuz dövizi bozdurabilirsiniz. İşte döviz bozdurulabilen ATM’ler.

Döviz Bozdurulan ATM’ler

Döviz bozdurulan ATM’lerden sahip olduğunuz dövizi bozdurabilirsiniz. Ziraat Bankası, İş Bankası, Deniz Bank gibi bankalar döviz bozdurma işlemini ATM’den yapmaya imkan veriyor. Döviz bozan bankamatikler ile dövizinizi bozdurabilirsiniz. Dolar bozan ATM’ler ile sahip olduğunuz dolarları da bozdurabilirsiniz.

Peki hangi ATM’ler döviz bozuyor; ATM’den döviz bozdurma işlemi yapabileceğiniz bazı bankalar şu bankalardır;

 • İş Bankası
 • Akbank
 • Yapı Kredi Bankası
 • TEB
 • Finansbank
 • Vakıfbank
 • Ziraat Bankası
 • Denizbank
 • Halkbankası
 • HSBC
 • Garanti Bankası
 • ING Bank
 • Odeabank

İş Bankası ATM’den Döviz Bozdurma

İş Bankası müşterisi olsanız da olmasanız da döviz bozdurabilirsiniz. İsterseniz İş Bankası bankamatik kartı ile isterseniz İş Bankası kartınızı kullanarak da döviz bozdurabilirsiniz. Ayrıca kartsız olarak döviz bozdurma işlemi yapmanız da mümkündür.

Yurt içi diğer bankaların kredi kartlarının kullanımı ile İş Bankası ATM’den döviz bozdurabilirsiniz. Yurt dışı banka kartlarınının kullanımı ile de İş Bankası ATM’den döviz bozdurulabilir.

Para yatırma özelliği ve bozuk para ödeme özelliği bulunan İş Bankası bankamatiklerinden USD, EUR ve GBP cinsinde efektif bozdurma işlemi yapmanız mümkündür.

İş Bankası ATM’den döviz nasıl bozdurulur diye baktığımızda Bankamatik menüsünde yer alan “Exchange” seçeneğini kullanarak ya da Kartsız İşlem menüsününde bulunan yurt içi diğer banka kredi kartı kullanılarak ana menüde yer aşan “Döviz Bozdurma” seçeneği ile döviz bozdurabilirsiniz.

Ziraat Bankası ATM’den Döviz Bozdurma

işlemi için kullanılabilir. Döviz bozan ATM’ler arasında Ziraat Bankası da yer alıyor.

İşlem yapacağınız ATM’nin para yatırma özelliği olması gerekiyor. Ziraat Bankası ATM’sinden döviz bozdurma için kart kullanmanız şart değildir.

Para yatırma özelliği olan Ziraat Bankası ATM’sinden kart kullanmaya gerek kalmadan döviz bozdurabilirsiniz.

Denizbank ATM’den Döviz İşlemleri

Denizbank ATM’lerinde kartlı işlemler yani kart kullanarak yapabileceğiniz işlemler arasında döviz satış işlemi de yer almaktadır. Denizbank banka kartı işlemleri arasında döviz işlemleri bulunmaktadır. Bu şekilde Döviz kurları, Döviz Alış, Döviz Satış işlemleri yapılabilmektedir.

Ayrıca Denizbank ATM’lerinden banka kartı kullanarak altın işlemleri de yapılabilmektedir. Altın sorgulama, Altın Alış, Altın Satış işlemleri de yapılabilir.

ATM’den Dolar Euro Çekilir Mi? yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın