İş Arıyorum Nasıl Bulabilirim Diyenlere 10 Adres

İş bulmak insan hayatının en önemli evresidir. Hatta hayatımızın bir döneminde iş ilanlarını karıştırmanın pek de keyif almadığımız en önemli aktivitemiz olduğunu büyük bir cesaretle itiraf edebiliriz. Ancak günümüzde iş başvurusu yapmak pratik bir hal aldı. Kapı kapı gezip CV bırakmak yerine internet siteleri üzerinden tek bir başvuru ile işverenlerin sizi bulmasını sağlayabileceğiniz gibi zaman kaybı yaşamadan iş başvurusu yaparak CV’nizin incelenip size dönüş yapılmasını bekleyebilirsiniz. 

Bu yazımızda iş arayanların internet üzerinden iş başvurusu yapabilecekleri en iyi 10 iş bulma sitesi hakkında bilgi vereceğiz.

İş Arıyorum Çalışmak İstiyorum Diyenlere 10 Ücretsiz İş Başvuru Sitesi

Türkiye’de ve uluslararası alanda faaliyet gösteren ve ücretsiz iş başvurusu yapabileceğiniz internet sitelerini şu şekilde sırayabiliriz:

1) Kariyer.net

Türkiye’de faaliyet gösteren ve “www.kariyer.net” internet adresi üzerinden hizmet veren bu şirket, ülkemizin en eski iş bulma sitelerindendir. İçerisinde çok fazla iş ilanı bulmanız mümkündür. İş başvurusu için kategoriler oluşturulmuş ve niteliğinize göre iş başvurusu olanağı kolaylaştırılmıştır. Bu anlamda uzman, yönetici, yeni mezun, işçi, hizmet personeli ve engelli kategorilerinden birine girerek kendinize uygun iş başvurusunu yapabilirsiniz. 

2) Linkedin.com

Microsoft tarafından satın alındıktan sonra dünyanın en geniş platforma sahip iş başvuru sitesi haline gelen Linkedin, kariyer odaklı sosyal bir ağdır. Bu platform uluslararası iş bulma olanağı sağlamaktadır. Bu platform daha çok üniversite mezunu ve kariyer sahibi profesyoneller için tercih edilmektedir. Linkedin internet sitesine “www.linkedin.com” adresinden ulaşabilirsiniz. 

3) Yenibiris.com

Ülkemizde faaliyet gösteren kariyer platformlarından biri olan Yenibiriş, mavi yakalıdan beyaz yakalıya varana kadar geniş kesme hitap eden iş bulma sitesidir. Site içerisindeki ilanlardan kendinize uygun iş bulup hemen başvuru yapabilirsiniz. Yenibiriş’in internet sayfasına “www.yenibiris.com” adresinden ulaşabilirisiniz.

4) İşKur

İş ve işçi bulma kurumu devlet destekli bir kuruluştur. Çok köklü bir geçmişi olan bu kurum, henüz internet ya da iş bulma kuruluşları yokken faaliyet göstermekteydi. Bu kurum özellikle vasıfsız elemanlar için son derece önemli bir iş bulma kapısıdır. İşkur, iş bulma hizmetlerini internet ortamına taşıdığı için şimdi başvuru yapmak çok daha kolay. İşkur’un internet sayfasına “www.iskur.gov.tr” adresinden kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

5) indeed.com

Uluslararası iş arama hizmeti veren Indeed için iş başvurusu sitesinden ziyade iş ilanları arama motoru demek daha doğru olur. Indeed.com adresine giriş yaptığınızda sizi iş pozisyonunuzu ve nerede iş aradığınızı sorgulayan bir ekran karşılıyor. Bu sayfayı doldurup iş ara seçeneğini tıkladığınızda size uygun işler önünüze sıralanıyor. Siz de bu iş seçeneklerinden istediğinize başvuru yapabiliyorsunuz. Indeed iş arama motoruna, “www.indeed.com” adresi üzerinden ulaşabilirsiniz. 

6) Eleman.net

Eleman.net, işçi olarak çalışmak isteyenler için iş ilanlarının yer aldığı bir platformdur. Bu platformda vasıflı ya da vasıfsız olarak bir işyerinde çalışmak isteyenler için çeşitli sektörlerde iş imkanı sunulmaktadır. Eleman.net sadece iş arayanlar için değil aynı zamanda işverenler için de önemli bir iş kaynağıdır. 

7) Secrectcv.com

İş arama siteleri içerisinde en eski platformlardan olan Secretcv, iş arayanlar için önemli bir adrestir. Secretcv’nin internet adresine giriş yaptığınızda mevcut iş ilanlarını görebileceğiniz gibi ayrıca iş alanı ve iş bulmak istediğini şehri yazarak da arama yapabiliyorsunuz. Böylece size uygun iş ilanlarına kolaylıkla göz atabiliyorsunuz. 

8) Elemanonline.com.tr

Elemanonline iş arama platformu, hem mevcut iş ilanlarının görüntülendiği hem de ilgi alanınıza göre iş araması yapabileceğiniz bir platformdur. Çok çeşitli iş ilanları arasında kendinize en uygun işi bulabileceğiniz gibi bu sayfada acil iş ilanlarından birine başvuru yaparak kısa sürede iş sahibi olabilirsiniz.  

9) Kariyerzirvesi.com

İş bulmak isteyenler için önemli bir adres olan Kariyerzirvesi, hem mevcut iş ilanlarını gösterdiği gibi detaylı olarak iş arama menüsü de sunuyor. Böylece kendinize en uygun iş fırsatlarını değerlendirebiliyorsunuz. Sitede ayrıca uzmanların yazıları da yer almaktadır. Böylece gerek iş arama konusunda gerekse iş hayatında karşılaşılabilecek sorunlar hakkında öneli tecrübeler edinebilirsiniz. 

10) Careerjet.com

Careerjet isimli iş arama platformunu diğer iş arama platformlarından ayıran en önemli özellik, bu site üzerinden diğer sitelerde yer alan tüm iş ilanlarını aynı anda görebiliyor olmanızdır. Böylece tek tek sitelere giriş yaparak iş aramak yerine tek bir tuşla size uygun işi arayabiliyorsunuz. Aynı zamanda bu site üzerinden sektöre ya da kendi konumunuza göre iş ilanlarına da bakabiliyorsunuz. Sitenin uluslararası nitelikte olması, çok daha fazla iş seçeneği bulmanızı sağlıyor.

İş Bulabileceğiniz Diğer İnternet Siteleri

İş ilanı bulabileceğiniz internet siteleri yukarıda saydıklarımızla sınırlı değil elbette. Aşağıda yer vereceğimiz internet siteleri üzerinden de iş ilanlarına bakabilir ve kendinize en uygun işi bulabilirsiniz.

  • www.is.gen.tr
  • www.cvlogin.com
  • cvyolla.com
  • www.toptalent.co
  • www.unisbul.com
  • www.randstad.com.tr
  • www.glassdoor.com

“Görüş, öneri, talep ve sorularınızı aşağıdaki yorum bölümüne yazın. Uzmanlarımız en kısa süre içinde cevaplasın.”

İlginizi Çekebilir: Evde ev yapımı ürünler yaparak para kazanma hakkında bilgi edinmek için hemen bağlantıya tıklayın.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın