IBAN Numarası Kartın Neresinde Yazar?

iban-no-kart

IBAN Numarası Kartın Neresinde Yazar? : IBAN no öğrenme için bir çok seçenek bulunuyor. Banka kartı üzerinde IBAN numarası nerde yazar öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. IBAN numarası nasıl öğrenilir sorusuna kartınızın üzerinden IBAN numaranızı bulabilirsiniz ya da diğer seçeneklerini kullanabilirsiniz.

IBAN numarası her müşteri için özel olan bir numaradır. IBAN no kartın neresinde bulunur her hesap sahibinin sorabileceği bir sorudur. IBAN numarasından kart numarası bulma mümkündür. Ancak

 IBAN Numarası Kartta Yazar Mı?

IBAN numarası kartta yazar mı yani iban numarasi kartın üstünde yazar mi sorusuna özetle her kart üzerinde IBAN numarası bulunmayabilir. Ancak bazı kartların ön yüzünde IBAN numarası bulunabilir. Eğer sahip olduğunuz kartın üzerinde IBAN numarası yer alıyorsa şubeye gitmeden IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz.

IBAN numarası kartın neresinde olur sorusunun cevabına geçmeden önce IBAN numarasının 26 haneli olduğunu bilmenizde fayda var. IBAN numarasının ilk iki hanesi ülke kodunu temsil etmektedir, Türkiye için ise bu kod TR şeklindedir. Sonrasında yer alan 2 kod ise IBAN numarasının doğrulanması amacı ile kullanılmaktadır. Bu kod kontrol kodudur. Sonrasında gelen 5 haneli kod ise bankanın kodu anlamına gelir ve daha sonra 0 (sıfır) rakamı gelir ve rezerv kodu olarak yer alır. Kalan 16 hane ise sizin banka hesap numaranızdır.

IBAN Numarası Kartın Neresinde Olur?

Bazı banka kartlarının ön yüzünde IBAN numarası bulunmaktadır. 26 haneli olarak yer almaktadır. Sahip olduğunuz banka kartına ait IBAN numarası kartta bulunuyorsa kartınızın ön tarafına bakabilirsiniz. TR ile başlayan IBAN kodu toplamda 26 hanelidir.

iban-numarasi-kartta

IBAN numarası kartın neresinde yazar diye baktığımızda ise her banka kartı için bu durum geçerli değildir. Yani IBAN numarası kartın neresindedir diye arayışa girmeden önce kartın üzerinde IBAN numarasının olmayabileceğini unutmayın. Her banka kartının üzerinde hesabınıza ait IBAN numarası bulunmayabilir.

Telefon Bankacılığından IBAN Numarası Öğrenme

Eğer IBAN numaranızı öğrenmek istiyorsanız kolaylıkla öğrenebilirsiniz. Kolay IBAN öğrenme seçeneklerinden biri bankanızın müşteri hizmetleri numarasını aramak olabilir. Müşteri hizmetlerini aradıktan sonra menüleri takip ederek kolaylıkla IBAN numaranızı öğrenebilirsiniz.

IBAN numaranızı öğrenmek için bankanızın müşteri hizmetleri aradığınızda güvenlik için size bir kaç soru yöneltilecektir. Bu soruları doğru ve eksiksiz bir şekilde yanıtladığınızda işlem yapabilirsiniz.

İnternet Bankacılığından IBAN No Öğrenme

IBAN numarası bankamatik kartı üzerinde bulunmadığında IBAN numaranızı öğrenmek için yapabileceğiniz bir diğer seçenek de internet bankacılığından IBAN numarası öğrenmektir.İnternet bankacılığına kullanıcı adı ve şifre ile giriş yaptıktan sonra hesap detayları bölümüne girin. Hesap detaylarında TR kod numarasıyla başlayan IBAN numaranızı görebilirsiniz.

IBAN numaranızı öğrenmek istiyorsanız bankanızın müşterim hizmetlerini arayabilir, bankanızın şubesine uğrayabilir, internet bankacılığını kullanabilirsiniz.

IBAN’dan Hesap No Bulma Nasıl Yapılır? yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın