İş Bankası Altın Hesabı Nedir Ve Nasıl Açılır

iş bankası altın hesabı

İş Bankası Ve Nasıl Açılır? : İş Bankası’dan açma işlemi yapabilirsiniz. Altın hesabı için ücret ya da vergi hakkında yazımızdan bilgi alabilirsiniz. Bozdurmak istediğiniz zaman İş Bankası Altın Hesabı’nızdan altınlarınızı çekebilirsiniz. Birikimlerinizi değerlendirmek için altın almak ve güvenli bir şekilde saklamak için bankaların altın hesabı tercih edilebiliyor. İş Bankası altın hesabı hakkındaki yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

İş Bankası Altın Hesabı Nedir?

İş Bankası Altın Hesabı, birikimlerini altın olarak değerlendirmek isteyen ve güvenli olarak çalınma riskine karşı koruyan, hesabınızdan istediğiniz zaman altınlarınızı alabileceğiniz ve nakde çevirebileceğiniz bir hesap türüdür. İş Bankası’nda Vadesiz Altın Hesabı ve Vadeli Altın Hesabı bulunmaktadır.

İş Bankası Altın Hesabı Nasıl Açılır?

İş Bankası yatırım araçlarından en çok tercih edilenlerden olan altın hesabıyla müşterilerine hizmet sunmaktadır. Altınlarınızı çaldırma stresine girmeden İş Bankası altın hesabı ile kullanabilirsiniz. İş Bankası altın hesabı açmak için İş Bankası internet ya da cep şubesine sahip olmanız gerekmektedir. İnternet şubeniz yoksa eğer, size en yakın İş Bankası şubesine giderek vadeli ya da vadesiz olarak altın hesabı açtırabilirsiniz. Açtığınız hesapta altınlarınız o an gerçekleşen kur üzerinden işlem yapmaktadır. Nakit kazançlarınız açtığınız altında hesabında gram üzerinden altına çevrilmektedir. Bakiyenizde, vadeli ve vadesiz hesabınızdan altın hesabınıza geçiş yapılarak, nakit paranızın o an ki kur üzerindeki karşılığı olan altın gramı üzerinden ifade edilmektedir.

İş Bankası Altın İşlemleri Ne Zaman Yapılır?

İş Bankası altın satım işlemleri 09.00 ile 17.00 saatleri arasında yapılmaktadır. Bu saatler arasında cep şubesinden, internet şubesi üzerinden ya da banka şubesinden işlem yapabilirsiniz. İş Bankası’nda altın hesabındaki 100.000 TL’ye kadar olan miktar Tasarruf Mevduatı Sigortasına tabii tutulmaktadır.

Vadesiz altın hesaplarınızda yaptığınız alım ve satımlar için vergi kesintisi ya da komisyon da alınmamaktadır. Vadeli altın hesaplarında ise altınların artışlarının yanı sıra faiz getirisinden de yararlanılmaktadır. Vadeli hesaplardaki altınlardan gelen faizler üzerinden vade sonunda %15 oranında Stopaj kesintisi yapılmaktadır. Sizlerde, altınlarınızı çaldırma korkusu yaşıyorsanız eğer, bankaların altın hesaplarını kullanabilir ve çaldırma stresi yaşamadan altınlarınız üzerinden gelir sağlayabilirsiniz.

İş Bankası ile altın hesabı işlemleri yapabilirsiniz. Birikimlerinizi altın olarak değerlendirmek istiyorsanız İş Bankası’nda altın hesabı açtırabilirsiniz. Ayrıca istediğiniz zaman yatırdığınız altınları nakite çevirmeniz de mümkündür.

  • Vadesiz Altın Mevduat Hesabı
  • Vadeli Altın Mevduat Hesabı
  • Altın Biriktiren Talimat
  • Altın Havalesi

İş Bankası Altın Hesabı Ücreti

İş Bankası Vadesiz Altın Hesabı için herhangi bir masraf ya da komisyon alınmamaktadır. Altın alıp satma işlemleri sonucunda sağlanan kazançlar için vergi kesintisi yapılmamaktadır.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın