Herkesin Bilmediği Para Kazanma Yolları

para kazanma yolları

Herkesin Bilmediği Yolları : Para kazanmak isityorum ya da öğrenci olarak kazanmak isteyen herkes ya yeni bir iş buluyor ya da ikinci bir iş arayışına giriyor. Yazımızda hobilerinizi, yeteneklerinizi ya da eşyalarınızı kullanarak para kazanmanın yollarından bahsettik. Kolay yoldan para kazanabileceğiniz bu iş seçenekeleri büyük sermayelere de ihtiyacınız yok. Zaten sahip olduğunuz eşyaları değerlendirerek de para kazanabilir ya da üretkenliğiniz sayesinde ek gelir elde edebilirsiniz. İşte herkesin bilmediği ancak birer gelir kaynağı olabilecek para kazanma yolları.

Fotoğrafçılık Yapın.

fotoğrafçılık

İyi ve kaliteli fotoğraflar çekiyorsanız bu kabiliyetiniz sizin için kazanç oluşturabilir. Çektiğiniz etkileyici fotoğrafları lisans hakları dahilinde satan internet sitelerine gönderebilir böylece bu fotoğraflardan ek gelir elde edebilirsiniz. Eğer fotoğraflarınızın çok daha iyi olduğunu düşünüyorsanız hatta karpostal gibi olduğunu düşünüyorsanız bu fotoğrafları bastırarak satabilirsiniz.

Fotoğrafçılık konusunda iyiyseniz kurs vermeyi de deneyebilirsiniz.

Fotoğrafçılık hakkında bir öneri de düğün fotoğrafçılığı ya da mezuniyet fotoğraflarını çekme de olabilir. Böylece pek çok iş yaparak daha çok para kazanabilirsiniz.

T-shirt Tasarlayarak Para Kazanın

ilginç tshirt

T-shirt tasarımları yaparak farklı ve ilginç tasarımlar ortaya koyduğunuzda bu işten ek gelir elde edebilirisniz. Grafik yeteneği olan kişiler bu iş ile çok para kazanıldığını düşünse de işin aslında iyi tasarımlar ortaya konulursa yaptığınız bu tasarımlar mağazalarda satış yapabilirsiniz. Online satışlar yaparak da daha çok kişiye ulaşabilirsiniz.

İkinci El Elektronik Eşya Alım Satımı

elektronik eşya

Bazen internet üzerinden elektronik cihazlar sahibinin ihtiyaç duyması nedeniyle acil olarak satışa çıkabiliyor. Bu durumda siz alıcı olursanız sonrasında bu elektronik eşyayı kar ederek satabilirsiniz.

Eğer elektronik cihazları tamir edebiliyorsanız o halde bozuk olanları alıp tamir ettikten sonra satabilir bu işten para kazanabilirsiniz. Çünkü bozuk olan eşyalar ya atılıyor ya da çok daha ucuz fiyatlara satılıyor. Bu durumda siz tamir ederseniz çalışan bir cihazı sattığınız için size ek gelir kapısı olabilir.

Arabanızı Reklam Panosu Yapın.

arabaya reklam

Bir markanın reklam yüzü arabanız olduğunda bu işten para kazanabilirsiniz. Bu şekilde tarfikte arabanızla gezerek gelir elde edebilirsiniz. Bu işten kazanacağınız tutar ise arabının modeline, hangi marka olduğuna hangi coğrafyada arabanızla gezeceğinize göre farklılık gösterebiliyor. Arabnızla bu şekilde para kazanmak için bu işi yapan ajanlarla görüşmeniz gerekiyor. Böyle aracınızı reklam için kiralayarak para kazanabilirsiniz.

Şirket İsmi Bularak Para Kazanın.

fikir bulmak

Gerçekten farklı şirket isimleri ya da slogan bulmak gibi yetenekleriniz varsa bu kabiliyetiniz ile para kazanbilirsiniz. Yeni açılan bir yere gittiğinizde bu ne biçim isim şöyle olsa daha iyi olurdu diyebiliyorsanız bu yeteneğiniz size bir ek gelir kaynağı olabilir. Özel olarak oluşturulmuş bir inetnet sitesinde şirketlerine isim arayan ya da etkileyici slogan arayışında olan kişiler ile slogan, isim bulan kişiler bu sitede bir araya geliyorlar. Bu şekilde şirket sahibi amacına ulaşıyor ve siz de bu yeteneğiniz sayesinde para kazanabiliyorsunuz.

Kiralama İşinden Para Kazanın.

bisiklet kiralama

Sahip olduğunuz pek sıklıkla kullanmadığınız eşyalarınızı ya da bir park yerinizi para kazanmak için kullanabilirsiniz. Örneğin evinizin garajını kiralayabilirsiniz. Büyük şehirlerde arabalarını garaja park etmek isteyenler güvenli yerler aradıkları için böyle bir yer bulmak onlar için fırsat olurken sizin için de bir ek gelir olabilir.

Ayrıca sıklıkla kullanamadığınız bisiklet, abiye gibi eşyaları da kiralanmasına imkan vererek para kazanabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın