İş Bankası Havale İşlemi Ücreti Ne Kadar

İş-Bankası-İlk-İmza-Hesabı-1

işlemleri için havalenin nereden nereye yapıldığına göre ne kadar ücret aldığını yazımızda açıkladık.İş Bankası havale işlemleri için müşterilerinden bu işlemi gerçekleştirmek için ücret talep etmektedir. Türkiye İş Bankası Türkiye’nin önde gelen bankaları arasında yer almaktadır. İş Bankası ile birçok işleminizi gerçekleştirebileceğiniz gibi havale işlemlerinizi de gerçekleştirebilirsiniz. Havale işlemi bankadaki diğer hesaplarınız arasında yapabileceğiniz bir işlemdir. Bankadaki bir hesabınızdan diğer hesabınıza oldukça hızlı bir biçimde paranızı gönderebilirsiniz.

İş Bankası İnternet Şubesi İle Havale Ücreti Ne Kadar?

İş Bankası’ndaki hesaplarınız arasında para gönderimi yapmak için İş Bankası müşterilerine büyük bir hizmet ağı oluşturmuştur. İş Bankası internet şubesi ile yaptığınız havale ücreti hesaptan isme, hesaptan hesaba, düzenli havale talimatı ve düzenli havale işlemleriniz için İş Bankası’na ödemeniz gereken ücret 1.25 TL olarak belirlenmiştir. Eğer havale işleminiz hesaptan cebe havale ise bu işlem için 2.00 TL ödemeniz gerekmektedir.

İş Bankası Bankamatik İle Havale Ücreti Ne Kadar?

İş Bankası’ndan havale işleminizi bankamatik aracılığı ile de gerçekleştirebilirsiniz. İş Bankası bankamatikten havale ücretleri hesaptan hesaba havale –TP/YP için ödeyeceğiniz ücret 5.00 TL’dir.  Yine hesaptan cebe havale TP ve hesaba kartsız para yatırma bankacılık işlemi için belirlenen ücret ise 5.00 TL’dir Ama hesaba kartsız para yatıracaksanız (TC kimlik numarası ile bu işlemi gerçekleştirmek için) TC ve KKTC şubeleri arasında havale işlemi yapacaksanız ödemeniz gereken ücret 6.00 TL’dir. Ayrıca KKTC şubeleri arasında havale işlemleri için de ödenmesi gereken ücret 6.00 TL’dir.

İş Bankası ile hesaptan hesaba havale işlemi gerçekleştirirken 1 – 300.000 TL arasında 20 TL ücret almaktadır. 300.000 TL ve üzerindeki hesaptan hesaba havale ücretlerinde ise 300 TL havale ücreti almaktadır. Yani İş Bankası hesaptan hesaba para transferleri için havale ücreti olarak göndermiş olduğunuz paranın 0.04 kadarını masraf olarak almaktadır.

İş Bankası Cep Mobil’den Havale Ücreti Ne Kadar?

İş Bankası Cep Mobil’den gerçekleştirdiğiniz havale ücretleri için ise banka 1 TL almaktadır.

İş Bankası Şubeden Havale Ücreti Ne Kadar?

İş Bankası şubelerinden gerçekleştireceğiniz havale işlemlerinde havalenin nerden nereye yapılacağına göre alınan havale ücreti değişkenlik göstermektedir. Hesaptan hesaba şubeden yapacağınız havale için ücret (TP/YP) 22.00 TL olarak banka tarafından talep edilmektedir. Hesaptan isme havale (TP) yapılacaksa ücret asgari olarak 33.00 TL belirlenirken azami ücret 330.00 TL’ dir. Kasadan hesaba havale  (TP) için alınan ücret asgari olarak 27.00 TL iken azami olarak 330.00 TL’dir. Daha ayrıntılı bilgi için İş Bankası’nın internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın