İninal Kart Nedir? Nasıl Kullanılır?

ininal kart nedir

İninal kart para çekme işlemi yapamayacağınız, ancak yaş sınırı ve kullanım kolaylığı sağlayan bir kart tipidir. Peki İninal kart ne işe yarar ve nerden alınır öğrenmek için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz. Pek çok yerde geçerli olan bu kartı hakkında yazımızdan bilgi alabilirsiniz.

İninal Kart Nedir?

İninal kart önödemeli bir kart tipidir, İninal Kart’a ne kadar bakiye yüklemesi yaparsanız o tutarda harcama yapabilirsiniz. Mağaza, martket, manav gibi bir çok yerden alışveriş yaparken İninalKart’ı kullanabilirsiniz. İninal kart yaş sınırı 12 yaş olarak belirtilebilir. 12 yaşından büyük olanlar İninal kart kullanabilirler.

İninal Kart Nereden Alınır?

İninal kart alma için banka hesabınızın olması şart değildir. Kartı almak için bir form ya da sözleme imzalamanıza gerek yoktur. Kartı alma işleminizin ardından para yüklemesi yaparak kartınızı alışverişlerde kullanmaya başlayabilirsiniz. İninal Kart satış noktaları ise şöyle;

Migros,

Migros Jet,

PTT Şubeleri,

D&R,

Teknosa,

Seçkin gazete bayileri

shop.ininal.com web sitesi aracılığı ile İninal kart alabilirsiniz.

ininal nerden alınır

İninal Kart başvurusu gibi işlem yapmanıza gerek yoktur. Satış noktasına giderek kartı satın alabilirsiniz.

İninal Kart yaş sınırı olarak; karta sahip olmak için ya da kartı kullanmak isteyenler için 12 yaşında olmak yeterlidir.

İninal Kart Nerede Kullanılır?

İninal kart hakkında bilgi verirken söylenmesi gereken özelliklerinden biri de kartınızı hem yurtiçinde hem de yurtdışında kullanabileceğinizdir. İnternetten alışverişlerde, mağazalardan yaptığınız alışverişlerde, yurtiçi ya da yurtdışında İninal Kart’ı kullanabilirsiniz.

İninal Kart’ın geçerli olduğu yerler için kredi kartı/ banka kartının geçerli olduğu yerlerde İninalKart da geçerli olmaktadır.

İninal Kart Nasıl Kullanılır?

İninal kart kullanımı için öncelikle satış noktalarından kart sahibi olmanız gerekiyor. Kartın özelliği ön ödemeli bir kart tipine sahip olmasıdır. Bu nedenle kartınıza öncelikle para yüklemesi yapmanız gerekiyor.

Yükleme noktalarından ya da internet üzerinden para yüklemesini yaptıktan sonra kartınızda bulunan limit kadar alışveriş yapabilirsiniz. Örneğin kartınızda 250 TL bulunuyorsa bu tutarda isterseniz online alışveriş, isterseniz mağazalardan alışveriş yapabilirsiniz.

ininal kart

Kartınıza ilk kez para yüklemesi yapacaksanız 300 TL’ye kadar para yükleyebilirsiniz. Sonrasında para yükleme yapabilmek için kartın kişiselleştirilmesi gerekir. Bu işlem için “ininal.com” sitesini ziyaret edebilir ya da ininal cüzdan uygulamasını kullanabilirsiniz. Kişiselleştirilmeyen / hesaba eklenmeyen kartlar için 2. yükleme işlemini yapamazsınız.

İninal Kart kişiselleştirme / hesaba ekleme işlemi yapıldıysa bu kart 1 ay için harcama limiti olarak 750 TL’ye sahip olabilir.

İninal Kart Fiyatı

İninal Kart satış noktalarından kartı satın alırken 5 TL ücret ödemeniz gerekiyor. Kartı satın alırken sözleşme ya da form imzalamanıza gerek yoktur. Banka hesabı da açmazsınız. Kartınızı aldıktan sonra para yükleme noktalarından yükleme yaptığınızda kullanabilirsiniz.

İninal Kart Para Yükleme Noktaları

İninal Kart para yükleme Migros ve Migros Jet ile yapılabilir.

İninal kart online para yükleme işlemi için EFT yöntemi kullanılabilir.

İninal kart para yükleme noktaları şöyle;

Migros,

Migros Jet,

PTT Şubeleri,

PTT Matik,

Seçkin gazete bayileri

ING Bank ATM’lerinden para yükleme işlemi yapılabilir.

İninal Kart Online Para Yükleme

İninal Kart online bakiye yükleme işlemi yapmak istiyorsanız EFT yöntemini kullanabilirsiniz. Peki EFT ile İninal karta nasıl para yüklenir? EFT ile para yükleme işlemi yapmak için kartın ininal’da oluşturulan bir hesaba eklenmiş olması gereklidir.

Hesaba eklenmiş olduğuna dikkat ettikten sonra herhangi bir bankadan EFT ile ya da online bankacılık şubesini kullanarak EFT işlemi yapabilirsiniz.

EFT’nin yapılacağı banka ise ING Bank’tır. ING Bank kodu ise 99’dur.

Gönderebileceğiniz tutar ise 300 TL’ye kadar mümkün olmaktadır.

İninal karta internetten para yükleme işlemi yapmak için ParaMara uygulamasını kullanabilirsiniz. Kredi kartı tanımlama ile para aktarabilir ya da EFT ile İninal kartınıza para gönderebilirsiniz.

İninal kart para çekme işlemi için şunu unutmayın; kartınızla nakit para çekimi yapmanız mümkün değildir.

İninal Kart Bakiye Sorgulama

İninal Kart bakiye öğrenme işlemini ininal cüzdan uygulamasını kullanarak yapabilirsiniz. İPhone ve Android telefon kullanıcıları ininal cüzdan uygulamasını kullanabilir.

İninal.com adresinine girdikten sonra Online İşlemler bağlantısını kullanarak kartınızın ne kadar bakiyeye sahip olduğunu görebilirsiniz. Ayrıca ininal kart hesap hareketlerini görüntülemek de mümkündür.

İninal Kart CVC2 Kodu Nedir?

İnternet üzerinden yapacağınız alışverişler için ödeme aşamasına geldiğinizde sizden 16 haneli kart numarası istenecektir. Ayrıca kartın son kullanma tarihi ve 3 haneli olan güvenlik kodu yani CVC2 kodu istenecektir. Güvenlik kodunu öğrenmek için kartınızın arka tarafını çevirin ve arkada bulunan numaraların son 3 hanesi güvenlik numarasıdır. Bu numara değiştirilemez.

CVC2 kodu 3 kere yanlış girilirse bu durumda kart bloke olacaktır

Kayıp Çalıntı Durumunda

Eğer kartınızı kaybederseniz ya da çalındığını fark ederseniz müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Müşteri hizmetlerini arandıktan sonra kartın iptal edilmesini isteyebilirsiniz.

Müşteri hizmetlerine 7/24 ulaşmanız mümkündür. Kişiselleştirilmemiş olan kartlar içerisinde bulunan bakiyeler bir başka karta aktarılamamaktadır.

İninal Müşteri Hizmetleri numarası ise 0850 311 77 01 numarasıdır.

Daha fazla İninal hakkında bilgi almak için videoyu izleyebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster