İş Bankası EFT Saatleri, EFT Günleri

is-bankasi-eft

2017 İş Bankası EFT saatleri aralığında yapacağınız EFT işlemi sonrasında İş Bankası EFT sorgulama yapabilirsiniz. İş Bankası cumartesi EFT saatleri için bir sınırlama var mı öğrenmek için ve EFT saatleri hakkında bilgi almak için yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

EFT işlemi bir para transferi işlemidir. Hesabınızdan başka bir bankadaki hesaba para göndermeniz EFT olarak isimlendirilir. İş Bankası EFT nasıl yapılır diyorsanız şu seçeneklerden birini tercih ederek EFT işlemini yapabilirsiniz;

İş Bankası internet bankacılığından EFT yapabilirsiniz,

İş Bankası ATM’den EFT yapabilirsiniz.

İş Bankası telefon bankacılığında EFT yapabilirsiniz.

İş Bankası EFT Saatleri

İş Bankası EFT saatleri 09.00 – 17.00 saatleri aralığındadır. Bu saatler İş Bankası EFT gönderme saatleri olarak ifade edilebilir. Bu saatler aralığında EFT işlemi yaparsanız gönderdiğiniz para karşı tarafın hesabına aynı gün içerisinde gönderilmektedir.

Kısaca İş Bankası EFT saatleri ne zaman sorusuna şöyle cevap verelim;

-İş Bankası EFT saat kaça kadar ; saat 17.30 ‘a kadardır.

-İş Bankası EFT başlangıç saati ; saat 09.00 ‘da başlamaktadır.

İş Bankası EFT Ne Zaman Hesaba Geçer?

İş Bankası EFT işlem saati için belirlenen zamanlarda EFT yaptığınızda işleminiz 5 -10 dakika arasında tamamlanacaktır. Ancak bankadaki işlem yoğunluğu gibi nedenlerden dolayı bu süre 30 dakikaya kadar uzayabilir. İş Bankası son EFT saati için belirlenen zamana kadar EFT yaptığınız işlem kısa sürede tamamlanmış olacaktır.

Para transferi yaparken İş Bankası EFT saati kaçta başlıyor, İş Bankası EFT saati kaçta bitiyor dikkat etmelisiniz. Belirlenen saatler dışında yapacağınız EFT işlemi bir sonraki iş gününde tamamlanmış olacaktır.

İş Bankası İnternetten EFT Saatleri

İş Bankası internet şubesi EFT saatleri için işlemininizin aynı gün içerisinde ve kısa sürede tamamlanmasını istiyorsanız 09.00 – 17.00 saatlerinde para transferi işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İş Bankası internetten EFT saati konusunda şunu hatırlatalım. İnternet şubesinden istediğiniz zaman yani haftasonu ya da EFT saatinden sonra EFT işlemi yapabilirsiniz. Ancak işleminiz bir sonraki iş gününde tamamlanacaktır.İş Bankası online EFT saatleri için zaman ayarlaması bu şekildedir.

İş Bankası EFT Günleri

İş Bankası aracılığı ile EFT işlemi yaptığınızda işleminizin kısa sürede tamamlanıp karşı tarafın hesabına para aktarılmasının tamamlanmasını istiyorsanız EFT saatlerine ve EFT günlerine dikkat etmelisiniz.

EFT işleminizi bankanın iş günlerinde gerçekleştirebilirsiniz, yani haftaiçi günlerde EFT yaptığınız işlem kısa sürede tamamlanır. Pazartesi, salı, çarşamba gibi günlerde banka çalışıyorsa yani resmi tatil gibi bir durum yoksa EFT işlemi yapabilirsiniz.

Ancak EFT saatleri dışında EFT yaparsanız işleminiz bir sonraki iş gününde tamamlanır. İş Bankası hafta sonu EFT saatleri için bir saat aralığı yoktur. Banka bu günlerde çalışmadığı için EFT işleminiz iş günü başladığında gerçekleşir.

Örneğin İş Bankası cumartesi EFT saatleri için bir sınırlama olmadığı için internet bankacılığına giriş yaparak EFT işleminizi yapabilirsiniz. Ancak bu işlem tamamlanmış olmaz. İşlemin onaylanması için banka iş günü içerisinde olmalıdır. Bu nedenle pazartesi günü herhangi bir nedenden dolayı tatil yoksa işlem pazartesi günü tamamlanır.

İş Bankası EFT Sorgulama

İş Bankası EFT sorgulama ile yaptığınız EFT işlemi ile gönderilen paranın karşı tarafın hesabına geçmediyse EFT sorgulama yapabilirsiniz. İş Bankası Telefon Bankacılığı ile EFT sorgu no kullanılarak EFT sorgulama mümkündür. İş Bankası EFT sorgu numarası olmadan EFT sorgulama yapamayabilirsiniz.

İş Bankası telefon bankacılığı numarası olan 0 850 724 0 724 ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın