Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankaların Listesi

hesap-isletim-ucreti-almayan-bankalar

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankaların Listesi : alabiliyor, peki almayan banka var mı? Bu ücreti almayan bankalar hangileri yazımızda açıkladık. Ayrıca bazı bankalar şartları yerine getirdiğinizde hesap işletim ücretini almayabiliyor. Hesap işletim ücreti ödemek istemiyorsanız bankacılık işlemlerinizi gerçekeleştirmek için hesap işletim ücreti almayan bankaları tercih edebilirsiniz.

Bankada hesabınız bulunuyorsa ve bu hesabınızı aktif olarak kullanıyorsanız banka bu durumda sizden hesap işletim ücreti alabiliyor. Her ay hesap işletim ücreti olarak sizden bir miktar para alınıyor. Ancak hesap işletim ücreti ödemek istemiyorsanız bazı bankalar bu durum için para almıyor. Hesap işletim ücreti almayan bankalar ise sınırlı sayıda. Müşterisi olduğunuz banka hesap işletim ücreti uygulaması yapıyorsa bu tutarı sizden alacaktır.

Hesap işletim ücreti ödemek istemiyorsanız bunun için kullanılabilecek iki yöntem bulunuyor. Bunlardan biri bankalar belirli şartları sağlayan müşterilerine prosedürleri sayesinde hesap işletim ücreti alamadan hizmet veriyor. Bankanızın böyle bir uygulaması varsa o zaman hesap işletim ücreti ödemezsiniz. Bir diğer yöntem ise hesap işletim ücreti almayan bankalar. Bu bankalar ile bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirirseniz yine hesap işletim ücreti ödemezsiniz.

Hesap İşletim Ücreti Almayan Bankalar

Yaptığınız bankacılık işlemleriniz için hesap işletim ücreti ödemek istemiyorum diyorsanız Katılım Bankası’nı, Enpara.com, Türkiye Finans,İNG Bank Turuncu Hesap, TEB Marifetli Hesap ve diğer seçenekler ile işlem yapmayı tercih edebilirsiniz.

Kuveyt Türk Hesap İşletim Ücreti

Kuveyt Türk uzun zamandır bankacılık hizmeti vermeye devam ediyor. Kuveyt Türk’ten hesap açtırdığınızda hesap işletim ücreti ödemenize gerek yoktur. Kuveyt Türk’te birden fazla hesap açtırabilirsiniz ve açtırdığınız bu hesaplar için de hesap işletim ücreti ödemezsiniz.

Enpara.com Hesap İşletim Ücreti

Enpara.com ile işlemlerinizi isterseniz internet bankacılığı isterseniz mobil bankacılık ile gerçekleştirebilirsiniz. Enpara.com bir Finansbank girişimidir. Enpara.com şubesiz bankacılık anlayışına dayanmaktadır ve hesap işletim ücreti alınmamaktadır. Enpara.com ile hesap açtırmak istiyorsanız resmi internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Albaraka Türk Hesap İşletim Ücreti

Albaraka Türk ile hesap açtırdıysanız bu hesabınız için hesap işletim ücreti ödemeniz gerekiyor. Ayrıca Albaraka Türk EFT-havale işlemlerinizi de ücretsiz olarak gerçekleştirmenize olanak sağlıyor.

Türkiye Finans Hesap İşletim Ücreti

Türkiye Finans bir katılım bankasıdır. Türkiye Finans’tan açtıracağınız hesabınız için hesap işletim ücreti ödemesi yapmazsınız.

Yapı Kredi Nuvo Hesap İşletim Ücreti

Nuvo Yapı Kredi Bankası’na aittir. Nuvo şubesiz bankacılık anlayışındadır. Nuvo ile şubeye gitmeden bankacılık işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz ve hesap işletim ücreti ödemezsiniz. Ayrıca Nuvo ile EFT-Havale işlemleriniz için de ücret alınmamaktadır.

Hesap işletim ücreti almayan bankalar hangileri sorusuna bu bankaları göstererek cevap verebiliriz. Bu bankalar müşterilerinden hesap işletim ücreti almamaktadır.

Hesap İşletim Ücreti Ödemek İstemiyorum

Bazı bankalar otomatik ödeme talimatı verme, o bankaya ait kredi kartını kullanma gibi şartlarla hesap işletim ücreti almayacağını belirtiyor. Bu şekilde hesap işletim ücreti ödemek zorunda kalmazsınız.

Hesap işletim ücreti ödememenin bir diğer yolu da maaş hesabınızın olduğu bankanın böyle bir hizmetinin olmasıdır. Yani maaşınızı aldığınız banka size şu hesapları açtırırsanız ya da şu kadar ödeme talimatı verirseniz hesap işletim ücreti alınmayacaktır diyebilir. Bu uygulamalar bankalara göre farklılık gösterebilir.

Ayrıntılı ve güncel bilgi için bankaların şubelerini ziyaret edebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın