İş Bankası Ev Kredisi Başvurusu İçin Gerekli Evraklar

enkredi-is

İş Bankası Başvurusu İçin ev kredisi şartları, iş bankası ev kredisi için gerekli belgeler nelerdir ve İş Bankası ev kredisi ürünlerini yazımızın içeriğinde başlıklar halinde bulabilirsiniz.İş Bankası konut kredisini en aktif şekilde kullandıran bankaların başında gelmektedir. İş Bankası ev kredisi ve faiz oranları 6 aydan 120 aya kadar verilmekte ve kredi için %1,19 faiz uygulanmaktadır. Bu kredi fırsatından yararlanarak, ev sahibi olabilir ve aylık taksitler halinde bankaya kredi ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. İş Bankası, ev/mesken, inşaat ve işyeri için bu kredileri vermektedir. En yüksek vade sayısı 120 aydır. Banka tarafından konut kredisi için peşinat %25 oranında alınmaktadır. Banka, 1 kişi kefil de istemektedir. Kredi kapsamında yaptırılması zorunlu olan sigorta konut sigortasıdır.

İş Bankası Ev Kredisi için Gereken Belgeler

İş Bankasından ev kredisi almak ve İş Bankası ev kredisi ve faizleri ile ev sahibi olmak için bazı belgeler talep edilmektedir. Bu belgeler şunlardır;
Kişisel olarak kimlik belgesi, ehliyet ya da pasaport istenmektedir. Alınacak konut içinse, kat mülkiyeti tapusu, kat irtifakı tapusu, yapı kullanım izni belgesi, inşaat ruhsatı gibi belgelerden bazıları istenmektedir.

İş Bankası Ev Kredisi Başvurularında İstenen Kişisel Belgeler

-İsim, soy isim
-T.C. kimlik numarası
-Bireysel vergi numarası
-Adres
-Telefon bilgisi
-Ev sahibi ya da kiracı olma durumu
-Meslek ve unvan
-Askerlik durumu
-Öğrenim durumu
-Medeni durumu

İş Bankası Ev Kredilerinde İstenen Mali Bilgiler

-Otomobilin markası ve yılı
-Taşınmaz mülklerin listesi
-Gelir durumu
-Gider miktarı
-Diğer bankalarda bulunan hesaplar
Bankaya başvuru sahiplerinden bu tür bilgileri ve belgeleri talep etmektedir. İş Bankasına yapılan ev kredisi başvuruları değerlendirilmekte ve kredisi onaylanan kişilere ev kredisi desteği verilmektedir. Kredisi onaylanan kişiler, bankaya giderek kredisini alabilmektedir. Köklü bir banka olması ve uygun faiz oranlarıyla İş Bankası, konut kredilerinde tercih edilen bir bankadır. Kredi başvurusu yapmadan önce, güncel ev kredisi faiz oranlarına bakmayı unutmayınız!

İş Bankası Ev Kredileri

İş Bankası farklı ev kredisi ürünleri vermektedir. Bu ev kredilerinin faiz oranları ve vade seçenekleri farklılık göstermektedir. Alacağınız eve karar verdikten sonra İş Bankası ev kredisi başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Şubeden başvuru işlemi yaptığınızda alacağınız konut kredisinin aylık ödeme tutarı ne kadar olacak, ne kadar faiz uygulanacak, vade süresine göre değişen toplam ödeme miktarı ve kredi masrafları hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz. İşte İş Bankası Ev Kredi ürünleri:

  1. Sabit Taksitli
  2. Kişiye Özel Esnek taksitli
  3. Evden Eve
  4. Çevre Dostu
  5. Kentsel Dönüşüm
  6. Konut Yapım ve Tamamlama
  7. Yabancılara Özel
  8. Maksimum Ev Paketi
  9. Her Şey Dahil
  10. Anlaşmalı Konut Projeleri

Kredi aldığınız zaman faiz nedeniyle aldığınız tutardan çok daha fazlasını ödemek zorundasınız. Eğer konut kredisi için vade süresini uzun tutarsanız ödeyeceğiniz tutar da artacaktır. Tavsiyemiz kredi çekmeden faizsiz, yıllarca borçlu kalmadan ve çok daha fazla parayı bankaya ödemeden ev sahibi olmayı tercih etmenizdir.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın