İş Bankası EFT Saatleri Ve EFT Sorgulama

is bankası eft saatleri

İş Bankası EFT Saatleri Ve EFT Sorgulamaiş bankası EFT saatleri ne zaman, EFT sabah saat kaçta başlıyor, EFT saatleri kaçta bitiyor tüm bu sorularınızın cevaplarını ve İş Bankası EFT sorgulama işlemini nasıl ve nereden öğrenebileceğiniz hakkında detaylara yer verdik. İşte ayrıntılar.

İş Bankası EFT işlemi, sizin İş Bankası’ nda bulunan bir hesabınızdan başka bir bankada bulunan hesaba para transferi işlemi yapmanız anlamına gelir. İş Bankası’ ndan EFT işlemi yapacaksanız EFT saatlerine de dikkat etmelisiniz, işlemlerinizde aksaklıklar meydana gelmemesi için saatlere özen göstermelisiniz.

İş Bankası EFT işleminizi bankasın EFT saatleri arasında yaparsanız işleminiz aynı gün içerisinde gerçekleşir. Ancak EFT saatleri dışında bu işlemi yaparsanız o zaman para transferi yaptığınız karşı tarafında hesabı gönderdiğiniz parayı bir sonraki iş gününde hesabında görebilir.

İş Bankası EFT Saati Saat Kaçta Başlar?

İş Bankası EFT saati 09:00’da başlamaktadır. Hafta içi 09:00 saatinden sonra EFT yapabilirsiniz. 09:00 ile 17:00 saatleri arasında EFT işleminizi İş Bankası’ndan gerçekleştirebilirsiniz. Bu saatler arasında EFT işleminizi yaparsanız aynı gün içerisinde para transferini yaptığınız karşı tarafın hesabında para görülecektir.

İş Bankası EFT saati kaçta bitiyor diye soracak olursanız eğer, saat 17:00’dan sonra EFT yaparsanız mesai saati sona erdiği için gönderdiğiniz para karşı tarafında hesabına ancak bir sonra iş gününde geçmiş olacaktır.

İş Bankası bazı günlerde belirli sebeplerden dolayı yarım gün tatil olması durumunda ise EFT saati yine 09:00′ da başlar. Ancak EFT bitiş saati 11:45 olmaktadır. Eğer EFT işleminizi bu saatler arasında gerçekelştirirseniz para transferi aynı gün içerisinde tamamlanmış olur. Ancak bu saaatler dışında EFT yaparsanız bir sonraki iş gününde EFT işleminin gerçekleşeceğini unutmayınız.

İş Bankası EFT Ne Kadar Zamanda Hesaba Aktarılır?

İş Bankası hesabınızdan EFT işlemi yaptığınızda bu işlemin tamamlanması 5 ile 10 dakika kadar kısa bir sürede gerçekleşmiş olur. Ancak eğer bankada bir yoğunluk durumu yaşanıyorsa o zaman 30 dakika kadar bir zaman alabilir.

İş Bankası EFT Sorgulama İşlemi

İş Bankası EFT sorgulama için İş Bankası şubesini arayabilir ya da İş Bankası telefon bankacılığını kullanabilirsiniz. Eğer İş Bankası’ndan EFT işlemi yaptıysanız ve gönderdiğiniz para karşı tarafın hesabına geçmemişse İş Bankası ile iletişime geçerek EFT sorgulama yapabilirsiniz.

Sorgulama işlemi için İş Bankası şubesini aradıktan sonra hesap bilgilerinizin kontrol edilmesini isteyebilirsiniz.

One Response

Tüm yorumları göster
  1. dilaradd
    31 Temmuz 2016

Bir cevap yazın