İş Bankası Hesap Açma Ücreti ve Başvurusu

is-bankasi-hesap-acma

İş Bankası ve Başvurusu : İş Bankası hesap açma için gerekli belgeler ile İş Bankası hesap açma öğrenci, çalışan, çalışmayan herkes için mümkündür. İş Bankası hesap açma 18 yaş altı bireyler için de mümkündür. İş Bankası’ndan hesap açtırmak istiyorum diyen herkes İş Bankası şubesine giderek hesap açma için başvuru yapabilir.

İş Bankası Hesap Açma Başvurusu

İş Bankası hesap açma işlemleri İş Bankası şubesinden, İş Bankası resmi internet sitesi üzerinden ya da İş Bankası sesli yanıt sistemi aracılığı ile müşteri hizmetlerinden yapılabilmektedir. Bu seçeneklerden biri ile İş Bankası hesabınızı açtırabilirsiniz.

İş Bankası hesap açma için gerekli belgeler ise şubeden yapacağınız hesap açma işlemi için nüfus cüzdanınız gereklidir. Nüfus cüzdanınızı da yanınıza alarak İş Bankası şubesine giderek hesap açtırabilirsiniz.

İş Bankası hesap açma şartları arasında öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. Yani reşitseniz bankaya giderek hesap açtırabilirsiniz. Yaş sınırının olması açtıracağınız hesap çeşidi nedeniyle önemlidir. İş Bankası hesabıma bakmak istiyorum, hesabımdaki bakiyeyi sorgulamak istiyorum diyorsanız İş Bankası internet bankacılığı açtırarak mobil bankacılık, internet bankacılığı üzerinden hesabınıza bakabilir, bakiyenizi öğrenebilirsiniz.

İş Bankası Hesap Bakiyesi Öğrenme Nasıl Yapılır? yazımızı da okuyabilirsiniz.

İş Bankası altı için de mümkündür. Velinizle birlikte İş Bankası şubesine giderek İlk İmza Hesabı açtırabilirsiniz.

İş Bankası Hesabı Nasıl Açılır?

İş Bankası hesap açma başvurusu hakkında genel bilgi verdikten sonra isterseniz İŞ Bankası şubesine giderek başvuru yapabilirsiniz. Müşteri temsilcisine hesap açmak istediğinizi ilettikten sonra nüfus cüzdanınız banka hesabı açma için gerekecektir. Eğer yabancı uyrukluysanız banka hesabı açma için pasaport ya da bankanın istediği şartları bulunduuran kimlik ve belgeler de gerekebilir. Bu belgeler ve kimlik İş Bankası’ndan bireysel hesap açtırmak için gereklidir.

İş Bankası bireysel hesap açma için yaptığınız başvurunuz kısa zamanda tamamlanacaktır. İş Bankası hesap açma için istenen imzayı da attıktan sonra İş Bankası hesabı sahibi olabilirsiniz.

İş Bankası Hesap Açma Ücreti

İş Bankası hesap işletim ücreti almaktadır. Hesap açma işleminizi tamamladıktan sonra yılda iki defa İş Bankası’nda bulunan hesabınız için hesap işletim ücreti alınmaktadır. Haziran ve aralık ayında hesap işletim ücreti alınır. Alınan ücret 54 TL’dir. İş Bankası’nda birden fazla hesabınız bulunuyorsa 54 TL bankada bulunan hesaplarınızın tamamı için alınmaktadır.

İş Bankası şubesine giderek hesap açtırdığınızda ise hesap açtırma sırasında bir ücret ödemesi yapmazsınız. İş Bankası hesap açma ücreti alıyor mu, hayır. Ancak sonrasında hep işletim ücreti ödemeniz gerekecektir.

İş Bankası 28 yaş ve altında olan bireylerden eğer üniversite öğrencisi ise ve vadesiz TL mevduat hesabı kullanıyorsa hesap işletim ücreti almamaktadır. İş Bankası öğrenci için bu nedenle avantajlıdır.

Henüz yorum yapılmamış, ilk yorumu sen yap!

Tüm yorumları göster

Bir cevap yazın