İninal Kartla İlgili Sıkça Sorulan 51 Soru ve Cevapları

İninal Kartla İlgili Sıkça Sorulan 51 Soru ve Cevapları: Ön ödemeli kart olan İninal kart, son günlerde oldukça sık tercih edilen harcama kartı haline gelmiştir. Özellikle internet alışverişlerinde güvenli harcama yapılmasına olanak tanıması ve içerisinde bulunan para miktarı kadar harcamaya izin vermesi nedeniyle pek çok kesim tarafından İninal kart yaygın olarak kullanılmaya başlamıştır. İninal kartın yaygın olarak kullanılması ise bazı soruların sıkça sorulmasına neden olmuş ve ortaya çıkan sorunların çözüme kavuşturulmasını zorunlu kılmıştır.

Bu yazımızda İninal kart ile ilgili sıkça sorulan sorular, ortaya çıkan sorunlar ve bunların çözümlerine yer verdik.

İninal Kart Nedir?

İninal kart, ön ödemeli kart olarak bilinen debit karttır. İninal kart, içine yüklediğiniz para kadar harcama yapılmasına olanak tanımaktadır. Yani ininal kartı harcamalarınızda ya da alışverişlerinizde kullanabilmek için kartınıza önceden para yüklemeniz şarttır. İninal kartınızda para bittiğinde kartınız ile alışveriş yapabilmek için yeniden para yüklemeniz gerekmektedir.

İninal Kart Nasıl Alınabilir?

İninal kart sahibi olmak için yapmanız gereken tek şey, ininal kartın satıldığı yerden bu kartı satın almanız. Kartı satın almanız halinde kartı altif hale getirmek için ininal kartın resmi internet sitesine girerek kayıt yaptırmanız gerekiyor.

İninal Kartı Almak İçin Yaş Sınırı Uygulanıyor Mu?

İninal karta sahip olmak ve kartı kullanabilmek için en az 12 yaşında olmak gerekmektedir. Bununla birlikte ininal kart ile ilgili PTT kanalıyla işlem yapılacak ise en az 15 yaşında olunmalıdır.

İninal Kart Satılan Yerler Nerelerdir?

İninal kartı satın alabileceğiniz pek çok satış noktası bulunmaktadır. Bu bağlamda ininal kart satan yerler şunlardır:

 • Migros mağazaları
 • Migros Jet mağazaları
 • PTT şubeleri
 • D&R mağazaları
 • Teknosa
 • Vatan Bilgisayar
 • TveK mağazaları
 • Kim Market
 • Hepsiburada.com

İninal Kart Alırken Hangi Belgeler İstenmektedir?

İninal kart alırken herhangi bir belge istenmemektedir. Kartın satıldığı mağazaya giderek kartın bedelini ödemeniz halinde ininal karta sahip olabilirsiniz.

İninal Kart Alırken T.C. Kimlik Numarası İsteniyor Mu?

İninal kart alırken herhangi bir belge ya da bilgi istenilmemektedir. Kartın bedelini ödedikten sonra kartı alabilirsiniz. Ancak kartı aktif hale getirmek için kayıt ekranına giriş yaparken T.C. kimlik numaranızı girmeniz zorunludur.

İninal Kart Ücretsiz Mi Alınıyor?

Hayır, bu kartı alabilmek için 5 TL kart ücreti ödemeniz gerekmektedir. Bunun dışında başkaca bir ücret istenmemektedir. Örneğin kartı aktif hale getirme işlemi ücretsizdir.

İninal Kart Ücreti Ne Kadar?

İninal kart ücreti ülkenin içinde bulunduğu ekonomik koşullara ve fiyat politikasına göre değişiklik gösterebilmektedir. Bugün için ininal kartı 4,50 TL – 5 TL arasında satın almanız mümkündür.

İninal Kartı Aktif Hale Getirmek İçin Ne Yapmak Gerekiyor?

İninal kartı yeni aldım nasıl aktif hale getirebilirim sorusu yeni bir ininal kart alanların genellikle sorduğu sorudur.

