İpotekli Kredi Veren Bankalar Ve Başvuru Şartları

336742

İpotekli Ve Başvuru Şartları: İpotekli yani evinizi yada başka bir mal varlığınızı karşılığında ipotek ile kredi veren bankalar bulunmaktadır. İpotek karşılığında bankalar arsa, tarla, ev gibi alımlar için kredi vermektedir.

İpotekli İhtiyaç Kredisi Şartları

Yüksek miktarda istenilen krediler için ipotekli ihtiyaç kredisi başvurusu yapılmaktadır. Maaş bordrosuyla birlikte ihtiyaç kredisi alınabilmektedir. Ancak yüksek krediler için ipotekli ihtiyaç kredisine başvurulmaktadır. Ayrıca geçmişteki ödemelerinde sorun yaşayan, kredi kartlarına borçları olan, sicili bozuk olan bireylerin ya da bankalara kredi yüzünden borçları bulunan kişilerin tekrar kredi almak için başvurdukları bir seçenektir.

İpotekli ihtiyaç kredisi kullanmak isteyen kişiler taşınır ya da taşınmaz malı istedikleri yüksek miktardaki krediyi almak için ipotek ettirmeleri gerekmektedir. İpotekli ihtiyaç kredisine başvurmak için mülkiyeti sizin adınıza olan taşınmaz malın sizin olduğuna dair sahiplik belgesi ile bankaya giderek kredi başvurusunda bulunmanız gerekmektedir.

İpotekli ihtiyaç kredisinin şartlarından biri krediyi alacak olan kişinin adına kayıtlı olan en az bir tane taşınmaz kayıtlı olmalıdır. İpotek ettirilecek olan ne ise arsa, iş yeri, bağ, bahçe, tarla, konut gibi taşınmazlardan birinin tapusu hazırlanarak bankaya sunulması gerekmektedir. Banka tarafından ekspertiz değerine göre size verilmektedir. Banka tarafından ekspertiz değerinin %50-%75 arasında kredi kullanımınıza izin verilebilmektedir.

Arsa İpotekli İhtiyaç Kredisi Başvuru

Arsa ipotekli ihtyaç kredisi almak için sizin adınıza kayıtlı olan bir arsaya sahiseniz bu kredi için başvuruda bulunabilirsiniz. Eksper tarafından arsanıza verilen değerin %75’i kadar bu krediyi alabilirsiniz. Bazı bankalar ipotek ile verdikleri ihtiyaç kredisi için sizin krediniz kefil olan kişinin adına kayıtlı olan arsaları da kabul görmektedir. Bu şekilde de arsa ipotekli ihtiyaç kredisi verebilmektedir.

Ev İpotekli İhtiyaç Kredisi

Ev ipotekli ihtiyaç kredisi için evinizle ilgili haciz durumu olmamalıdır. Ayrıca ev üzerine de banka kredisinin olmaması gerekmektedir. Bu şartlar sağlandığında ev ipotekli ihtiyaç kredisi için başvurulabilmektedir. Eksper tarafından verilen değerin %75’i kadar  ev ipotekli ihtiyaç kredisi alınabilmektedir.

Araba İpotekli İhtiyaç Kredisi

Araba ipotekli ihtiyaç kredisi ile kredi almak isteyen kişiler için bu kredide fazla bir seçenek yoktur. Yani bu krediyi veren bankaların sayısı azdır. İpotekli ihtiyaç kredilerinin genellikle verildiği karşılıklar taşınmazalar üzerindedir. Bu nedenle araba ipotekli kredi veren bankaları özel olarak araştırmak gerekmektedir.

İpotek Karşılığında Kredi Veren Bankalar

Ziraat Bankası tarafından ipotekli konut kredisi müşterilere verilebilmektedir.

Halkbanka’sı müşterilere ipotekli ihtiyaç kredisi ve konut kredisi vermektedir.

Garanti Bankası müşterilere ipotekli ihtiyaç kredisi ve konut kredisi sunmaktadır.

HSBC arsa, ihtiyaç kredisi ve ev ipotekli konut kredisi için kredi vermektedir.

Denizbank ipotekli krediyi müşterilere verilebilmektedir.

Finansbank ipotekli krediyi müşterilerine sunmaktadır.

Vakıfbank ipotekli ihtiyaç kredisi için başvuru almaktadır.

Ziraat Bankası ipotekli krediyi müşterilerine vermektedir.

Akbank konut kredisi ve ihtiyaç kredisini müşterilerine sunmaktadır.

Ev, Tarla, Arsa Mallarını Rehin Ederek İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Yüksek tutarda almak istediğiniz krediler için ipotek karşılığında başvuru yapılabilmektedir. Bunun için ipotek ettirmeyi düşündüğünüz taşınmazın belgelerini hazırladıktan sonra ilgili bankaya giderek başvuruda bulunabilirsiniz. İnternet aracılığı ile da yapılabilmektedir.

İpotekli ihtiyaç kredisinde mal varlığınızı bankaya ipotek ettirmiş olacaksınız. Yani krediyi ödememe gibi bir durumda bu mal varlığınızın elinizden gideceğini kabul etmiş olacaksınız. Ayrıca ödemesi geciktirilen krediler için gecikme faizi uygulanmaktadır. Bu nedenle almayı planladığınız her şey için para biriktirmek ve birikiminizle mal varlığına sahip olmak sizin için daha iyi bir seçenektir. Çünkü ihtiyacınız olan krediden daha fazlasını bankaya faiz nedeniyle ödemek zorundasınız. Bunun yerine kredi çekmezseniz ve birikiminizle alım yaparsanız faiz kadarını kar etmiş olacaksınız. Ayrıca uzun vadede aylarca, yıllarca borçlu kalacaksınız. Ödemelerde sıkıntı yaşarsanız bu durum sizin kredi notunuzu da olumsuz etkiler. Bu nedenle birikim yaparak istediklerinizi almak sizin için doğru olan seçenektir. Böylece faiz, kredi notu, gecikme faizi, fazladan ödeme gibi şeylerle de uğraşmamış olursunuz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın