İnternetten Gelir Belgesiz ve Kefilsiz Kredi Başvurusu

İnternet teknolojisindeki gelişmeye paralel olarak bankalar da online bankacılık uygulaması başlatmıştır. Son 10 yıl içinde online bankacılık alanındaki gelişmeler ve Kredi Kayıt Bürosu’nun kişilerin kredi notu hakkındaki bilgileri saniyeler içinde banka ile paylaşabilmesi sayesinde bankalar da internetten kredi başvurusu almaya başlamıştır. İnternetten gelir belgesiz kredi başvurusu, hem hızlı hem de pratik olduğundan pek çok kişi tarafından da tercih edilir hale gelmiştir. Böylelikle bankaya gidip kimi zaman saatlerce sıra beklemek zorunda kalmadan saniyeler içinde başvurunuzu tamamlayıp anında kredi sonucunuzu öğrenebilme imkânı doğmuştur.

Bu yazımızda internetten gelir belgesiz kredi başvurusu nasıl yapılır, kimler gelir belgesiz kredi alabilir, internetten gelir belgesiz kredi veren bankalar hangileridir konularını sizler için hazırladık. İnternetten Kefilsiz ve Gelir Belgesiz Kredi Başvurusunun Yararı İnternetten kredi başvurusu yapmanın en pratik tarafı kredi başvurusunda aranan ve sizi uğraştıran birçok şeyin istenmemesi ve tek bir tıkla işleminizi tamamlayabilmenizdir. İnternetten kredi başvurusu yapılırken, gelir belgesi ve kefil istenmemektedir. Böylelikle kefilsiz, gelir belgesiz ve şubeye gitmeden kredi başvurusunu kolaylıkla yapabilmektesiniz. İnternetten kredi başvurusu özellikle maaş bordrosuz çalışanlar, düzenli geliri bulunmayanlar ve ev hanımları gibi gelir durumunu belgeleyemeyenler için pratik bir yoldur. İnternetten kredi başvurusu, pratik bir yol olmanın yanında aynı zamanda ücretsizdir. Böylelikle hem şubeye gitmeden zamandan kazanıyorsunuz hem de ücretsiz olarak kredi başvurunuzu tamamlayabiliyorsunuz. İnternetten gelir belgesiz ve kefilsiz kredi başvurusu ile birlikte birçok banka 48 ay vade ile 30 bin TL’ye kadar kredi verebiliyor.

İnternetten Gelir Belgesiz Kredi’den Kimler Faydalanabiliyor?

Kredi başvurusunda istenen belgelerden biri de gelir belgesidir. Bankalar bu belgeyi isteyerek kredi almak isteyen kişinin aldığı krediyi ödeyip ödeyemeyeceği konusunda bir kanaat edinmek istemektedir. Ancak ülkemiz gerçekleri dikkate alındığında kayıt dışı çalışan çok insanımız olduğu gibi geliri olmasına rağmen bunu belgeleyemeyen birçok insan da bulunuyor. Ev hanımları, seyyar satıcılar, öğrenciler bunlardan bir kaçıdır. Dolayısıyla bu durumda olanlar ya kredi alamamakta ya da bir başkasının kefilliği ile kredi kullanabilmektedir. İşte bankalar ülkemizdeki bu gerçeği dikkate alarak internetten kredi başvurusu alırken gelir belgesine bakmamaktadır.

İnternetten gelir belgesiz krediye 18 yaşını tamamlamış ancak 70 yaşını aşmamış herkes başvuru yapabilir. Aklınıza neden 70 yaşını aşanlar başvuru yapamaz şeklinde bir soru gelebilir. Bankalar ülkemizdeki ölüm yaşı ortalamasını dikkate alarak 70 yaşını geçen kişileri riskli müşteri kabul ederek bu kişinin vefatı halinde mirasçılarla uğraşmak istememektedir. Bu nedenle yaşı ileri olanlara kredi başvurusu yapsalar bile kredi vermemektedir.

Kredi Notu Önemlidir

İnternetten gelir belgesiz ve kefilsiz kredi başvurusu yapanlar için en önemli kriter kredi notudur. Kredi notu düşük olanların yapmış oldukları kredi başvurusu olumsuz sonuçlanmaktadır. Şayet kredi notunuzun düşüklüğü nedeniyle başvurunuz reddedilmişse, kredi notunuzu yükseltmenin yollarını araştırmalı ve kredi notunuzun düşmesine neden olan sebepleri ortadan kaldırmalısınız.

İnternetten Gelir Belgesiz Kredi Veren Bankalar Hangileridir?

Online bankacılık sisteminin uygulayan bankaların hemen hemen hepsi gelir belgesiz ve kefilsiz kredi başvurusuna imkân tanıdığını söyleyebiliriz. İnternetten gelir belgesiz kredi veren bankaların başında Odeabank, Burgan Bank, QNB Finansbank, Denizbank, Ak Bank, Yapı Kredi ve TEB’in geldini söyleyebiliriz.

İnternetten Gelir Belgesiz ve Kefilsiz Kredi Başvurusunun Şartları Nelerdir?

İnternetten gelir belgesiz ve kefilsiz kredi başvurusu için öncelikle yaşınızın 18’i geçmiş olması gerekiyor. Bunun dışında kredi notunuz düşük olmamalıdır. Yani banka finansal geçmişiniz olumlu olmalı, daha önce almış olduğunuz kredileri zamanında ve düzenli olarak ödemiş olmalısınız. Dolayısıyla kredi sicili bozuk olanlar ve kara listeye girmiş olanlar maalesef internetten gelir belgesiz kredi başvurusunda yararlanamamaktadır.

Gelir belgesi, kredi başvurusunda istenmiyor. Çünkü bankalar SGK’dan kredi dökümünüzü ve daha önceki vergi ödemelerinize bakarak geliriniz hakkında bilgi edinebiliyor. Böylelikle ekonomik durumunuz da ortaya çıkmış oluyor.

İnternetten Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılıyor?

İnternetten gelir belgesiz kredi başvurusu için yapmanız gereken tek şey bankanın resmi internet sitesine girmektir. Bankanın resmi internet sitesine giriş yaptıktan sonra karşınıza çıkan ekranda kredi başvurusu butonunu tıklayın ve sizden istenen bilgileri eksiksiz doldurun. Başvuruyu tamamladığınızda onay butonuna basıyorsunuz. Kredi sonucunuz ise cep telefonunuza anında bildiriliyor.

Bankaların resmi internet sitesi dışında bazı bankaların mobil uygulamaları aracılığıyla da kredi başvurusu yapılabilmektedir. Bu uygulamalardan biri de Akbank Direkt Uygulamasıdır.

Akbank Direkt Uygulamasını cep telefonuna indiren Akbank müşterileri şubeye gitmeye gerek kalmadan, gelir belgesiz ve kefilsiz 20 bin TL’ye kadar kredi alabiliyor. Başvuru için Akbank Direkt uygulamasını cep telefonunuza indirin ve bankanın müşteri hizmetlerinden alacağınız şifre ile sisteme giriş yapın. Açılan ekranda kredi başvuru formunu doldurun ve onaylayın. Kredi sonucu anında cep telefonunuza gelecektir.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın