ING Bank Kredi Kartı Borç Sorgulama

ING Bank borç sorgulama yani ING Bank kredi kartı borcu öğrenme işlemini nereden yapabileceğinizi yazımızda açıkladık. ING borç sorgulama iletişim için müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Detaylar yazımızda.

Kredi kartları online alışveriş, market, mağaza, akaryakıt istasyonları, aksesuar, giyim gibi bir çok noktada nakit ödeme yerine kullanılabiliyor. Bazen kredi kartı harcamalarından daha çok puan kazanmak için bazen de nakit bulunmadığı için kredi kartı kullanımı tercih edilebiliyor. Bu nedenle kredi kartları artık cüzdanlardaki yerini almış durumda.

Kredi kartı ile yapılan harcamalar hesap kesim tarihinden sonra hesaplanır ve kredi kartı ekstresinde dönem borcu olarak yerini alır. Kredi kartıyla yaptığınız harcamaları isterseniz ekstreniz gelmeden de öğrenebilirsiniz.

Kredi kartı ile hangi tarihte ne kadar harcama yaptığınızı ekstrede yazan bilgilerle görebilirsiniz. Ancak ekstresinin gelmesi hesap kesim tarihinden sonra olacağı için bu tarihe kadar toplam borcunuzu öğrenmek isterseniz internet bankacılığını ya da mobil bankacılığı kullanabilirsiniz.

ING Bank, ING Bonus, ING Pegasus, ING Nakit Kart gibi farklı kartlar sunmaktadır. Kredi kartları farklı özelliklere sahip olabiliyor. Kredi kartının özelliğine göre ekstra taksit seçenekler, ekstra puan kazanma gibi avantajları olabiliyor. Ancak bu avantajlardan yararlanmak için kredi kartı ile belirli bir miktarda alışveriş yapılması gerekiyor.

Sonuçta kredi kartı kullanılarak bir çok harcama yapılıyor ve hesap kesim tarihi geldiğinde kredi kartı borcu karşınıza çıkıyor. Ne kadar harcama yaptınız, bir sonraki ay için taksitlere ne kadar para ayırmanız gerekiyor, kart limitinin tamamını kullanmışsınız gibi genel bir değerlendirmeyi ekstreden yapabiliyorsunuz.

ING Bank kredi kartı kullananlar ING Bank kredi kartı borcu sorgulama için;

ING Bank internet şubesini kullanabilirsiniz,

ING Bank mobil bankacılık uygulamasını kullanabilirsiniz,

0850 222 0 600 telefon bankacılığından ING Bank müşteri hizmetlerine ulaşabilirsiniz,

ING Bank Şubesi’ne gidebilirsiniz,

ING Bank ATM’lerinden kredi kartı borcu sorgulama yapabilirsiniz.

ING Bank kredi kartı ekstresine bakabilirsiniz.

ING Bonus kredi kartı borcu öğrenme için bu seçenekleri kullanabilirsiniz.

ING Bank kredi kartı borç ödeme işleminizi son ödeme tarihi geçmeden yapmalısınız. Ödenmeyen kredi kartı borcu için faiz uygulaması yapılmaktadır. Mümkünse asgari tutar yerine dönem borcunu, toplam kredi kartı borcunuzu ödemelisiniz. ING Bonus kredi kartı borç sorgulama ile borcunuzun ne kadar olduğunu öğrendikten sonra borcunuzu gecikmeden ödemelisiniz.

Ayırca ING kredi kartı borcu öğrenme ile bütçenizi de planlayabilirsiniz. Böylece gelirinizden ne kadarını kredi kartı borcunuz için ayırmalısınız ve ne kadar gideriniz var, gereksiz harcamalarınız var mı öğrenebilir, bütçe planlamanızı yapabilirsiniz.

Eğer ekstre gelmeden önce harcamalarınızı kontrol etmek isterseniz internet bankacılığına kullanıcı bilgileriniz ve şifrenizle giriş yaparak hesap özetine bakabilirsiniz. Böylece kredi kartında kalan limitinizi de öğrenebilirsiniz. Aynı işlemi mobil şubeden de yapabilirsiniz.

Ayırca ING Bank hesap bakiyenizi öğrenme işlemi için isterseniz internet şubesinden ve mobil bankacılıktan öğrenebilirsiniz.

İnternet ve mobil şubeyi kullanarak zaman kaybetmeden, şubeye giderek sıra beklemeye gerek kalmadan ne kadar kredi kartı borcunuz var öğrenebilirsiniz. Ayrıca istediğiniz zaman ve istediğiniz saate kredi kartı borcu sorgulama için bu hizmetleri kullanabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın