ING Bank IBAN Öğrenme Sorgulama

ING-Bank

Öğrenme Sorgulama:ING Bank , ING Bank IBAN Havale, EFT, öğrenme  aracı, ING IBAN sorgulama nasıl yapılır yazımızda adım adım açıkladık. ING Bank IBAN numaranızı öğrenerek banakacılık işlemlerinizde size kolaylık, hız sağlamasına yardımcı olabilirsiniz. ING Bank IBAN numaranızı ING Bank EFT işleminde kullanabilrisiniz. Ayrıca ING Bank IBAN ile Havale de yapabilrsiniz. Yani ING Bank IBAN numaranızı kullanarak hem banka içerisindeki para tansferi hemde başka bankadaki hesaplarınız arasında para tansferi yapabilirsiniz. ING Bank IBAN numarasını öğrenmek için yapmanız.

ING Bank IBAN Öğrenme, Sorgulama

ING Bank hesabınızın IBAN numarasını öğrenmek için öncelikle bankanın resmi internet sitesine girmelisiniz. IBAN sorgulama işlemini ING Bank’ın sitesinden nasıl yapacağınızı aşağıda adım adım görebilirsiniz.

 1. ING Bank resmi internet sitesine girin.
 2. Sitede alt bölümde yer alan “ING Destek” bağlantısının altındaki “Bilgi Destek” bağlantısına tıklayın.
 3. Bilgi Destek yazan bağlantıya tıkladıktan sonra bir sayfa açılacaktır. ING Bank’ın bu sayfasındayken “MEVDUAT” yazan bölümde “Detaylı Bilgi” botununa basın.
 4. Açılan sayfada ING Bank “IBAN Öğrenme” bağlantısına tıklayın.
 5. ING Bank IBAN Öğrenme sayfasındayken sizden bazı bilgiler istenecektir. Bu bilgiler;
 • Şube Kodu
 • Müşteri No
 • Hesap Türü
 • Hesap Uzantısı
 • Doğrula Kodudur.

Bu bilgiler sisteme doğru ve eksizksiz bir şekilde girdikten sonra alt bölümde yer alan “ÖĞREN” butonuna basmalınız. ING Bank IBAN numaranız göntülecektir.

ING Bank Mevduat IBAN Öğrenme sayfasında  hesap türünüzü seçmelisiniz. Hesa

ING Bank IBAN hesaplama aracı kullanarak IBAN numaranızı internet üzerinden öğrenmiş oldunuz.

ING Bank Müşteri Numarası İle IBAN Öğrenme işlemi oldukça kısa bir sürede sizden istenen bilgileri girdiğinizde öğrenilmektedir.

ING IBAN’dan Hesap No Öğrenmek de mümkündür. IBAN kontrol işlemini yaparken sonraki adımlarda sizden banka kodu, rezerv alan ve bir de hesap numarası istenmektedir. Bu şekilde ING Bank IBAN numarasından hesap numarası öğrenilmektedir. Bu işlemi yapmak için de yING Bank IBAN hesaplama aracını kullanabilirsiniz ve IBAN numarasını bilmelisiniz. Böylece ING Bank Hesap Numaranızı da öğrenebilirsiniz.

ING Bank IBAN Ne İşe Yarar?

ING Bank IBAN numarası para transferi yapacağınız hesaplar arasında daha hızlı işlem yapmak ve hata işlem yapmanın  önüne geçmek amacıyla kullanılan bir numaradır. ING Bank IBAN numarası ile EFT işlemi ve Havale işlemi yapabilirsiniz. IBAN numarası kullanarak bu işlemi yapmak para transferini yani para gönderme işlemini yanlış kişiye gitmesinin önüne geçmektedir. Bu nedenle para tansferi işlemlerinizde IBAN kullanmak yararınıza olacaktır.

One Response

Tüm yorumları göster
 1. selimk
  29 Haziran 2016

Bir cevap yazın