İninal kartı satın aldığınızda kart henüz kullanıma açık değildir. İninal kartı aktif hale getirebilmek için hesap açmanız gerekiyor. İninal kartı aktif hale getirmek ve yeni bir ininal hesap açmak için şu adımları takip etmelisiniz:

 • “www.ininal.com” uzantılı ininal kartın resmi internet sitesine giriş yapıyorsunuz.
 • Açılan sayfada üst bölümde yer alan “yeni hesap aç” bölümüne tıklıyorsunuz.
 • Açılan bu sayfada ad-soyad, e-posta, şifre, cep telefonu, T.C. kimlik numarası, annenizin kızlık soyadı, doğum tarihi ve davet kodunu giriyorsunuz. Kullanıcı sözleşmesini okudum ve kabul ediyorum kısmını işaretledikten sonra “sonraki adım” kısmına tıklıyorsunuz.
 • Açılan sayfaya SMS doğrulama kodunu girerek diğer adıma geçiyorsunuz.
 • Açılan bu yeni sayfada kartınızı kişiselleştiriyorsunuz. Bu aşamada kartın ön yüzünde bulunan kart numarası, son kullanma tarihi ve arka tarafta bulunan CVC kodunu giriyorsunuz.
 • Kişiselleştirme işleminin ardından kartınız aktif hale geliyor.

Eğer daha önceden açmış olduğunuz ininal hesabınız var ise kartı aktif hale getirmek için doğrudan kendi hesabınıza girebilirsiniz.

İninal Kart Aktif Etme Süresi Ne Kadar?

İninal kartı aldıktan sonra dilediğiniz zaman aktif hale getirebilirsiniz. Ancak aktif etme süresinin kartın vadesi ile sınırlı olduğunu unutmamak gerekiyor. Kartın kullanım süresinin 10 yıl olduğu dikkate alındığında, kartı satın aldıktan sonra 10 yıl için aktif hale getirebilirsiniz.

İninal Kart Şifremi Nasıl Değiştirebilirim?

İninal kartı satın aldığınızda kart numarasının son 4 hanesi sizin şifrenizi oluşturmaktadır. Bu şifreyi kartı kullanmaya başladığınızda değiştirmeniz yararınıza olacaktır.

İninal kart şifresini PTT Matik’lerden değiştirebilirsiniz. Kart şifrenizi 3 defa hatalı girdiğinizde kartınız bloke olur. Bloke olan kartı işleme açtırmak için İninal müşteri hizmetlerini aramalısınız.

İninal Hesabı Giriş Şifresini Unuttum Ne Yapmalıyım?

İninal şifrenizi sıfırlamak ve yeni şifre oluşturmak için yapmanız gereken işlemler sırasıyla şöyledir:

 • İninal kart resmi internet sitesine giriş yapıyorsunuz.
 • Üst menüde yer alan online işlemlere giriş bölümünü tıklıyorsunuz.
 • Açılan sayfada şifremi unuttum kısmına tıklıyorsunuz.
 • Sizden istenen bilgileri giriyorsunuz.
 • Sistemde kayıtlı cep telefonuna geçici şifreniz geliyor.
 • Geçici şifreyi girerek hesabınıza ait şifreyi sıfırlayabilir ve yeni şifre oluşturabilirsiniz.
İninal Kartı Kullanmak İçin Bankada Bir Hesabımın Olması Gerekiyor Mu?

İninal kartı kullanabilmek için bankada bir hesap açmanız gerekmemektedir. Hatta ininal kart sahibi olmak için bırakın bankada hesap açmayı herhangi bir sözleşme ya da form imzalamanıza dahi gerek yoktur. Yapmanız gereken, ininal kart satış noktalarından ininal kart satın almanız ve sonrasında aktif hale getirmenizdir. Kartı aktif hale getirdikten sonra para yükleyerek kartı kullanabilirsiniz.

İninal Karta Para Yükleme İşlemini Nereden Yapabilirim?

İninal kart kullanıcıları için önem arz eden bir konu da ininal kart nasıl para yüklenir sorusudur. İninal karta şu kanalları kullanarak para yükleyebilirsiniz:

 • Ziraat Bankası, İş Bankası, Halkbank, Akbank, Garanti Bankası, ING Bank ve Yapı Kredi Bankası ATM’lerinden,
 • Migros, Migros Jet, PTT şubeleri, PTT matik, N Kolay Noktaları ve ininal kart satışı yapan gazete bayilerinden,
 • İninal cüzdan uygulamasını kullanarak kredi kartından,
 • Paramara uygulamasını kullanarak bu uygulamaya tanımlayacağınız kredi kartından,
 • İninal kartınıza banka ya da kredi kartından EFT yaparak para yükleyebilirsiniz.

İninal Karta EFT İle Nasıl Para Yükleyebilirim?

İninal karta EFT ile para yüklemek için aşağıdaki adımları ve bilgileri dikkate almalısınız:

 • İninal kartınızın, İninal hesabınıza eklenmiş ve aktif hale getirilmiş olduğundan emin olun.
 • İninal kartınıza herhangi bir bankadan EFT yapabilirsiniz. EFT yapabilmek için şu bilgiler kullanılacaktır;
  • EFT’nin yapılacağı banka: ING Bank – Banka Kodu: 99
  • Şube: İstanbul / Genel Müdürlük – Şube Kodu: 1
  • Alıcı Hesab No: İninal kartın ön yüzünde yer alan 16 haneli kart numarası
  • Alıcı isim – soyisim: İninal kart sahibinin ismi ve soyismi
  • Göderilecek tutar: Bir defada en fazla 300 TL’ye kadar parayı EFT yapabilirsiniz.

İninal Karta İlk Yüklemede En Fazla Ne Kadar Para Yükleyebilirim?

İninal karta ilk yüklemede en fazla 300 TL para yüklenebilmektedir. Bu yüklemeden sonra kartınızı kişiselleştirmeniz zorunludur. Aksi halde ikinci defa para yükleyemezsiniz. Kartınızı kişiselleştirdikten sonra istediğiniz kadar para yükleyebilirsiniz.

İninal Kart Kalan Para Miktarını Nasıl Öğrenebilirim?

Mobil cihazınıza ininal cüzdan uygulamasını indirip kurduktan sonra kartınıza ait bilgileri ve kart bakiyenizi anında görebilirsiniz. Benzer şekilde ininal.com adresine giriş yaparak online işlemlerden kartınıza ait bilgileri görmeniz mümkündür.

İninal Kart Aylık Kullanım Ücreti Ne Kadar?

İninal kart aylık kullanım ücreti 2 TL’dir. Bu ücret, kartın içinde para olması halinde tahsil edilmektedir. Eğer kartın içinde para yoksa ücret tahsil edilmez. Ayrıca içinde para olmayan kartlar için geçmişe dönük ücret de alınmaz.

İninal Kart Banka Kartı Mıdır?

İninal kart banka kartı değildir. Hatta ininal kartın bankayla hiç bir ilgisi yoktur. Bu kart alışverişlerde nakit harcama işleminin kart üzerinden yapılması amacıyla üretilmiş ön ödemeli bir karttır. Kartı üreten firma, İninal Şirketi’dir. Bu şirket BDDK’dan gerekli izinleri alarak finans alanında faaliyet göstermektedir.

İninal Kart Temassız Ödeme Özelliğine Sahip Midir?

İninal kartın kendisinde temassız ödeme özelliği bulunmamaktadır. Bununla birlikte ING Bank’ın uygulaması olan paramara uygulamasını cep telefonunuza indirip kurduktan sonra ininal kartınızı bu uygulamaya tanıtırsanız, cep telefonunuzu temassız ödeme gibi kullanabilirsiniz. Paramara uygulamasını kullanabilmeniz için cep telefonunuzun Android 4.4 versiyon ve üzeri olması, ayrıca NFC destekli bir cihaz olması gerekmektedir.

Paramara uygulamasını kullanmak için ING Bank müşterisi olmanıza gerek yoktur. Paramara uygulamasını kullanmak için herhangi bir ücret ödemenize de gerek yoktur.

İninal Kart “Kimlik Bilgileri Doğrulanmadı” Sorunu Yaşıyorum Ne Yapmalıyım?

İninal kartınızı aktif hale getirirken sizden ad, soyad, TC numarası gibi bilgiler istenmektedir. Bu bilgileri doğru girmenize rağmen sistemde “kimlik bilgileri doğrulanmadı” uyarısı çıkabiliyor. Bu durumda şu yolları ayrı ayrı deneyebilirsiniz:

 • Sayfa işlem yapmak için pop-up izni istiyor ve bu izni vermemişseniz, hata bundan kaynaklanabilir. Pop-up’a izin vererek işleme devam etmeyi deneyebilirsiniz.
 • İşlem yaptığınız tarayıcınızı kapatarak başka bir tarayıcı ile sayfayı açın ve işleme tekrar başlayın.
 • Kayıt sisteminden çıkış yapıp yaklaşık 1 saat sonra tekrar kaydolmayı deneyin. Eğer sistemde bir hata varsa ve sistem çakışması nedeniyle kimlik bilgilerinizi nüfus kayıt sisteminden getiremiyorsa, bu süreç içerisinde sistemin çalışması düzelebileceği için kaydınızı yapabilirsiniz.
 • Kayıt işlemini mobil cihazdan yapmayı deneyebilirsiniz. Cep telefonunuzdan ya da tabletinizden giriş yaparak kayıt işlemini tekrar deneyebilirsiniz.
 • Yukarıdaki yollar bir işe yaramaz ise ininal kart müşteri temsilciliğini arayarak sorunu aktarmalısınız.

İninal Karttan Başka Banka Hesabına EFT Yapılabilir Mi?

İninal karta getirilen son güncelleme ile birlikte artık EFT ile para gönderme mümkün hale geldi. İninal kart ile bir başka ininal karta ya da banka hesabına EFT yapılabilmektedir.

İninal Kart E-Posta Unutma Durumunda Ne Yapmalıyım?

En sık rastlanan sorunlardan biri de “ininal kart e-posta mı unuttum, ne yapabilirim” sorunudur.

Sisteme giriş yapabilmek ya da işlemlerinizi tamamlayabilmek için e-posta bilgisini girmek gerekmektedir. Eğer İninal kart e-posta adresini unuttuysanız, yapmanız gereken ininal kart müşteri hizmetlerini aramak ya da ininal kart destek ile görüşmenizdir.

Telefondan İninal Kart Bilgilerini Nasıl Silebilirim?

Kendi telefonunuzu değiştireceksiniz ya da bir sebeple ininal uygulamasını arkadaşınızın telefonuna yüklediniz ve şimdi bu bilgileri silerek kart güvenliğinizi sağlamak istiyor olabilirsiniz. Bu durumda ininal kart bilgilerini mobil cihazdan şu yollarla silebilirsiniz:

 • Uygulamadan çıkış yaparsanız, kullanıcı adı ve şifrenizi başkası bilmiyorsa, uygulamaya giriş yapılamayacaktır.
 • Telefona ya da mobil cihaza format atarak tüm bilgileri silebilirsiniz.
 • İninal cüzdan uygulamasını cep telefonundan kaldırırsanız uygulamaya giriş yapılamayacaktır.
 • İninal cüzdana giriş şifresini değiştirmeniz halinde başkası kart bilgilerinize ulaşamayacaktır.

Bu yöntemlerden format atma ve uygulamayı telefondan kaldırma için cihazın bizzat elinizde olması gerekmektedir. Diğer yöntemleri ise herhangi bir internet bağlantısı ile yapmanız mümkündür.

İninal Kart CVV ya da CVC2 Güvenlik Kodu Nerede Yazmaktadır?

İninal kart CVC2 güvenlik kodu kartın arka yüzünde 3 hane şeklinde yer almaktadır. Bazı yerlerde CVC2 kodu, CVV, CVC2 ya da CVC şeklinde yazmaktadır.

İninal kart arka yüzü ve CVC2 kodunun nerede yazdığını bağlantıya tıklayarak resim olarak görebilirsiniz. 

İninal Kart CVC2 Yazmıyor Nasıl Öğrenebilirim?

Eğer ininal kartınız üzerinde CVC2 kodu yazmıyor ya da silinmiş ise şu yöntemle CVC2 kodunu öğrenebilirsiniz:

 • Mobil cihazınıza ininal cüzdan uygulamasını indiriyorsunuz.
 • Uygulamaya giriş yaptıktan sonra sanal karta giriyorsunuz.
 • Ardından kart hareketlerine giriş yapıyorsunuz.
 • Kart bilgileri seçeneğini gösteri tıkladıktan sonra burada CVC2 bilgisi gizli şeklinde görünecektir. Bunun sağ tarafında göster seçeneği mevcuttur. Bu seçeneğe tıklıyorsunuz. CVC2 kodunu artık görebilirsiniz.

İninal Kart Son Kullanım Tarihi Nerede Yazar?

İninal kart son kullanım süresi, kartın ön yüzünde yer almaktadır. Kartın ön yüzünde “VALİD THRU” şeklinde yazan ifadenin karşısında son kullanım tarihi yer almaktadır. Burada yazan rakamlardan taksim işaretinin sağ tarafındaki kısım ayı, sol tarafındaki kısım ise yılı göstermektedir.

İninal kart ön yüzü ve son kullanım tarihini bağlantıya tıklayarak resim olarak görebilirsiniz. 

İninal Kart Ömrü Ne Kadar?

İninal kart 10 yıl süre boyunca kullanılabilir. Ancak burada kartın ön yüzünde yazılı olan son kullanım tarihinin geçerli olduğunu unutmamak gerekiyor. Yani kartı aktif ettiğiniz tarihten itibaren 10 yıl değil, kartın üzerinde yazan son kullanım tarihine kadar kartı kullanabilirsiniz.

İninal Kart Numarası Nerede Yazmaktadır?

İninal kart numarası kartın ön yüzünde 16 hane şeklinde yer almaktadır. Kartın son 4 hanesinin ise kart şifreniz olduğunu hatırınızdan çıkarmamalısınız.

İninal kart ön yüzü ve kart numarasını bağlantıya tıklayarak resim olarak görebilirsiniz. 

İninal Kart Vadesi Dolmuş Ne Yapmalıyım?

Son kullanım tarihi dolan ininal kart ile işlem yapamazsınız. Bu durumda yeni bir ininal kart alarak bu kartı aktif hale getirmeniz gerekiyor.

Son Kullanma Tarihi Dolan İninal Kartımdaki Parayı Nasıl Kullanabilirim?

Son kullanma tarihi dolan ininal karttaki bakiyeyi kullanmak için şu adımları takip etmelisiniz:

 • Yeni bir ininal kart alarak eski hesabınızı yeni karta tanımlayabilirsiniz. Böylece eski karttaki bakiye otomatik olarak karta yüklenecektir.
 • Eski kartınızdaki bakiyeyi almak için ininal kart müşteri hizmetlerini arayarak müşteri hizmetleri üzerinden transfer işlemini sağlayabilirsiniz. İninal müşteri hizmetleri numarası 0850 311 77 01’dir.

İninal Kart Visa ya da Maestro Özelliği Taşıyor Mu?

Visa ya da Masestro özelliği, kart ile yurtdışında alışveriş yapma imkanı için önem taşımaktadır. Eğer kart visa ya da maestro özelliği taşıyorsa yurt dışında da kartınızı kullanabilirsiniz.

İninal kart maestro özelliği ile gelmektedir. Her ne kadar ininal kart visa özellikli değilse de maestro özelliği de aynı işlevi görmektedir.

İninal Kart İle Taksitli Alışveriş Yapabilir Miyim?

İninal kart ön ödemeli bir kart olduğu için kartın kredi özelliği bulunmamaktadır. Dolayısıyla ileriye dönük borçlanma bu kart için mümkün değildir. Bu nedenle ininal kart ile taksitli alışveriş yapılamamaktadır.

İninal Kart İle Yurtdışında Harcama Yapılabilir Mi?

İninal kart maestro özelliği taşıdığı için kartınız ile yurtiçinde ya da yurtdışında dilediğiniz gibi harcama yapabilirsiniz.

İninal Kart İle Dövizle Alışveriş Yapılabilir Mi?

İninal kartınızla yurtiçi ya da yurtdışında dövizle alışveriş yapmanız durumunda sistem o gün Merkez Bankası verilerine göre geçerli olan döviz kuru üzerinden harcamanızı TL’ye çevirerek kartınızdaki bakiyeden düşecektir.

İninal Kart Günlük Harcama Limiti Ne Kadar?

İninal kartın günlük harcama limiti bulunmamakla birlikte, aylık olarak yapabileceğiniz harcama miktarı sınırlıdır. Bugünkü uygulamaya göre ininal kart aylık harcama limiti 750 TL’dir. Bu bağlamda ininal kart ile bir ay içerisinde en fazla 750 TL harcama yapılabilir.

İninal Kart İle ATM’den Para Çekilebilir Mi?

İninal kart ATM’den para çekme işlemi bugün için mümkün değildir. İninal kart yetkilileri bu konu üzerinde çalışma yapmakta ve en kısa sürede ATM’den para çekme özelliğini getirmeyi planlamaktadır. Bununla birlikte ek uygulama ile ATM’den para çekmeniz mümkündür. Bu bağlamda ininal kart ile ATM’den para çekmek için paramara uygulamasını yükleyerek kartınızı uygulamaya tanıtabilir ve ING Bank ATM’lerinden para çekebilirsiniz.

İninal Kart Hareketlerini Silme Mümkün Müdür?

İninal kart ile yaptığınız tüm işlemler İninal kart veritabanında yer almaktadır. Bu nedenle verileri silmek için veritabanından işlem yapılmalıdır. Veritabanına erişmek ise dışarıdan imkansızdır. Dolayısıyla ininal kart hareketlerini silmek mümkün değildir.

İninal kart hareketlerini silememekle birlikte yeni bir ininal kart satın alıp yeni bir hesap açarak eski kartınızdaki bakiyeyi bu hesaba taşımak suretiyle eski kart hareketi bilgilerinin görünmemesini sağlayabilirsiniz.

İninal Kart İle Otomatik Ödeme Talimatı Verilir Mi?

İninal kart otomatik ödeme talimatı şuan için uygulanamamaktadır. Ancak ininal cüzdan uygulamasını mobil cihazınıza indirerek elektrik, su, internet, cep telefonu, doğalgaz, televizyon uygulamaları gibi abonelik esasına dayanan hizmetlerin faturalarını rahatlıkla ödeyebilirsiniz.

İninal Kart Şubeleri Nerededir?

İninal kart, şube üzerinden hizmet vermemektedir. Bu kart için alınacak hizmetler müşteri hizmetleri ya da ininal destek üzerinden gerçekleşmektedir.

İninal Müşteri Hizmetleri Numarası Nedir? 

İninal müşteri hizmetleri numarası 0850 311 77 01’dir. Bu numarayı arayarak kart ile ilgili her türlü sorununuza çözüm bulabilir, kayıp çalıntı kart bilgisini bildirebilirsiniz.

İninal Kartı Nerede Kullanabilirim?

İninal kartı internetteni mağazalarda, marketlerde, yurtiçi ya da yurdışı alışverişlerinin tamamında ve ödemelerinizde kullanabilirsiniz. Daha açık anlatırsak banka ve kredi kartı kullanabildiğiniz her yerde ininal kartı da kullanabilirsiniz.

Bir Kişi En Fazla Kaç Tane İninal Kart Kullanabilir?

Bir kimse en fazla 3 adet ininal kartı hesabına tanımlayabilir. Dolayısıyla 3’ten fazla kartınız var ise kullanmadığınız kartı silerek yeni kartınızı hesabınıza tanımlayabilirsiniz. Kullanmadığınız kartı silmek için ininal müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz.

İninal Kartı Kullanıma Kapatmak İçin Ne Yapmalıyım?

İninal kartınızı kullanıma kapatmak için müşteri hizmetlerini aramanız gerekmektedir. Müşteri hizmetleri 7/24 hizmet vermektedir.

İninal Kartta 3D Secure Özelliği Bulunuyor Mu?

İninal kart 3D secure özelliğine sahip bir karttır. Bu sayede güvenli olarak alışveriş yapabilirsiniz.

İninal kart 3D secure özelliği kartı aktif hale getirdikten en geç 48 saat içerisinde aktif hale gelmektedir. Bu özellik aktif hale geldikten sonra 3D prosedürü kullanan internet sitelerinden alışveriş yaptığınızda, bu karta tanımladığınız telefona SMS gönderilecek ve bu SMS’i yazdığınızda alışveriş tamamlanabilecektir. Bu sayede kart güvenliğiniz arttırılmış olmaktadır.

İninal Kart Kayıp – Çalıntı Durumunda Ne Yapmalıyım?

İninal kartın kaybedilmesi ya da çalınması durumunda yapmanız gereken vakit kaybetmeden 0850 311 77 01 numaralı müşteri hizmetlerini aramanızdır. Müşteri hizmetleri 7/24 hizmet vermektedir. Aksi halde kartla ilgili yapılacak işlemlerden ininal şirketi sorumlu tutulamayacaktır.

İninal Kart Operatör Değişikliği Yapılması Durumunda Ne Yapmalısınız?

Sim kart (operatör) ya da numara değişikliği yaptığımda ne yapmalıyım sorusu sıkça sorulan sorular arasındadır. Çünkü 3D secure özelliği nedeniyle özellikle internet alışverişlerinde SMS ile şifre tanımlı olan telefona gelmektedir. Eğer telefon numarası ya da sim kart değişikliği yapılırsa telefona şifre gönderilemeyecektir. Bu sorunu yaşamamak için ininal sisteminde kayıtlı olan telefonun güncellenmesi şarttır. Telefon numarasını güncellemek için şu kanalları takip edebilirsiniz:

 • Sim kart (operatör) değişikliği yapmanız halinde, numaranızı sistemde güncelledikten sonra 5 gün içinde 3D secure özelliği otomatik olarak aktif hale gelecektir.
 • Şayet ING Bank kredi kartı, banka kartı veya banka hesap numarası varsa, ING Bank’ın 0850 222 02 00 numaralı müşteri hizmetlerini arayarak, ING Bank şubelerinden birine giderek ya da ING Bank ATM’lerinden telefon numaranızı güncelleyebilir ve 3D secure özelliğini aktif hale getirebilirsiniz.

İninal Kartımı Kapattım Kartta Kalan Paramı Nasıl Alabilirim?

İninal kartta kalan (bakiye) parayı almak için e-posta yoluyla başvuru yapmanız gerekmektedir. info@ininal.com adresine göndereceğiniz mailde şunlar yer almalıdır:

 • İninal kartın arka tarafında yer alan 13 haneli barkod numarası
 • İade nedeni
 • İadesi istenen para miktarı
 • Paranın yatırılacağı banka hesabı IBAN numarası
 • Paranın yatırılacağı banka hesabının sahibinin adı ve soyadı
 • Paranın yatacağı bankanın adı
 • Kimlik fotokopisi.

Bu bilgilerin yer aldığı mail gönderildikten sonra iade süreci başlayacaktır. Eğer iade konusunda herhangi bir sorun tespit edilmezse, dilekçe tarihinden itibaren 3 hafta içerisinde yatırılacak paradan 35 TL operasyon ücreti kesildikten sonra para hesaba yatırılacaktır.

İninal Kart İle Yaptığım Alışverişi İptal Ettim Para Hesaba Yatar Mı?

İninal kart ile yaptığınız alışverişi iptal etmeniz ya da cayma hakkınızı kullanmanız durumunda, alışveriş yaptığınız işletme alışveriş bedelini tekrar ininal karta iade edecektir. Bu iade süreci en fazla 10 gün sürmektedir. Kart hareketlerinden iadenin gerçekleşip gerçekleşmediğini takip edebilirsiniz.

İninal Kart Benzeri Ön Ödemeli Kartlar Hangileridir?

Ülkemizde ön ödemeli kart hizmeti veren bir çok firma ve banka bulunmaktadır. Bu banka ve firmaların ön ödemeli kartları şu şekildedir:

 • Maxipara
 • Paracard
 • Denizbank – Visa Prepaid
 • PTT Kart
 • Paycell
 • Nakito
 • Encard
 • Troy
 • Manibux
 • Papara Card
 • EcoCard
 • Mastercard Prepaid
 • Visa Prepaid
 • Passolig Kart
 • ByNoGame Kart
 • Paykasa
 • Param Kart
 • Kupam Kart

İninal Kart Kampanyaları Nereden Öğrenilebilir?

İninal kart sadece nakit harcama imkanı sunan kart değildir. Aynı zamanda bu kart avantajlı alışveriş olanağı sunan ve alışverişlerde ekstra indirim imkanı sağlayan bir karttır. Bu nedenle ininal.com adresine giriş yaparak kampanyalar bölümünden ne tür avantajlar sağlandığını öğrenebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir: Ön ödemeli debit kartlar hakkında detaylı bilgi edinmek ve ön ödemeli kart çeşitlerini öğrenmek için bağlantıya tıklayabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster