İş Bankası ATM’den Fatura Ödeme Nasıl Yapılır?

is-bankasi-atmden-fatura-odeme

İş Bankası ATM’den Nasıl Yapılır? : İş Bankası kredi kartı ile isterseniz otomatik ödeme talimatı verebilir, isterseniz ATM’den kart ile ya da kartsız fatura ödemesi yapabilirsiniz. ATM’den Avea, Turkcell gibi telefon faturlarınızı da ödemeniz mümkündür.

Fatura ödeme işlemi için pek çok farklı seçenek bulunuyor. Bu seçenlerden biri de ATM’den fatura ödeme. ATM’den isterseniz telefon faturası, elektrik ya da su faturası ödemesi yapabilirsiniz. ATM’den fatura ödemek için kart kullanmak zorunda değilsiniz. İsterseniz kartsız işlem ile kart kullanmadan faturalarınızı ödeyebilirsiniz.

İş Bankası Fatura Ödeme Yolları

İş Bankası fatura ödeme işlemi için farklı yollar bulunmaktadır. İş Bankasının sunduğu fatura ödeme seçeneklerinden biri ile faturlarınızı ödeyebilir son ödeme tarihinde fatura ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

-İş Bankası fatura ödeme seçenekleri;

-İş Bankası Bankamatik,

-İş Bankası Telefon Şubesi,

-İş Bankası İnternet Şubesi,

-İşWap,

-İşCep ile fatura ödemesi yapabilirsiniz.

İş Bankası ATM’den Fatura Ödeme

İş Bankası Bankamatikleri’nden fatura ödemesi yapabilirsiniz. Aşağıdaki adımları uygulayarak istediğiniz faturayı ödeyebilirsiniz. Üstelik fatura ödeme için kart kullanmanız şart değildir. İşte adım adım İş Bankası ATM’den fatura bakalım.

  1. ATM menüsünde yer alan seçeneklerden sırasıyla Kartsız İşlemler sonra Ödemeler sonra Fatura Ödemeleri menülerini takip edin ve seçin.
  2. Hangi faturanızın ödemesini yapmak istiyorsanız o faturanın türünü seçin. Örneğin su faturası, elektrik ya da telefon faturası gibi.
  3. Ekranda göreceğiniz ve ödeme yapmak istediğiniz kuruma ait olan kurum kodu seçimini yapmalısınız.
  4. Sonrasında sizden istenen kişiler bilgilerinizin girişini yapın.
  5. Ödemesini yapmak istediğiniz faturanın abone/tesisat numarası bilgisini de girin.

ATM’den kartsız fatura ödeme işleminizi bu şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer ATM’den fatura ödemenizin borç tutarını nakit olarak yaptıysanız para üstü olduğunda nakit olarak size para üstü verilecektir.

İş Bankası Kredi Kartı Talimatı İle Fatura Ödeme

İş Bankası’nın anlaşmalı olduğu kurumlara ait faturaların ödemesini yapmak istediğinizde otomatik ödeme talimatı da verebilirsiniz. Otomatik ödeme talimatı ile faturalarınızın ödemesi zamanında gerçekleşmektedir.

İş Bankası fatura ödeme için otomatik ödeme talimatını İş Bankası Şubesi’nden, internet bankacılığından ya da İş Bankası telefon bankacılığından otomatik ödeme talimatı verebilirsiniz.

İş Bankası kredi kartından otomatik ödeme talimatı ile faturalarınızı ödediğinizde MaxiPuan kazanabilirsiniz.

Otomatik ödeme talimatı ile faturalarınızın ödemesi, son ödeme tarihinde hesabınızdan otomatik olarak alınarak ödenmektedir.

ATM’den fatura nasıl yatırılır yani ödenir sorunuzu yazımızda cevapladık. İş Bankası ATM’si için kart kullanarak ya da kartsız fatura ödemesi yapabilirsiniz.

Bankada Adıma Açılmış Hesap Var Mı Nasıl Öğrenirim? yazımızı da okuyabilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın