İş Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır? Para Nasıl Çekilir?

is-bankasi-cebe-havale

İş Bankası Nasıl Yapılır? Para Nasıl Çekilir? : İş bankası para gönderme işlemizi tamamladıktan sonra, İş Bankası ile para çekme nasıl yapılır hakkında yazımızdan bilgi alabilirsiniz. İş bankası cebe havale ne kadar sürer diye baktığımızda kısa sürede tamamlanan bir işlem olduğu görülebilir.

İş Bankası ATM’den, şubeden, internet üzerinden ya da telefon bankacılığından para gönderme imkanı veriyor. Üstelik cebe havale yapacağınız kişinin İş Bankaıs müşterisi olması şart değil. Böylece karşı taraf sizin gönderdiğiniz parayı çekerken karta da ihtiyaç duymuyor.

İş Bankası cebe havala işlemi ile siz para transferini yaptıktan sonra referans numarasını para gönderdiğiniz kişiye veriyorsunuz. Karşı taraf referans numarasını kullanarak herhangi bir İş Bankası bankamatiğine gidiyor ve gönderdiğiniz parayı ATM’den çekebiliyor.

İş Bankası Cebe Havale Nasıl Yapılır?

İnternet aracılığı ile İş Bankası cebe havale işlemi için yapmanız gereken öncelikle İş Bankası internet bankacılığına giriş yapmaktır. İş Bankası internet bankacılığına giriş için kullanıcı adı ve şifre gereklidir.

Giriş işlemini gerçekleştirdikten sonra sol tarafta yer alan menüdeki Para Aktarma seçneğini seçin. Açılan alt seçeneklerde ise Havale seçimini yapın.

Sonrasında karşınıza gelen ekranda yer alan 3 kutucuğa para göndermek istediğiniz kişinin bilgilerini girin. Bu bilgiler TC Kimlik No, cep telefonu numarası ve havale edeceğiniz tutar gibi bilgilerdir.

Sizden istenen bilgileri doğru ve eksiksiz bir şekilde tamamladıktan ve ilerledikten sonra sizden tekrar şifre girmeniz istenecektir. Bu şifre işleminden sonra para gönderme işleminiz tamamlanacaktır.

İş Bankası Cebe Yapılan Havale Nasıl Çekilir?

Para göndereceğiniz kişinin bilgilerini doğru ve eksiksiz olarak sisteme girdikten sonra para gönderme işlemini tamamladınız. Peki karşı taraf İş Bankası cebe havale ile para çekme işlemini nasıl yapacak bakalım.

İş Bankası İnternet bankacılığından cebe havale yaptığınız için karşı tarafın telefonuna referans numarası bilgisi gidecektir. Para gönderdiğiniz kişi bu referans numarası ile bir İş Bankası bankamatiğine gitmelidir. Referans numarasını kullanarak gönderdiğiniz miktardaki para çekme işlemini gerçekleştirebilir.

İş Bankası telefon bankacılığından cebe havale yapmak istiyorsanız İş Bankası telefon bankacılığı numarası olan 0850 724 0 724 ile para gönderme işlemi yapabilirsiniz. Siz para gönderme adımlarını tamamladıktan sonra, para gönderdiğiniz kişiye referans numarası ulaşacaktır. Yine karşı taraf referans numarasını kullanarak İş Bankası bankamatiğinden parayı çekebilir.

İş Bankası kartsız cebe havale ile karşı taraf İş Bankası bankamatik kartına sahip olmasa da, referans kodu ile parayı bankamatikten çekebilir.

İş Bankası cebe havale işlemi için ATM, telefon bankacılığı, internet bankacılığı gibi seçeneklerden birini tercih edebilirsiniz.

İş Bankası Cebe Havale Masrafı

İş Bankası cebe havale işlemi için ücret alınmaktadır. İş Bankası cebe havale günlük limit 1000 TL olarak sınırlandırılmıştır. 1000 TL için alınan cebe havale işlem masrafı 1 TL’dir.

İş Bankası cebe havale için 10 TL’den fazla olacak şekilde para gönderebilirsiniz. 20 TL’den fazla olan tutarlar için sorun yaşamazsınız, ancak 10 TL için cebe havale yapmak isterseniz bu durumda banka size bu tutarı iade edecektir.

 

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın