ING Bank İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvurusu Ve Faiz Oranı

ing ipotekli kredi

ING Bank İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvurusu Ve Faiz Oranı: ing bank ihtiyaç kredisi hesaplama tablosu, ing bank ihtiyaç kredisi başvurusu ve gerekli belgeler neler yazımızdan öğrenebilirsiniz. ING Bank müşterilerinin ihtiyaçlarını karşılamaları için ipotek karşılığında diğer ihtiyaç kredilerinden daha yüksek tutarda ihtiyaç kredisi vermektedir. Ayrıntılar için yazımızı okuyamaya devam edebilirsiniz.

ING İpotekli İhtiyaç Kredisi 

ING Bank müşterilerinin nakit ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla her türlü giderlerini karşılamak amacıyla yüksek miktarlarda ihtiyaç kredisi vermektedir. ING bank ihtiyaç kredileri en cazip faiz oranlarıyla 36 aya varan vadelerle verilmektedir. Özellikle ipotekli ihtiyaç kredilerinde çok yüksek rakamlarda kredi desteği veren ING Bank’dan 30.000 TL’den 1.000.000 TL’ye kadar 36 aya varan vadelerle kredi alınabilmektedir. Tutar yüksek olduğu için, ING Bank tarafından teminat olarak gayrimenkul ipoteği alınmaktadır. Gayrimenkul ipoteği ile ihtiyaç kredisi ING Bank’tan alınabilir.

ING Bank İpotekli İhtiyaç Kredisi Hesaplama Örneği

ING hesaplama örneği verecek olursak, 150.000 TL’lik bir ihtiyaç kredisi için bankanın şuan ki uyguladığı faiz oranı %1,34’tür. Bu kredi tutarı aylık 8,830 TL taksit ödemesi yapılarak ödenmektedir. Kredinin faizlerle ve masraflarla birlikte toplam maliyet tutarı ise 178.025 TL’dir.

ING Bank hesaplama tablosu için aşağıdaki görsele bakabilirsiniz. (ING Bank İpotekli İhtiyaç Kredisi İçin)

ing hesaplama tablosu

ING Bank İpotekli İhtiyaç Kredisi için Gerekli Belgeler

ING Bank’tan almayı planladığınız ipotek karşılığındaki ihtiyaç kredisi için banka krediyi size vermek üzere aşağıdaki belgeleri istemektedir.

-T.C. vatandaşlarından nüfus cüzdanı, pasaport ya da ehliyet
-Yabancı uyruklu kişilerden oturum izni belgesi ve pasaport belgesi
-Başvuru sahipleri adına düzenlenmiş olan ikametgâh belgesi veya aynı isme kayıtlı olan herhangi bir fatura örneği
-Gelir belgesi
-Çiftçilerden çiftçilik belgesi

Tüm bu belgelere sahip olanlar en yakın ING Bank şubesine uğrayarak ING Bank ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu yapabilmektedir.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Masrafları

Verilen krediler için %0,5 oranında kredi tahsis ücreti, 500 TL ekspertiz ücreti ve 172 TL’de ipotek tesis ücreti alınmaktadır. Bu rakamlar, şuan ki güncel kampanya kapsamında geçerli olduğundan, tutarları başvuru yapmadan önce kontrol etmeniz son derece sağlıklı olacaktır.

Kredi kapsamında, banka tarafından DASK primi, konut sigortası primi ve hayat sigortası primleri alınmaktadır. DASK primi ve konut sigortası primi konutun bulunduğu yer ve büyüklüğe bağlı olarak hesaplanmaktadır. Hayat sigortası ise kredi kullanacak olan kişinin cinsiyeti, yaşı ve alacağı kredi tutarına bağlı olarak değişmektedir.

ING İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvuru

ING Bank İpotekli İhtiyaç Kredisi’ne bankanın şubesine giderek başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz. Bu başvuru işlemini internet üzerinden de gerçekleştirmeniz mümkündür. Aşağıdaki adımları uygulayarak ING ipotekli ihtiyaç kredisi başvuru yapabilirsiniz.

  • ING ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu yapmak için ingbank.com.tr/tr/sizin-icin/krediler/ihtiyac-kredisi-basvuru-formu adresindeki sayfaya girin.
  • Sizden istenen TC Kimlik Numarası, doğum tarihi, cep telefonu bilgilerini eksiksiz ve doğru olarak ilgili alanlara yazın.
  • Doğrulama kodunu da girdikten sonra Devam butonuna basın.

İng İhtiyaç Kredi Başvuru Formu içerisindeki bilgileri bu şekilde doldurarak kredi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

 

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın