İpotekli İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

xEkran Alıntısı

İpotekli ihtiyaç bir sahip olduğunuz gayrimenkulun bankaya ipoteği ile alınan türlerinden biridir. Genel olarak olarak bilinen bu kredi türü bireysel finansman kredi (BFK) olarak da isimlendirilmektedir. Bu kredi türü eğer mülke sahip iseniz diğer ihtiyaç kredilerine göre daha avantajlı olarak görülmektedir. Daha uygun borçlanma avantajları tercih edilme sebeplerindendir. İpotekli ihtiyaç kredisi kullanılmak istenildiğinde bir ödeme planı yapılmalıdır. Ödeme planınızı size uygun bir banka şubesine giderek gerçekleştirebilirsiniz. İpotekli ihtiyaç kredisi hesaplama araçlarını kullanmak faydalı olacaktır. Böylece diğer bankalar arasından size ve koşullarınıza en uygun oranıyla bankadan kredinizi alabilirsiniz.

Bankalar uzun vadede ve yüksek tutarda kredilere karşılığında olanak sağlamaktadır. BDDk tarafından düzenlenen yasal değişiklikler ile daha uzun teminatlı ihtiyaç kredisi verilmememektedir. ANcak yüksek tutarlı kredi istekleri kabul görmektedir. İpotek teminatlı ihtiyaç kredilerinde de bir miktar masraflar oluşmaktadır. İpotek ettirilen gayrimenkul için ekspertiz gibi masraflar doğmaktadır. Bu nedenle de yüksek miktardaki kredilerde avantajlı olarak görülmektedir. Ayrıntılı bir banka araştırması yaparak ve bir plan oluşturarak, en uygun oranda faiz veren kurumu belirleyerek kredi için gerekli masrafları öğrenebilirsiniz. Bu şekilde bir araştırma ve karşılaştırma yapmak sağlıklı bir sonuç almanıza yardımcı olacaktır.
İpotek teminatlı ihtiyaç kredisine yaptığınız başvurunun ardından kreedi almak istediğiniz banka tarfaından bir değerlendirme süreci başlatılır. Bu sürecin ardından belirli şartlar sağlandığında tüketicinin kredi kullanımına izin verilmektedir. İstenilen ipotek teminatlı kredi başvurusundan sonra müşterinin kredi çekmek için teminat olarak gösterdiği mülküne banka tarafından ipotek konulur. İpotekli ihtiyaç kredisinde bilmenizde fayda olan bir diğer nokta ise şudur; bankaya ipotek ettirdiğiniz ev şahsınıza ait ise BSMV’den muaf olmanız mümkündür.
İpotekli ihtiyaç kredisi pek çok banka tarafından müşretiye sunulmaktadır.Aşağıda hazırlanmış olan tabloda bankalar ve bankalara ait faiz oranları yer almaktadır. Siz de aşağıdaki tabloyu inceleyip, ilgili bankaların şubelerine başvurarak size en uygun bankadan kredi planınızı yaptırarak ipotekli ihtiyaç kredinize sahip olabilirsiniz.

Tablonun üzerine tıklayarak resmi daha büyük görüntüleyebilirsiniz.

1Ekran Alıntısı

2Ekran Alıntısı

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın