İş Bankası Ek Hesap Başvurusu Ve Faiz Hesaplama

is-ek-hesap

İş Bankası Ek Hesap Başvurusu Ve : faizi hesaplama, iş bankası ek hesap günlük faiz oranı, iş bankası ek hesap başvurusu nasıl yapılır işlemlerini gerçekleştirmeniz için yazımızda başlıklar halinde açıklamalarda bulunduk.İş Bankası ek hesabı, paranız bitti an nakit ihtiyacınızı karşılamanız adına açılan bir hesap türüdür. Ek hesapla beraber vadesiz hesap bakiyenizin yeterli olmaması durumlarında para çekebilir, EFT yapabilir ve havale işlemlerinizi yapabilirsiniz. Ek hesaplar, paranızın olmadığı durumlarda devreye girmektedir. Kira gününüz geldiğinde, taksitleriniz ve faturalarınızın ödeme gününe yaklaştığınızda şubeye gitmeye gerek kalmaksızın ek hesabınızdan para çekerek harcamalarımızı yapabilirsiniz. Kullanılan tutar için kullanılan gün sayısı kadar faiz uygulanmaktadır.

İş Bankası Ek Hesap Nedir?

İş Bankası Ek Hesap ile vadesiz TL hesabınızda paranız çekmek istediğiniz tutar kadar yani yeterince miktarda paranız olmasa da para çekebilmenizi sağlar. Bu şekilde EFT, Havale gibi pek çok işleminizi yapabilirsiniz.

İş Bankası Ek Hesap Nasıl İşler?

Hesabınız eksi bakiyeye düştüğünde ek hesabınızın bağlı olduğu vadesiz hesabınıza para yatırıldığında, hesap otomatik olarak krediyi kapatmaktadır. Kullanılan kredi için, kredinin ödemesi yapılana dek faiz işlemektedir. Ek hesabınızın faiz ödemelerini, başvuru sırasında belirttiğiniz tarihlerde ödeyebilirsiniz. Ay içinde kullanmış olduğunuz kredinin faizini, gelen ekstreyle beraber son ödeme gününe kadar yatırarak ek hesabınızı kullanmaya devam edebilirsiniz.

İş Bankası Ek Hesap Faiz Hesaplaması

Merak edilen en önemli konuların başında ise İş Bankası ek hesap faiz hesaplama gelmektedir. Örnekle açıklayacak olursak, banka tarafından ek hesaplar için %2,02 faiz uygulanmaktadır. İş Bankası ek hesaptan 1000 TL kullanılması durumunda, bir ay sonra vergiler dahil 25 TL ödeme yapılması gerekmektedir. İş Bankası ek hesabı günlük olarak faiz uyguladığından dolayı, borcun erken kapatılması durumunda daha az bir faiz ödemesi yapılmaktadır. Ortalama olarak 15 gün sonra borcun ödenmesi durumunda maksimum 15 TL gibi bir rakam faiz ödemesi olarak belirlenecektir.

İş Bankası Ek Hesap Başvurusu Nasıl Yapılır?

İş Bankası ek hesap başvurusu yapmak için internet şubesini kullanabilirsiniz. İş Bankası internet şubesi ile giriş işleminizi yaptıktan sonra Kredilerim seçneğinde yer alan Ek Hesap bağlantısına tıklayın Ek Hesapta bulunan Başvuru seçeneği ile de başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bu adımları uyguladığınızda İş Bankası Ek Hesap Başvurunuzu gerçekleştirmiş olacaksınız.

İş Bankası Ek Hesap Özellikleri

-İş Bankası’ndan açtırsacağınız ek hesap için en fazla ek hesap limit 2000 TL olarak belirlenmiştir.

-Ek Hesap açtırmak için bankanın şubesine gitmek zorunda değilsiniz, internet üzerinden başvuru işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

-Ek Hesap açtırma işlemini istediğiniz bir günün istediğiniz bir saatinde internet üzerinden başvurarak açtırabilirsiniz.

Ek hesap kaç gün içerisinde açılır diyecek olursanız ,Ek hesap başvurunuzu onaylandığında hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.

Ek Hesap başvurusu sadece internet şubesinden yapılmamaktadır. İsterseniz İş Bankası şubesine giderek de açtırabilirsiniz.

İş Bankası Ek Hesap Faiz Hesaplama

İş Bankası Ek Hesap kullanımında siz hesabınızdan parayı çektiğiniz zaman kullandığınız para miktarı için İş Bankası kullandığınız süre kadar yani kaç gün kullandıysanız o kadar faiz ödemenizi istemektedir. Parayı aldıktan sonra ne kadar kısa sürede ödemesini yaparsanız daha az faiz uygulaması yapılmış olur. Şimdi İş Bankası Ek Hesap için uygulanan faiz hesaplamasına bakalım.

İş Bankası Ek Hesap Günlük Faiz Ne Kadar Uygulanır?

İş Bankası Ek Hesap limitinizi kullanıldıktan sonra hemen aynı gün içerisinde borcunu kapatırsanız 1 günlük faiz uygulaması yapılmaktadır.İş Bankası Ek Hesap günlük faiz oranı %2.02′ dir.

Örneğin 1500 TL Ek Hesap limitinizden kullandınız. Parayı kullandığınız gün içerisinde ödeme yaparsanız 1,01 TL faiz ödemesi yaparsınız. Toplamda geri ödeyeceğiniz tutar 1.501,21 TL olmaktadır.

İş Bankası Nasıl Uygulanır?

İş Bankası ek hasabınızın limitini kullandıktan sonra kullandığınız tutarı ne zaman ödeyeceğinize göre ödeme yapacağınız tutar değişebilir.

Ek Hesabınızı kullandıktan sonra ödemeyi aynı gün içerisinde yaptığınızda 1 günlük süre için faiz uygulaması yapılır

İş Bankası ek Hesabınızdan hafta sonu ve tatil günlerinde limit kullanımı yaparsanız o zamana uygulanan faiz en yakın iş gününe kadar olan süreyi kapsamaktadır.

İş Bankası ek hesap için uygulanan faiz oranı %2.02 olarak hesaplanmaktadır. İsterseniz aldığınız tutarı 15 isterseniz 20 gün sonra ödeyin uygulanan faiz oranı budur.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın