Hayvancılık Kredisi Veren Bankalar Büyükbaş Ve Küçükbaş

hayvancilik-kredisi-veren-bankalar

Veren Bankalar Büyükbaş Ve Küçükbaş: Hayvancılık işiyle uğraşan kişilere hayvancılık kredisi veren bankalar bu krediyi büyükbaş ve küçükbaş hayvanlara, ayrıca tavukçuluk, süt hayvancılığı, besi hayvancılığı için de kredi verebiliyorlar. Bankalar bu tür hayvancılıkla uğraşan kişilere kredi veriyor. , küçükbaş hayvancılık, arıcılık, kümes hayvancılığı gibi işlerle uğraşanlara bankalar hayvanların masraflarının karşılanması iş kurmak isteyen ya da işlerini büyütmek isteyenlere  bu sektör için kredi vermektedir. Ziraat Bankası, TEB, Şekerbank hayvancılık kredisi vermektedir. İşte hayvancılık kredisi veren bankalar ve şartları.

Ziraat Bankası Hayvancılık Kredisi

Ziraat Bankası farklı türde hayvancılık ileriyle ilgilenenlere hayvancılık kredisi vermektedir. Ziraat Bankası’nın hayvancılık kredisi verdiği hayvancılık işlerinin listesi aşağıdaki gibidir.

  • Süt Hayvancılığı
  • Damızlık Hayvan Yetiştiriciliği
  • Arıcılık
  • Safkan At Yetiştiriciliği

Bu listede bulunan hayvancılıklar başta olmak üzere Ziraat Bankası hayvancılık kredisi sunuyor.

Büyükbaş hayvancılık için Ziraat Bankası kredi verirken 10 baş büyükbaş hayvan ile bir sınır belirlemiştir. Yani Ziraat Bankası hayvancılık kredisi en az 10 baş ve daha fazlasındaki büyükbaş hayvan yetiştiriciliği için kredi veriyor. 10 baş ve üzerinde hayvan yetiştiriciliğiyle ilgili olarak işleri büyütmek ya da yeni bir işletme kurmak isteyen kişiler Ziraat Bankası Hayvancılık kredisi için başvuru yapılabilir. Yani en az 10 baş büyükbaş hayvan ile bir iş yeri kurmak ya da işlerinizi büyütmek için Ziraat Bankası’nın hayvancılık kredisi için başvuruda bulabilirsiniz.

TEB Hayvancılık Kredisi

TEB hayvancılık kredisi veren bir diğer bankadır. Özellikle süt hayvancılığına kredi verme konusunda önem taşıyor. Bu krediyi alanlar için 18 aya kadar vade seçeneği sunuluyor. Süt hayvancılığı için kredi alınabilen bu kredi ile hayvanların beslenme masrafları, barınma giderleri ve sağlıklarının korunması için gerekli olan malzemelerin karşılanmasına faiz oranıyla kredi verilebiliyor.

TEB Hayvancılık kredisi ödeme seçeneği isterseniz her ay ödeme yapılacak şekilde isterseniz 3 ayda bir ödeme yapılacak şekilde ayarlanabiliyor.

TEB Besicilik Kredisi

TEB Besicilik Kredisi alabilmek için hayvanların büyükbaş hayvanlardan oluşması gerekiyor. Büyükbaş hayvanların kesimi için oluşan masraflara TEB kredi veriyor. Büyükbaş hayvanların kesimleri sırasında oluşan giderlerde kullanılabilen bu kredi için vade süresi 12 ay olabiliyor.

TEB Tavukçuluk Kredisi

TEB Tavukçuluk ve kanatlı hayvancılıkla uğraşan kişiler için TEB Tavukçuluk kredisi vermektedir. Tavukçuluk sektöründe iş yerinin giderleri ve tavukçuluğa dair oluşan masraflar için TEB 12 aya varan vade ile kredi vermektedir. TEB Tavukçuluk kredisinin taksitlerinin ödenmesi ise ister her ay ödenecek şekilde isterseniz 3 – taksit seçenekleriyle bankaya ödenebiliyor.

Şekerbank Hayvancılık Kredisi

Şekerbank hayvancılıkla uğraşan çeşitli sektördeki kişilere hayvancılık kredisi veriyor. Şekerbank hayvancılık kredisi taksitlerini ödeyecek olan çiftçinin vade akışına dikkat ediyor. Hayvancılık kredisinin ödenmesi için verilen süre 60 aya kadar vadeli taksit olarak verilebiliyor.

Şekerbank Süt Hayvancılığı Kredisi

Şekerbank Süt Hayvancılığı Kredisi için hayvan sayısının en az 5 olması sınırını belirliyor. En az 5 hayvanı olan ya da aldığı kredi ile en az bu sayıya ulaşabilecek kişilere Şekerbank hayvancılık kredisini veriyor.

Şekerbank Besicilik ve Damızlık Kredisi

Şekerbank Besicilik ve Damızlık için verdiği hayvancılık kredisi için en az 10 hayvan sınırını belirlemiştir. En az 10 hayvanı olan ya da Şekerbank’tan aldığı hayvancılık kredisi ile en az bu sayıya ulaşabilecek kişilere Şekerbank hayvancılık kredisini veriyor.

Hayvancılık kredisi almak her ne kadar kolay gibi görünse de bankaya kredilerin aylık taksitini ödemek de oldukça önemlidir. Eğer taksitlerinizi zamanında ve tutarında bankaya ödemezseniz gecikme faizi uygulanacaktır. Ayrıca aldığınız krediden daha fazlasını bankaya geri ödemek zorundasınız. Eğer krediyi ödeyecek düzenli bir gelire sahipseniz tavsiyemiz paranızı bir miktar biriktirdikten sonra işlerinizi büyütmenizdir. Ayrıca yeni bir iş kuracaksanız ya da işlerinizi büyütecekseniz girişimciler için verilen sıfır faizli kredileri tercih edebilirsiniz. Tavsiye edilen ve seçilmesi gereken faizsiz, borçsuz, sizi zor durumda bırakmayacak ödeme ile işlerinizi kurmanız ve büyütmenizdir. Böylece faizi ödemediğiniz için faiz kadar tutarı da kar etmiş olursunuz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın