ING Bank’ın Ortakları Kim, Hangi Ülkenin?

ing-bank-kimin

ING Bank’ın Ortakları Kim, Hangi Ülkenin? : ING bank kimin bankası ve ing bank ortakları, ing bank hakkında bilgiler öğrenmek isteyenlerin en başta sordukları sorulardır. ING Bank sahibi kim denildiğinde tek bir cevap verilemeyebilir. Öncelikle ING Bank’ın kuruluşuna bakalım ve sonra bankanın hakkındaki bilgilerini öğrenelim.

Türkiye’de ING Bank’ın Kuruluşu

ING Bank Kuruluş tarihi öncelikle şu şekilde özetlenebilir;

Bank of Boston – 1984

– 1996

ING Bank – 2007

Bank Of Boston, yıl 1990 olduğunda “The First National Bankf Of Baston” adını almıştır. Sonrasında Alarko, Oyak ve Cerrahoğlu ve Bank Of Boston beraber olup dört ortaklı ayrı bir banka olarak kuruldu. Yıl 1991 olduğunda bankanın adı Türk Boston Bank A.Ş. şeklinde değişmiştir. 1994 yılında ise Oyak diğer hisselerin tamamını da satın almıştır ve Oyak bankanın tek sahibi haline gelmiştir.

19 Haziran 2007 tarihinde Oyak Grubu ve ING Grubu, Oyak Bank’ın sahip olduğu hisselerinin tamamının ING Grubuna satılmasında anlaşmayı sağlamışlardır. 24 Aralık 2007 tarihinde ise satış işlemleri yapılmış ve tamamlanmıştır. Bu şekilde Oyak Bank, ING Grubu çatısı altında girmiştir.

7 Temmuz 2008 tarihinde ise ING Bank Türkiye’de hizmet vermeye başlamıştır. ING Bank hem bireysel hem de kurumsal müşterilerine hizmet sunmaktadır.

ING Bank’ın Hollanda kökenlidir. Kuzey Latin Amerika’da, Avrupa’da, Asya’da ve Avustralya’da hizmet sunan ING Bank şu anda 40’tan fazla ülkede bulunmaktadır. ING Bank çalışan sayısı ise 53 binden fazladır kurumsal ve bireysel müşterilere hizmet vermeye devam etmektedir.

ING Bank yeni dönem bankacılığı benimsemektedir. Özellikle Eski Köye Yeni Adet sloganı ile hafızalarda yer edinmiştir. İnovasyon ve dijital dönüşüm temeline dayanan bankacılığı benimseyen bir bankadır.

ING Bank’ın Sahibi Kim?

ING Bank küresel bir finans şirketidir. Bu nedenle de çok ulusludur. ING Bank’ın bu yapısından dolayı tek bir sahibi olduğu söylenemez. ING Bank hisse senetleri dünya borsalarında işlem gören hisse senetleridir ve binlerce hissedar vardır.

ING Bank’ın ortakları olarak bankanın resmi internet sitesinde yer alan pay sahiplerinin isimleri bulunmaktadır. Pay sahiplerinin isimleri şöyle;

-ING Bank N.V.

-John T. Mc Carthy

-Can Erol

-A. Canan Ediboğlu

-M. Sırrı Erkan

-Adrianus J. A. Kas

ING Bank’ın Şube Sayısı Kaç? :ING Bank büyüyen ve gelişmeye devam eden bir bankadır. Şube sayısı 317 ve ATM sayısı 1615’tir.

ING Bank Sloganları

ING Bank reklamlarında pek çok kez duyuduğumuz hatta ezberlediğimiz sloganları var. Şubeler, mobil bankacılık, stratejeik iş ortakları, dijital kanallar ile hizmet ver emye devam eden ING Bank’ın sloganları ise şöyle;

-Gücünüze Güç Katar

-Paran Burada Değerli

-Eski Köye Yeni Adet

ING Bank EFT Kodu ve Swift Kodu

ING Bank ile yapacağınız bankacılık işlemlerinde kullanılan EFT kodu 0099 olmaktadır.

ING Bank Swift Kodu ise INGBTRIS şeklindedir.

Fibabank Kimin Ve Hüsnü Özyeğin Kimdir yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster